تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۱۴:۳۴ کد مطلب 85086

نائینی: امرور عده‌ای با تحریف فتنه به عنوان یک درگیری جناحی درصدد بازگشت آن هستند

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی گفت: پیام ۹ دی باید به دشمن برسد و دشمن بداند نظام جمهوری اسلامی از عمق راهبردی برخوردار است و ساختار به گونه‌ای نیست که مدل‌های دشمن به نتیجه برسد.

به گزارش میدان۷۲، علی‌محمد نائینی رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی در نشست خبری – مطبوعاتی که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی از ابتدای شکل‌گیری خود با هجمه دشمنان مواجه بوده است، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از همه گزینه‌ها، ظرفیت‌ها و تجارب خود برای مقابله و مهار نظام مردم‌سالار دینی ایران بهره گرفتند و ملت ایران با هوشمندی و حضور به موقع خود تهدیدها و فتنه‌ها را خنثی کرده و هر روز بر استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده است.

وی با بیان اینکه دولت‌های غربی در گذشته بر روش‌ها و الگوهای مختلف در برخورد با نظام جمهوری اسلامی شکست را تجربه کرده بودند، اظهار داشت: آنان با بهره‌گیری از الگوی جنگ نرم و تجربه‌ای که در سایر کشورها داشتند، انتخابات را در ایران هدف قرار دادند و آنان قبل از انتخابات سال ۸۸ بر اساس اقدامات تئوریک در اتاق فکرهای آمریکایی و اسنادی که به تدریج آشکار شد به این باور رسیدند که می‌توان با استفاده از تجربه تکنیک‌های انقلاب‌های رنگی همزمان با انتخابات، نظام جمهوری اسلامی ایران را از درون بی‌ثبات و به فروپاشی برسانند.

نائینی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در محیط ملی و در سطح منطقه همزمان با انتخابات ۸۸ از موقعیت بسیار ممتازی برخوردار بود، تصریح کرد: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران خلق حماسه بزرگ ۸۵ درصدی ملت در ۳۰ سالگی انقلاب بود که چنین مشارکتی را در هیچ یک از نظام‌های سیاسی جهان نمی‌بینیم و این حضور ۴۰ میلیونی و مشارکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات دهم ریاست جمهوری موقعیت و جایگاه نظام مردم سالار دینی ایران را افزایش داد.

وی ادامه داد: در این شرایط که خطری کشور را تهدید نمی‌کرد و موقعیت نظام استثنایی و ممتاز بود، با دروغ، افترا و تهمت در کشور علیه نظام و سلامت انتخابات اقدام کردند و مردم ایران به ویژه در کلانشهرها و پایتخت در شرایط خاصی قرار گرفتند. تا جایی که شبهه و تردید رواج یافت و برخی از خودی‌ها در تحلیل رفتار دچار مشکل شدند و برخی سکوت و برخی در جبهه دشمن عمل کردند و اینگونه نتایج یک انتخابات پرافتخار و امیدآفرین به چالش کشیده شد.

نائینی تصریح کرد: این فرصت بسیار طلایی بود که چند کاندیدای شکست خورده، احزاب، گروه‌های سیاسی حمایت کننده از آن کاندیداها و غفلت و کوتاهی برخی نخبگان کشور، در اختیار آمریکا و همه معارضین خارجی و داخلی انقلاب اسلامی قرار گرفت و فرصتی که آمریکا به دنبال آن بود و هرگز موفق نشده بود نظام را از درون به چالش بکشد، بستر آن توسط جریان فتنه فراهم شد و حرکت جریان فتنه در داخل دشمن را امیدوار کرد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با بیان اینکه جریان فتنه در سال ۸۸ به پیاده نظام دشمن تبدیل شد، تصریح کرد: سران کشورهای غربی سرویس‌های جاسوسی و رسانه‌های آنها با همه ظرفیت خود به میدان آمدند، فضای خطرناکی شکل گرفت و آمریکایی‌های کاملا به براندازی نظام از درون امیدوار شدند و ابعاد فتنه گسترش یافت و به تدریج این ابعاد برای مردم روشن شد.

نائینی با بیان اینکه در فتنه ۸۸ لشکرکشی اردوگاه باطل علیه جبهه حق بود، تصریح کرد: جریان فتنه با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تجارب نظام سلطه و نفاق داخلی خود به میان آمد و دشمن در سال ۸۸ می‌خواست با اردوکشی خیابانی محاسبات مسئولان نظام را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه جریان فتنه و سلطه در یک جبهه واحد از طریق جنگ رسانه‌ای باورها و اعتقادات مردم را هدف قرار دادند، خاطرنشان کرد: اراده آنها بر این بود که مردم را در مقابل هم و در مقابل نظام قرار دهند که این امر با سد مستحکم رهبری الهی نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مواجه شد.

نائینی با بیان اینکه جریان فتنه به آرامش و امنیت کشور آسیب زد، بیان داشت: جریان فتنه منافع ملی و وحدت جامعه را بر هم زد و ستون وحدت جامعه همانا ولایت است را مورد هدف قرارداد و سعی کرد مردم را از مدار ولایت و وحدت خارج سازد تا با خدشه بر ارکان نظام اهداف شوم خود را به پیش برد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی خاطرنشان کرد: مطالبات جریان فتنه به جای مجاری قانونی و عقلایی به کف خیابان‌ها کشیده شد و کسانی که با نظام نسبتی نداشتند به طمع افتادند و صحنه را مدیریت کردند. در واقع جریان فتنه پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را به بهانه تقلب در انتخابات مورد هدف قرار داد و منافع ملی را نادیده گرفت.

وی ادامه داد:‌ هتک حرمت‌های نظام، مردم و ارزش‌های پایه‌ای نظام، مخدوش کردن چهره، اعتبار و آبرو نظام در جهان، متهم کردن نظام به دیکتاتوری،‌خیانت، تقلب، خدعه و تدلیس، فلج کردن کار جامعه و کشور برای حدود ۸ ماه، امنیتی کردن فضای کشور و جامعه با آشوب، تولید سوژه و فرصت برای نقش‌آفرینی رسانه‌های معارض غربی و ضد انقلاب، نپذیرفتن رأی مردم و زیر سوال بردن سلامت انتخابات و جمهوریت نظام وسیله‌ای برای نفوذ و حضور غربی‌ها و ضد انقلاب در داخل کشور شد و غربی‌ها را به فروپاشی درون نظام امیدوار کرد، این‌ها تنها موارد از خیانت و ظلم جریان فتنه است که محاسبه خسارت آن ممکن نیست.

نائینی با بیان اینکه نتیجه قانون‌گریزی و فتنه‌گری به طمع افتادن فتنه‌گران و مدیریت صحنه‌ها توسط ضدانقلاب منجر به بی‌ثباتی کشور شد، تصریح کرد: فتنه اتفاق افتاد ولی برخی از نخبگان در مقابله و محکوم کردن آن و شفاف‌سازی کوتاهی کردند و متأسفانه در این لحظه حساس تاریخی منافع ملی انقلاب و نظام را فدای امیال شخصی و گروهی شد و زیاده‌خواهی‌ها و قدرت طلبی نخبگان به گسترش دامنه فتنه کمک کرد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله حماسه ۹ دی، خاطرنشان کرد: امروز برخی از بازیگران فتنه ۸۸ و افرادی که در مقابل هجمه به ستون انقلاب و ارزش های اسلامی سکوت کرده بودن و با فتنه همراهی داشتند تلاشی را در جهت تخفیف و تطهیر جریان فتنه و جرم سران آن انجام می‌دهند و این گروه به بهانه‌های مختلف درخواست چشم‌پوشی و فراموش کردن خیانت و ظلم بزرگ سران آن را دارند.

وی ادامه داد: قطعا حماسه‌سازان ۹ دی با هزینه‌هایی که جریان فتنه به نظام تحمیل کرده است تسلیم فشارهای سیاسی و رسانه‌ای این جریان سیاسی شکست خورده نمی‌شوند و مسئولان نظام جمهوری اسلامی هم می‌دانند که حماسه‌سازان یوم‌آلله ۹ دی هرگز نظاره‌گر نفوذ جریان فتنه در حاکمیت نخواهند بود.

وی با بیان اینکه حرمت‌شکنی فتنه‌گران در روز عاشورا مردم خداجوی ایران را علیه فتنه آمریکایی به خروش درآورد، تصریح کرد: این حرمت‌شکنی خشم هر انسان آزاده‌ای را برانگیخت و همه کسانی که یک تعلق خاطری به دین، اسلام، انقلاب و نظام داشتند را به واکنش واداشت.

نائینی تصریح کرد: در ۹ دی ۸۸ عاشوراییان با قیام خود علیه عاشوراستیزان اقدامی ماندگار را در تاریخ مبارزات ملت ایران به نمایش گذاشتند و این حضور در سراسر کشور همه سلایق سیاسی و گروه‌های اجتماعی و ۴۰ میلیون شرکت‌کننده در انتخابات ۲۲ خرداد را در بر می‌گرفت.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله حماسه ۹ دی با بیان اینکه شعارهای روز یوم الله ۹ دی مشخص کرد که مردم به هیچ جناحی گرایش ندارند، خاطرنشان کرد:‌مردم در ۹ دی نشان دادند برای دفاع از انقلاب و نظام و رهبری و مقابله با انحراف از مسیر انقلاب در صحنه هستند.

نائینی تصریح کرد: قیام تاریخی و ماندگار ۹ دی به تعبیر رهبر انقلاب یکی از پل‌های فراموش نشدنی و حرکتی برخاسته از بصیرت و شناختن موقعیت و حضور در لحظه‌های مورد نیاز، حرکتی در فضای غبارآلود و حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه قیام ۹ دی در حقیقت پیروزی بصیرت مردم ایران در فتنه آمریکایی بود، خاطرنشان کرد: در ششمین سال بزرگداشت این قله فراموش نشدنی شعار محوری امسال را تحت عنوان یوم الله ۹ دی؛ مظهر نفوذناپذیری ملت ایران مقابل فتنه آمریکایی اعلام می‌کنیم.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با بیان اینکه حماسه ۹ دی دو جنبه دارد تصریح کرد: یک وجه آن حرکت عظیم مردم است و وجه دیگر آن فتنه‌ای است که در سال ۸۸ به راه افتاد که هر دو وجه آن استثنایی بود، هم فتنه بدیع، پیچیده و متفاوت از توطئه‌های قبلی بود و هم واکنش انقلابی، حماسی و به موقع مردم متفاوت از سایر راهپیمایی‌های متعارف بعد از انقلاب بود.

وی ادامه داد: این شعار پیامی را برای استراتژی امروز آمریکا در ایران دارد و آن این است که آمریکا در سال ۸۸ با همه ظرفیت‌های سیاسی، رسانه‌ای، مالی و اطلاعاتی در دفاع از فتنه و فروپاشی از درون به میدان آمد و در پشتیبانی از جبهه معارض هیچ کوتاهی نکرد ولی ملت ایران باورها و استراتژی آمریکا و بازیگران داخلی آن را در هم شکست. بنابراین پیام شکست فتنه طراحی شده آمریکا در سال ۸۸ این است که در ایران امکان فروپاشی نظام از درون وجود ندارد.

نائینی با بیان اینکه ملت ایران ملتی نفوذناپذیر است و ملت ایران استراتژی نفوذ بیگانه را در هم خواهد شکست، تصریح کرد: حماسه ۹ دی در سال ۸۸ نشان داد هر گاه ملت ایران نسبت به اصل نظام و ارکان آن احساس خطر کند با همه ظرفیت، توطئه دشمن را در هم می‌شکند و نظام جمهوری اسلامی به لحاظ جایگاه ولایت فقیه و ساختار قدرت نقوذناپذیر است.

وی با بیان اینکه بزرگداشت ۹ دی متعلق به یک گروه و جریان خاص نیست، اظهار داشت: همچنان که در خلق آن حماسه همه سلایق و گروه‌ها نقش آفرین بودند، ۹ دی ظرفیت حقیقی و هویت نظام جمهوری اسلامی است.

نائینی یوم‌الله ۹ دی را تصویر واقعی قدرت نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: ۹ دی تصویری از سد نفوذ مقابل دشمن بود و در یوم‌آلله ۹ دی دست قدرت خدا در دفاع کامل از نظام و حریم ولایت بیرون آمد و ۹ دی انقلاب اسلامی را در مسیر خودش مستحکم‌تر از قبل قرار داد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با بیان اینکه عاشوراستیزی، پرده‌دری و حرمت‌شکنی‌ها در روز عاشورا مردم را به این نتیجه رساند که با یک جریان منحرف از جنس لشکر ابن زیاد روبه‌رو هستند، تصریح کرد: همزمان با شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران آن حضرت پرچم‌های عزا به آتش کشیده شد و وقتی مسئله امام حسین و عاشورا به میان آمد این تحرک عمومی و حرکت عظیم به وجود آمد و آمیخته شدن حرکت فتنه با عاشورا ضربه به فتنه را نهایی کرد.

نائینی با بیان اینکه مردم ایران از فتنه پیچیده ۸۸ سربلند خارج شدند، تصریح کرد: باید بدانیم فتنه و نفوذ در مسیر انقلاب تمامی ندارد تا این انقلاب در سایه ولایت فقیه و دین جلو می‌رود و دشمن برای آن توطئه می‌کند، فتنه‌های بعدی پیچیده‌تر و متفاوت است زیرا دشمن از شکست‌های خود تجربه می‌‌گیرد و با شیوه و بازیگران جدید به میدان می‌آید بنابراین اگر مراقبت نشود و از فتنه درس گرفته نشود سرچشمه فتنه‌های قبلی، بازیگران و ابزار و شیوه‌های فتنه قبلی شفاف نشود در درک فتنه‌های آینده دچار مشکل خواهیم شد.

نائینی با بیان اینکه اگر از فتنه ۸۸ حساسیت زدایی شود در آینده به فتنه‌های بزرگتری مبتلا خواهیم شد، تصریح کرد: واقعیت این است که جریان فتنه خدمت بزرگی را به دشمنان انقلاب اسلامی انجام داد و دشمن در سال ۸۸ به این باور رسید که می‌توان کشور را از درون بی‌ثبات کرد که بر اساس همین برآورد غربی‌ها به راهبرد تشدید تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی برای انتقام از حماسه‌سازان ۹ دی رسیدند اما حقیقتا ایمان و مقاومت و آستانه تحمل و بصیرت مردم ایران در این چند سال اخیر بی نظیر بود.

وی با بیان اینکه دشمن به خسته شدن مردم و فروپاشی نظام از درون دل بسته بود، تصریح کرد: دشمن مجبور به پذیرش استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران شد و یکی از پیام‌های ۹ دی این است که اگر به مبانی انقلاب و شعارهای آن تهاجم شد و در داخل فتنه و مخاصمه شکل گرفت زمینه نفوذ پیش خواهد آمد و آن گاه اصل نظام و ولایت فقیه انکار می‌شود و به مقدس‌ترین ارزش‌ها مانند امام حسین (ع) و عاشورا هم رحم نمی‌شود و در مخاصمه جریان ضد انقلاب و نظام و به عبارتی جریانی که هیچ یکی از جریانات سیاسی کشور را قبول ندارد فضای کشور را به دست می‌گیرد و وحدت و منافع و امنیت ملی به خطر می‌افتد. بنابراین این یک درس بزرگ است.

نائینی با بیان اینکه امروز با گذشت زمان اهمیت حرکت مردم در ۹ دی و ابعاد خطر فتنه ۸۸ بیشتر آشکار می‌شود، تصریح کرد: اکنون این سوال مطرح است که اگر فتنه ۸۸ به نتیجه رسیده بود کشور با چه وضعیت روبه‌رو بود و قطعا جمهوری اسلامی ایران بی‌ثبات‌ترین کشور منطقه بود اما به برکت حماسه ۹ دی کشور واکسینه شد و به برکت ایستادگی ملت ایران بر محور مقاومت و در سطح منطقه، جمهوری اسلامی ایران با ثبات‌ترین و مقتدرترین کشور منطقه به شمار می‌رود.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی ادامه داد: امروز به خوبی اثبات شد که شعار نه غزه نه لبنان و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه یک شعار احمقانه و ضد منافع و امنیت ملی بود و اگر امروز در سوریه و غزه و لبنان و عراق نمی‌ایستادیم شاهد جنگ پیچیده و فراگیر با جریان ضد انقلاب و فتنه‌گران در تهران بودیم.

نائینی فلسفه ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی را یادآوری یک رویداد،‌ هویت ملی و تاریخی دانست و اظهار داشت: کمک به تبیین تحلیل درست یک حرکت بی نظیر مردمی و زنده نگه داشتن این عنایت بزرگ الهی و یوم الله در تاریخ انقلاب اسلامی فلسفه ستاد بزرگداشت ۹ دی است و ستاد تلاش می‌کند که آن انگیزش و شور و هیجان بی نظیری که در این روز اتفاق افتاد مورد غفلت قرار نگیرد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با بیان اینکه برای بزرگداشت ۹ دی باید افراد قدرتمند و صاحب تحلیل به میدان بیایند، تصریح کرد: باید با یک منطق تحلیلی دقیق ریشه‌ها و ابعاد فتنه ۸۸ و حرکت مردم در نهم دی برای لایه‌های مختلف جامعه بازگو شود و پیام ۹ دی باید به دشمن برسد تا هم انگیزه نیروهای ارزشی و انقلابی تقویت شودو هم افرادی که هنوز شبهه و تردید دارند مخاطب برنامه‌های بزرگداشت ۹ دی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه انتظار است بزرگداشت یوم الله ۹ دی هر سال مناسب‌تر و گرم‌تر برگزار شود، تصریح کرد: یکی از کارکردهای بزرگداشت ۹ دی در هر سال باید بررسی فتنه‌های جدید محتمل باشد و از نخبگان کشور، مدیران رسانه، مسئولان، مراکز و دستگاه های فرهنگی و صاحبان قلم انتظار است تا در فرصت بزرگداشت یوم الله ۹ دی که امسال مصادف با هفته وحدت است ماهیت ، بسترها و عوامل شکل‌‌گیری قیام ملی و مردمی ۹ دی را تبیین کنند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت ۹ دی برای نیاز فعلی کشور استفاده شود، تصریح کرد: فتنه ۸۸ هر چند حادثه تلخ و پرمخاطره‌ای بود ولی نظام جمهوری اسلامی ایران از یک خطر پیچیده عبور کرد و از این جهت جای شکرگزاری وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی از کارکردهای روایتگری و تبیین‌ها جلوگیری از تحریف حوادث تاریخی است به ویژه که امروز با تحریف فتنه و یا تنزل فتنه به عنوان درگیری‌های گروهی، جناحی و انتخاباتی خط کلی تبرئه فتنه و بازگشت این جریان به عرصه سیاست و حاکمیت مطرح است.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله حماسه ۹ دی با بیان اینکه شرایط پس از برجام و دو انتخابات مهم پیش رو در فضای راهبرد نفوذ اهمیت کار تحلیلگران سیاسی را مضاعف می‌سازد، خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متولی بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب است تعظیم و بزرگداشت یوم الله ۹ دی را نیز همچون سایر ایام جزء برنامه‌های سالیانه خود قرار داده است و با فعال کردن ستاد مرکزی مردمی بزرگداشت یوم الله ۹ دی و ستادهای استانیع کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی تلاش کرده است تا در پرتو تبیین صحیح حقیقت حماسه ۹ دی ۸۸ این قله فراموش نشدنی در تاریخ مبارزات ملت ایران همچنان زنده و جوشان باقی بماند.

نائینی تصریح کرد: بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری در دیدار با ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی در سال ۹۱ رویکرد و سیاست بزرگداشت ستاد تبیین، روایت گری صحیح، عبرت‌آموزی تاریخی و افزایش بصیرت است و تلاش اصلی در جهت حفظ پیام و دستاوردهای آن قله تاریخی، دادن تحلیل درست به جامعه و با هدف پیشگیری از تکرار فتنه‌ها است.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با بیان اینکه روح حرکت مردم ایران در حماسه ۹ دی به عنوان منبع قدرت نرم جمهوری اسلامی باید حفظ و ماندگار شود، تصریح کرد: باید مراقب بود اقدامات شعاری کم تأثیر در بزرگداشت ۹ دی غلبه پیدا نکند و رویکرد اصلی در زنده نگه داشتن ۹ دی تحلیلی تبیینی و ریشه‌یابی فتنه ۸۸ است و از کار سطحی صرفا احساسی و صف آرایی گروهی باید اجتناب شود.

نائینی با بیان اینکه اولین واکنش به موقع و مقابله با فتنه توسط هیأت‌های مذهبی شکل گرفت، تصریح کرد: نقش برجسته عالمان دینی، خطیبان جمعه و جماعات، سخنرانان، مداحان و رسانه ملی و صاحبان رسانه ملی بر گسترش اقدامات تبیینی و حفظ شور و هیجان انقلابی در جامعه و حراست از پیام یوم الله ۹ دی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امروز صف صف‌آرایی جبهه انقلاب و معارض انقلاب در چهارچوب راهبرد نفوذ فعال است، تصریح کرد: این صف آرایی با هدف تحریف مکتب امام خمینی (ره) و تضعیف شعارهای انقلاب اسلامی است.

نائینی هدف اصلی راهبرد نفوذ را مقابله با تفکر انقلابی فعال در کشور دانست و تصریح کرد: زمانی که غربی‌ها بتوانند بر نگاه انقلابی غلبه پیدا کنند و ساخت حقیقی قدرت نظام را از درون تضعیف کنند پروژه نفوذ به اهداف خودش رسیده و زنده نگه داشتن ۹ دی زنده نگه داشتن روح و جوهره انقلاب اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محورهای بزرگداشت یوم الله ۹ دی خاطرنشان کرد: تبیین ابعاد مدیریت رهبر انقلاب که موجب شد جریان فتنه چهره خود را آشکار کرده و زمینه خروش انقلابی ملت فراهم شود، تبیین نقش فرهنگ عاشورا در تعمیق و تحکیم روحیه ولایت مداری مردم ایران و ایجاد شور انقلابی در آنان برای حضور به هنگام و با بصیرت در صحنه، روشنگری و تبیین نقش دولت‌های مداخله‌گر غربی در فتنه ۸۸ و حمایت آنان از سران و جریان فتنه، نقش جریان فتنه در گسترش دامنه فشارهای سیاسی، روانی و تحریم‌های اقتصادی ظالمانه علیه ملت ایران، جلوگیری از تحریف تاریخ در تنزل جایگاه فتنه ۸۸ و جرم و خیانت سران فتنه به سوءتفاهم یا کشمکش انتخاباتی، تبیین و آشکارسازی نقش رسانه‌های خارجی به عنوان کانون‌های تفکر غربی و توجه به راهبرد دشمن برای القای وجود شکاف درونی در نظام و دوقطبی کردن فضای کشور از جمله محورهای بزرگداشت یوم الله ۹ دی است.

نائینی در ادامه سخنان خود به برنامه‌های ششمین سالگرد گرامیداشت حماسه ۹ دی اشاره کرد و گفت: در ششمین سالگرد گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی، دستگاه‌ها، نهادها، سازمان‌های دولتی و تشکل‌های جوانان در محلات سمن‌ها با حضور در ۴ جلسه هماهنگی ستاد و تشکیل جلسات مختلف شور و نشاط و آمادگی خود را برای مشارکت در گرامیداشت حماسه ۹ دی اعلام کردند و برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کردند.

وی ادامه داد: آغاز برنامه‌های بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی با ایراد خطبه‌های ائمه جمعه و سخنرانان قبل از خطبه‌ها در نماز جمعه ۴ دی‌ماه آغاز شد و تا نماز جمعه ۱۱ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

نائینی با اشاره به تجمع بزرگ مسئولان و کارکنان و مدیران قوه قضاییه و دادگستری استان تهران در روز چهارشنبه ۹ دی در مسجد ارگ تهران در مقابل آن اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست شب خاطره با موضوع خاطرات فتنه ۸۸ و بصیرت انقلابی ملت در ۹ دی پنجشنبه ۳ دی‌ماه از ساعت ۳ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود، همچنین نشست پژوهشی توسط پژوهشگاه هنر انقلاب توسط دانشجویان و اساتید هنر در حوزه هنری انجام م‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت حماسه یوم‌الله ۹ دی با اشاره به برگزاری ۳۲ شب شعر بصیرت و ولایت با حضور شعرای انقلابی در تمامی مراکز استان‌های سراسر کشور تصریح کرد: در تهران نیز روز چهارشنبه ۹ دی در تالار سوره حوزه هنری شب شعر بصیرت و ولایت برگزار می‌شود، همچنین بزرگداشت ششمین سالگرد حماسه ۹ دی که امسال با میلاد پیامبر اکرم و امام صادق همزمان است با مداحی ذاکران اهل بیت در تمامی مساجد و اماکن مقدس و متبرکه و بقاع و امامزادگان در سرار کشور برگزار خواهد شد.

نائینی تصریح کرد: سازمان صدا و سیما نیز در شبکه‌های ملی و تمام شبکه‌های استانی و بین‌الملل علاوه بر پوشش فعالیتهای ستاد و دستگاه‌ها و نهادها در موضوع ۹ دی، در تمامی شبکه‌های معاونت صدا، معاونت سیما، خبر بین‌الملل، برنامه‌های متنوعی در قالب‌های کلیپ و گفت‌وگو، فیلم، تحلیل خبر، گزارش فعال خواهد بود.

رئیس ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی با اشاره به همکاری مشترک شهرداری تهران، بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد در بزرگداشت حماسه ۹ دی گفت: حداقل در هر یک از مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰ برنامه ویژه پیش‌بینی شده است و امسال در همه محلات تهران برنامه ویژه بزرگداشت ۹ دی در مساجد، فرهنگسراها، خانه‌های فرهنگ‌، سراهای محلات، سالن‌های نمایش سطح تهران همزمان با تبلیغات شهری پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها شامل نشست‌های تبیینی، تحلیلی، سخنرانی، نمایشگاه عکس، کاریکاتور، تئاتر، شب شعر و سرود است که بیش از ۷۵ نفر از شخصیت‌های تحلیلرگر به مدت یک هفته در سطح شهر تهران و مراکز یاد شده برنامه‌های تحلیلی خواهند داشت.

نائینی با اشاره به برگزاری دومین مراسم ویژه علمداران بصیرت خاطرنشان کرد: مراسم ویژه‌ای با اهداء تندیس و تقدیر از ۳۰ فعال جبهه مردمی انقلاب در بزرگداشت حماسه ۹ دی با عنوان علمداران بصیرت در سالن ایوان شمس شهرداری تهران توسط ستاد بزرگداشت ۹ دی برگزار می‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی با بیان اینکه پیش از این همایش علمی با عنوان بررسی خسارت‌ها و پیامدهای فتنه ۸۸ روز سه‌شنبه یکم دی‌ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما و با همت بسیج اساتید کشور برگزار شده است تصریح کرد: تجمع بزرگ ۶ هزار نفری طلاب و مبلغان حوزه علمیه خواهران و برادران استان تهران، برگزاری برنامه ویژه در ۱۰۰ مسجد محوری در سطح شهر تهران، برپایی بیش از ۵ هزار گردهمایی، نشست بصیرتی و تجمع‌های مختلف تبیینی و تحلیلی در قالب نهضت بصیرت افزایی به صورت فراگیر با حضور تحلیلگران و سخنران‌های کشوری و استانی در تمامی شهرها و شهرستان‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: رسانه‌های مکتوب و سایت‌های خبری برای بزرگداشت حماسه ۹ دی اعلام آمادگی کردند که از جمله آنها می‌توان به خبرگزاری فارس، تسنیم، مهر، شبستان، نسیم، بسیج و سپاه به عنوان پیشگامان این حرکت نام برد، همچنین انتشار صفحات ویژه در مطبوعات به ویژه روزنامه‌های منتشره و انتشار ویژه‌نامه‌هایی توسط بعضی نشریات مانند همشهخری و جوان از جمله اقدامات رسانه‌های مکتوب، سایت‌های خبری و روزنامه‌ها است.

نائینی از ساماندهی و فعال‌سازی بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ وبلاگ توسط گروه‌های دانشجویی، حوزوی و جوانان خبرداد و گفت: برپایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار با ۲ هزار و ۱۵۵ اثر و اکران فیلم‌ها از ۸ تا ۱۷ دی‌ماه در قالب فیلم، گرافیک، بازی‌های رایانه‌ها، طرح‌نگار، نقد پژوهش‌های سینمایی با حضور فعالان عرصه فرهنگی، دانشجویی و دیگر اقشار از جمله برنامه‌های بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی است.

وی ادامه داد: این جشنواره با موضوعاتی چون فتنه سال ۸۸، جنگ نرم، اقتصاد مقاومتی، تاریخ معاصر ایران، بیداری اسلامی و جهانی و نقد درون گفتمانی به اکران فیلم‌های برگزیده در تمامی شهرها و روستاها و بخش‌های کشور در سطح مدارس، دانشگاه‌ها، پارک‌ها، مساجد، پایگاه‌های بسیج و با استفاده از امکانات موجود در نیمه دوم دی‌ماه می‌پردازد.

نائینی در پایان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه‌های عکس، پوستر و تابلوی دیواری در بیش از ۷۰۰ مسجد، دانشگاه و نمازهای جمعه و مراکز عمومی از جمله برنامه‌های ششمین سالگرد گرامیداشت حماسه ۹ دی است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: