تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷ - ۱۸:۳۰ کد مطلب 85172

طوفان آمریکا را شبیه مناطق جنگی کرد! + تصاویر

طوفان، تندباد و سیلاب سهمگین که با شروع کریسمس جنوب آمریکا را هدف قرار داده است، برخی ایالات این کشور را شبیه به مناطق جنگی کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، تعطیلات در آمریکا همراه با طوفان و بادهای شدید و سیلاب سهمگین همراه بود و بخش جنوبی آمریکا را از اوایل هفته تاکنون مختل […]

طوفان، تندباد و سیلاب سهمگین که با شروع کریسمس جنوب آمریکا را هدف قرار داده است، برخی ایالات این کشور را شبیه به مناطق جنگی کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، تعطیلات در آمریکا همراه با طوفان و بادهای شدید و سیلاب سهمگین همراه بود و بخش جنوبی آمریکا را از اوایل هفته تاکنون مختل کرده است و دستکم ۴۲ کشته در این مناطق برجای گذاشته است.

روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» گزارش کرد که سیلاب، تندباد و طوفان‌های سهمگین از کریسمس تاکنون، منجر به کشته شدن تعداد زیادی در هفت ایالت آمریکا شده است.

این گزارش می‌افزاید، ۱۱ نفر در تگزاس، ۱۰ نفر در می‌سی‌سی‌پی، ۶ نفر در تنسی، ۷ نفر در میسوری، ۵ نفر در ایلینوی، دو نفر در آلاباما و یک نفر در آرکانزاس جان خود را از دست دادند.

تندباد و کولاک شدید به همراه سیلاب گسترده در ایالات مختلف آمریکا موجب شد تا فرمانداران برخی از این ایالات، اعلام وضعیت فوق‌العاده کنند.

 

از روز شنبه تاکنون بین ۱۴ تا ۱۸ اینچ برف در منطقه «روزول» باریده است و پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که احتمالاً ۸ اینچ دیگر در این منطقه برف خواهد بارید.

 

«گرگ ابوت» فرماندار تگزاس هشدار داده است که تعداد قربانیان تندباد مرگبار در این ایالت و طوفان‌های منطقه دالاس افزایش خواهد یافت.

 

وی برای چهار منطقه دالاس، کالین، راکول و الیس اعلام وضعیت خطر کرد و هشدار داد که احتمال می‌رود قربانیان حادثه  افزایش یابد.

 

 

شدت خسارات در برخی مناطق آمریکا به اندازه‌ای است که روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» آن را به منطقه جنگی تشبیه کرده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: