تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۱۱:۱۵ کد مطلب 85190

طرح اسرائیل برای احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی در سرزمین‌های فلسطینی

رژیم اسرائیل قصد دارد ۵۵ هزار و ۵۴۸ واحد مسکونی در کرانه باختری اشغالی از جمله دو شهرک جدید با بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در منطقه ای-۱ احداث کند.

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از پرس تی وی ، سازمان غیردولتی «اکنون صلح» که بر روند شهرک سازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی نظارت می‌کند، روز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد وزارت مسکن رژیم اسرائیل قصد دارد ۵۵ هزار و ۵۴۸ واحد مسکونی در کرانه باختری اشغالی از جمله دو شهرک جدید با بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در منطقه ای-۱ احداث کند.

اگرچه سخنگوی وزارت مسکن رژیم اسرائیل هنوز درباره این گزارش اظهار نظری نکرده است.

شهرک ای-۱ و شهرک معاله آدومیم در مجاورت آن، یک منطقه حائل در شرق قدس اشغالی ایجاد می‌کند که فلسطینیان می‌گویند این شهرک‌ها کرانه باختری را به دو نیم تقسیم می‌کند و روند تشکیل کشور مستقل فلسطینی را زیر سوال می‌برد.

سازمان اکنون صلح می‌گوید منطقه معاله آدومیم و ای-۱ یکی از حساس‌ترین مناطق از نظر فلسطین و اسرائیل در روند برقراری صلح دو جانبه است.

این گزارش می‌افزاید: «بنا بر این دلایل، زمانی که یک مقام اسرائیلی تلاش می‌کند تا طرح‌هایی را در ای-۱ اجرایی کند، جامعه بین المللی به شدت این اقدام را محکوم می‌کند.»
اقدام اسرائیل در ساخت شهرک‌های غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی با محکومیت‌های بین المللی روبروست.

امریکا، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و اکثر کشورهای جهان شهرک سازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی را غیرقانونی می‌خوانند و با آن مخالف هستند.

در این گزارش آمده است، این طرح باید ابتدا به تایید وزیر نیروهای نظامی رژیم اسرائیل برسد و سپس روند نهایی شدن آن سپری شود.

در حال حاضر بیش از نیم میلیون صهیونیست در بالغ بر یکصد شهرک در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی زندگی می‌کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: