تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۱۹:۰۳ کد مطلب 85103

۵ کلیدواژه هاشمی‌ مقابل ۵ کلیدواژه امام راحل

استاد دانشگاه تهران به طرح پنج کلیدواژه هاشمی‌رفسنجانی در مقابل پنج کلیدواژه اساسی و راهبردی امام راحل پرداخت.

به گزارش میدان۷۲ محمدحسین آقاخانی ظهر امروز در گردهمایی بازنشستگان سپاه شهرستان شاهرود که در قالب طرح انس و مودت بازنشستگان سپاه با حضور بازنشستگان و خانواده‌های آنان در تالار شقایق‌های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه ما پاسداران تا نفس داریم از سپاه فاصله نمی‌گیریم و جدا نمی‌شویم و باید مسئولان متوجه این قشر که سرمایه کشور هستند باشند، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در کلامی بیان می‌فرمایند وابستگان سپاه که از سپاه عملاً جدا شده‌اند و در کسوت بازنشستگی هستند، آیینه تمام‌نمای شاغلان محسوب می‌شوند و باید از این سرمایه ارزشمند استفاده کرد.

وی با اشاره به موضوع نفوذ و ۹ دی با طرح سئوالی در خصوص زمان و مقطع شکل‌گیری نفوذ بیان کرد: نفوذ از ابتدای پیروزی انقلاب جزء برنامه‌های دشمن بوده است و از فردای پیروزی انقلاب، نفوذ دشمن در قالب جنگ نرم آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب و دولت موقت جریان نفوذ وجود داشته و بعد از آن در دوران بنی‌صدر و در ادامه در دوران مرحوم آیت‌الله منتظری در همه حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و . . . تلاش جریان نفوذ دیده شده است.

وی با بیان اینکه این جریان با حساب و کتاب میدان وارد شده است، افزود: افرادی که درگیر این جریان شده‌اند یا با اطلاع یا بی‌اطلاع یا با حساب و کتاب یا غافلانه در این گردونه درگیر شده‌اند و تلاش دشمن از نفوذ، استحاله از درون نظام بوده است.

۵ کلیدواژه امام راحل که دنیا را به چالش کشید

استاد دانشگاه تهران با اشاره به کلیدواژه‌های نفوذ دشمن تصریح کرد: دشمن با کلیدواژه‌هایی چون تروریسم، آزادی، حقوق بشر و تبعیض وارد میدان می‌شود و نمونه‌های آن را می‌توانیم در کشورهای منطقه مشاهده کنیم؛ عراق نمونه خوبی است که آمریکا به بهانه تروریسم و ریشه‌کنی سلاح‌های کشتارجمعی وارد آن و بعد از هشت سال با خفت خارج شد.

آقاخانی با اشاره به پنج کلیدواژه امام راحل که دنیا را به چالش کشید و انقلاب را بنا نهاد، افزود: این پنج کلیدواژه امام برگرفته از آیات قرآنی بوده و نخستین آن، ولایت و امامت است که امام از ابتدای شکل‌گیری انقلاب و ورود به سیاست آن را دنبال می‌کردند و طبق نگاه ایشان، انقلاب اسلامی با ولایت‌فقیه که برگرفته از ولایت ائمه و انبیاست، باید در جامعه شکل بگیرد.

گفتمان امام راحل فقط داخلی نبود

معاون سابق سیاسی سپاه تهران بزرگ عنوان کرد: گفتمان امام راحل فقط داخلی نبوده بلکه گفتمان امام بُرد خارجی داشته و نگاه امام جهانی است.

وی با اشاره به کلیدواژه امت‌محوری و امت‌گرایی گفت: با این تعبیر؛ امام به امت نشان می‌دهد که انقلاب مختص به ایران نیست و این قیام متصل به قیام جهانی امام عصر (عج) می‌شود.

آقاخانی ادامه داد: کلیدواژه عدالت‌گستری سومین اصل امام در نظام اسلامی است که با وجود این‌ها، جامعه اسلامی شکل می‌گیرد و استوار می‌ماند و امام ثمره رسالت ۱۲۴ هزار پیامبر و ائمه اطهار (ع) بود؛ از این‌رو، جای دارد پای این نظام میلیون‌ها نفر جان دهند تا به خطر نیفتد.

وی با اشاره به نامه امام در سال ۶۷ که به منشور روحانیت مشهور شد، افزود: امام در این نامه بیان می‌کند که جنگ ما بر سر شهر و روستا نبود که البته آن‌ها هم مهم است؛ بلکه جنگ ما جنگ کفر و اسلام و حق و باطل و فقر و غنا بوده است و این عدالت‌گستری را شامل می‌شود.

۵ کلیدواژه هاشمی‌رفسنجانی مقابل ۵ کلیدواژه امام راحل

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به کلیدواژه مستکبران بیان کرد: امام با این کلیدواژه به جنگ تمام سلطه رفتند و معنای منفی که این واژه دارد و شامل گروه‌ها و افراد ظلم‌کننده می‌شود، جهان‌شمول است.

وی واژه مستضعفین را به‌عنوان پنجمین واژه کلیدی راهبردهای امام مطرح کرد و افزود: مستضعفین یک واژه قرآنی است که خداوند در قرآن وعده دارد که مستضعفان عالم بر مستکبران عالم غلبه خواهند کرد و وارثان زمین مستضعفان خواهند بود.

آقاخانی ادامه داد: مستضعفان کسانی هستند که حقشان را مستکبران خورده‌اند وگرنه زمینه به کمال رسیدن در همه حوزه‌ها را دارند و با این کارکرد است که این انقلاب جهانی بوده و باید دید جهانی بدان داشت؛ نه در حد جغرافیایی مرزهای خودمان که باید بدان توجه کنیم.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به پنج کلیدواژه مقابل این ‌که یکی از سران نظام بعد از ارتحال امام راحل و در خطبه‌های نماز جمعه بیان کرد، گفت: یکی از سران نظام که امروز موضوع شورای رهبری را بیان می‌کند، در خطبه‌های نماز جمعه بعد از ارتحال امام، پنج کلیدواژه مقابل این پنج کلیدواژه امام مطرح می‌کنند که بسیار قابل تأمل است.

وی افزود: این گفتمان در راستای استحاله نظام و جریان نفوذ قرار دارد و امروز می‌بینیم آن گفته‌ها در حال نمایان شدن بوده و رمز نگرانی آن‌ها، نفوذ است که امروز دشمن خبیث که ذره‌ای از خباثت او کم نشده، برخی مدعی هستند بخشی از حل بحران منطقه به دست آمریکاست؛ در صورتی که اصل مشکل منطقه به فرموده رهبری آمریکاست.

عده‌ای تلاش دارند خواسته‌های آمریکا را محقق کنند

آقاخانی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای تلاش دارند تا خواسته‌های آمریکا را محقق کنند و این متأسفانه در برخی دولتمردان ما وجود دارد و باید مراقب بود و به هشدارهای رهبری فرزانه انقلاب توجه داشت.

وی با اشاره به ۵ کلیدواژه مقابل تفکر امام راحل تصریح کرد: برخی در مقابل واژه امامت، رهبری را قرار دادند و در مقابل امت، ملت را آوردند که محصور به داخل کشور شود؛ آنها مقابل عدالت، توسعه را قرار دادند و برابر مستکبران، قدرت‌های جهانی و مقابل مستضعفان قشر آسیب‌پذیر را بیان کردند که این‌ها همه ترسیم کردن مسیری خلاف مسیر حرکتی امام راحل و اهداف نظام اسلامی است.

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره نفوذ در دهه ۷۰ گفت: دیدگاه این آقایان، عادی‌سازی رابطه با آمریکاست و به فرموده رهبری این‌ها هدفی علیه نظام ندارند و دیدگاه این‌ها به طور ذاتی این است و کاری که این‌ها انجام می‌دهند، آمریکا تلاش دارد در کشور ما محقق کند.

دشمن هیچ‌گاه از ما غافل نیست

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه دشمن هیچ‌گاه از ما غافل نیست، گفت: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید که یهود و نصارا از شما راضی نمی‌شوند؛ مگر از آن‌ها تبعیت کنید و در حال حاضر، یهود، صهیونیست بین‌الملل و نصارا، آمریکا بوده و تلاش آن‌ها نفوذ و تسلیم کردن ما برابر خواسته‌هایشان است.

آقاخانی با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند آمریکا را خوب نشان دهند، عنوان کرد: ایجاد نگاه خوش‌بینی به دشمن سبب می‌شود تا او پیشروی کند و امروز می‌بینیم که آمریکا بعد از برجام نفت بشکه‌ای ۱۴۰ دلار را با همکاری عربستان به ۳۵ دلار رسانده یا از ۱۱۰ هزار میلیارد دلار اموال بلوکه‌شده ما را با مصوبه کنگره، ۴۵ میلیارد دلار را به‌عنوان غرامت برای افرادی که در طول انقلاب اسلامی در دنیا به سبب ایران دچار مشکل شده‌اند، برداشت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه راهبرد دشمن هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند، بیان کرد: آن‌ها تلاش دارند ایران را در بازی‌های بین‌المللی بازی دهند تا بتوانند با این بازی دادن ما را از دشمن به رقیب و شریک تبدیل و بعد هم به‌عنوان دوست مطرح و در داخل جا پا برای خود پیدا کنند تا به اهداف شوم خود برسند.

معاون سیاسی سابق سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه عده‌ای مغرض، فاسق، ساده‌لوح و بی‌بصیرت در تلاش هستند تا فضا را برای آن‌ها در داخل ایجاد کنند، گفت: در زمان امام علی (ع) هم امت سبب شد که ایشان خانه‌نشین شوند و امروز نیز این‌گونه است و باید مراقب و هوشیار باشیم.

امروز اصلاحات به‌زعم خود میدان‌داری می‌کند

معاون سیاسی سابق سپاه تهران بزرگ با اشاره به آرایش گروه‌های سیاسی در انتخابات آتی اظهار کرد: امروز اصلاحات به‌زعم خود میدان‌داری می‌کند و دانشگاه و فرهنگ و اقتصاد را در دست گرفته است و سه جریان و گفتمان وجود دارد که یکی اصلاحات و فتنه با سردستگی خاتمی و سرلیستی عارف و کارگزاران سازندگی با سردستگی هاشمی و سرلیستی ناطق نوری و جریان اعتدال به سرکردگی روحانی و تلاش برای همراه کردن علی لاریجانی و قرار دادن سرلیست این جریان است.

آقاخانی با اشاره به حجم بالای ثبت‌نام برای انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات خبرگان رهبری، بیش از ۵۰ درصد رشد ثبت‌نام و در مجلس شورای اسلامی بالای ۱۰۰ درصد رشد ثبت‌نام داشته‌ایم؛ این امر به این دلیل است که برخی تلاش دارند تعداد بیشتری از صافی شورای نگهبان عبور کنند یا با پارامتر رد صلاحیت‌های زیاد علیه شورای نگهبان جو ایجاد کنند.

وی با اشاره به ایجاد انشقاق در برخی جریان‌ها گفت: عده‌ای در دل جریان اصولگرایی تلاش دارند تا انشقاق در این جریان درست کنند و باید بدانیم با دقت و بررسی شاخص‌های امام و رهبری، کاندیداها را انتخاب خواهیم کرد و به بازی‌های جناحی کاری نداریم.

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به وجود ۲۵۰ حزب در کشور عنوان کرد: یکی از معجزات انقلاب اسلامی، وجود این همه حزب در کشور است که طی ۱۰ سال گذشته شکل گرفته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: