تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۱۱:۳۲ کد مطلب 85244

آنچه در برنامه نود گذشت؛

علی کریمی با قاطعیت بهترین هافبک تهاجمی پس از انقلاب شد

علی کریمی با کسب ۷۰،۷ درصد آرا عنوان بهترین هافبک تهاجمی پس از انقلاب را کسب کرد .

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از برنامه نود ،  در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور گفت می خواهم از همه رسانه ها، سایت ها، روزنامه ها و مردم که از برنامه نود در هفته گذشته حمایت کردند و لطف داشتند تشکر کنم. در تمام این سال ها ما متکی بودیم به این لطف و حمایت و همدلی شما و از شما صمیمانه تشکر می کنیم. انشاءالله بتوانیم با رعایت اصول خودمون برنامه ای مطابق میل نظر شما ارائه کنیم و از همه شما خیلی متشکرم و و دست شما را می فشارم.

فرا رسیدن سال نوی میلادی را هم به هموطنان مسیحی تبریک می گوییم. به همین مناسبت با چند تا از بازیکنان خوب ارامنه در کشورمان گفتگو کردیم که هفته آینده گزارش آن پخش خواهد شد. همچنین برای مزدک میرزایی آرزوی سلامتی می کنیم که سرما خورده و مدتی است از صدا و تصویرش محروم شدیم. و در آخر بار دیگر برای سلامتی منصور پورحیدری سرپرست و پیشکسوت استقلال که نسبت به قبل حالش بهتر شده دعا می کنیم.

سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین هافبک تهاجمی پس از انقلاب پخش شد. علاوه بر شاهرخ بیانی، مجتبی جباری، مسعود شجاعی، امیر قلعه نویی، علی کریمی، ایمان مبعلی، علیرضا منصوریان و محرم نویدکیا، فردوسی پور اعلام کرد بهتاش فریبا و محسن عاشوری هم به این گزینه ها نزدیک بودند و می توانستند در نظرسنجی قرار بگیرند اما با توجه به این که مدتی از سال های بازی  آنها گذشته و زیاد دیده نشدند امکان آن فراهم نشد.

مسابقه تراکتورسازی با استقلال و صعود آبی پوشان به فینال جام حذفی با شکست امیرقلعه نویی در اولین تجربه جدید مربی گری اش در تبریز اولین مسابقه این برنامه بود که پخش شد.(ویدیو)

آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی با استفاده از اپلیکیشن موبایل نود در خارج از کشور ۴۳۴۱ نفر اعلام شد.

مجری برنامه نود اعلام کرد قرار است بهترین مربی داخلی و خارجی را هم انتخاب کنیم و بعد نظرسنجی با تلفیقی از منتخبان آنها انجام خواهد شد که در میان آنها قطعا اسامی علی پروین، محمد مایلی کهن، منصور پورحیدری و امیرقلعه نویی قرار خواهد داشت. شاید کاپیتان تیم را هم انتخاب کردیم.

آمار و افتخارات گزینه های نظرسنجی امشب مرور شد.

خلاصه مسابقه عقب افتاده نفت تهران واستقلال اهواز از هفته ششم لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

ایرج نظری به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته قبل به کمک وی انجام شد.

ترکیب تیم رویایی بعد از انقلاب تا نظرسنجی قبل از این برنامه به نمایش گذاشته شد.

استقلال پنالتی طلبکار نشد

داوری بازی های پخش شده بررسی شد که نظری در مورد مسابقه تراکتورسازی و استقلال گفت: در صحنه ای که توپ خسرو حیدری به دست مدافع تراکتور در محوطه جریمه برخورد کرد، مدافع توپ را نمی بیند و خطای پنالتی نیست. کارت زرد دوم شجاع خلیل زاده درست بود و با بی پروایی خطا انجام داد.

وی درباره مسابقه نفت تهران و استقلال اهواز گفت: توپ در محوطه جریمه به دست مدافع نفت تهران خورد و زمانی که دست از بدن جدا باشد باید خطای هند پنالتی اعلام شود.(ویدیو)

بخش خلاصه ای از آنچه در ادامه در برنامه ۷ دی نود خواهید دید پخش شد که مصاحبه ویژه با سردار  آزمون از جمله آنها بود.(ویدیو)

ترین های هفته شانزدهم لیگ برتر باشگاه های کشور پخش شد.(ویدیو)

مسابقه حساس استقلال خوزستان و سپاهان در هفته شانزدهم لیگ برتر به عنوان اولین مسابقه این هفته پخش شد.(ویدیو)

رکورد آرمناک دست نخورده ماند

با گلی که استقلال خوزستان در این مسابقه از سپاهان دریافت کرد رکورد گل نخورد خسوس هم شکسته شد.

۴۴ دقیقه پس از آغاز برنامه ۸۴۶ هزار نفر در نظرسنجی پیامکی شرکت کرده بودند.

جدول لیگ و گلزنان و برنامه بازی های هفته ۱۷ مرور شد.

خلاصه و حواشی مسابقه پدیده مشهد و پرسپولیس پخش شد.(ویدیو)

امیرحسین صادقی رکورددار گل به خودی لیگ
به بهانه گل به خودی بنگر در بازی پدیده آمار رکوردداران گل به خودی در تاریخ لیگ برتر اعلام شد که امیرحسین صادقی در صدر بود.

نود درجه و مرور طنز مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

آنالیز نود از نحوه گل خوردن پرسپولیس در مسابقات این فصل پخش شد و مشخص شد پدیده در بازی برابر پرسپولیس با یک شوت در چارچوب دو گل زده! تنها ۴ گل از ۱۸ گل خورده پرسپولیس در این فصل بابت اشتباهات فردی نبوده.(ویدیو)

داوری دو بازی بدون اشتباه مهم
داوری دو بازی بررسی شد که نظری درباره مسابقه استقلال خوزستان و سپاهان گفت: سرنگونی بازیکن استقلال خوزستان در محوطه جریمه به خاطر هل دادن عقیلی خطا نبود و این حرکتی طبیعی بوده و ادامه بازی صحیح بود.
وی درباره مسابقه پدیده – پرسپولیس گفت: قبول گل مهدی طارمی شاهکار کمک داور بود و ادامه بازی درست بود. کامیابی نیا وسط زمین به خاطر خطایی که انجام داد باید کارت زرد می گرفت اما داور به اشتباه به خیری بازیکن حریف کارت زرد داد. اخراج سوشا مکانی درست بود و شرایط آشکار گل وجود داشت و با نیش پا مهاجم را زد و داور به خوبی دید. خطای منجر به گل دوم پرسپولیس درست بود و دست بازیکن پدیده روی شانه بازیکن پرسپولیس بود و اجازه نداد از زمین بپرد.(ویدیو)

سایت برنامه نود و بخش های مختلف  آن بررسی شد.(ویدیو)

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با هفته اول دی پخش شد. (ویدیو)

پس از شرکت یک میلیون و ۲۳۷ هزار نفر برای اولین بار نتایج نظرسنجی پخش شد که علی کریمی با ۷۱ درصد اول بود و مجتبی جباری با ۱۲ درصد دوم و علیرضا منصوریان با ۵،۳ سوم بود.

سردار آزمون مهمان ویژه برنامه نود به استودیو آمد و گفتگو با او آغاز شد. سردار آزمون هم گفت اول به علی کریمی رای می دهد و سپس مسعود شجاعی.

تصمیم تاسف بار در لیگ فوتبال جوانان
اتفاق عجیبی در لیگ جوانان افتاده و طی بازی تیم ذوب آهن با پدیده بازیکن جوانان ذوب آهن در شرایط تک به تک با دروازه بان حریف برخورد کرد و کلیه اش پاره شد! پس از این اتفاق فرهادی بازیکن مصدوم ذوب آهن با شرایط حاد به کنار زمین منتقل شد و ۴۰ دقیقه آمبولانس او را به بیمارستان منتقل نکرده و اعلام کرد ما اینجا دکور هستیم! وی تاکید کرده ناظر بازی باید اجازه اعزام به بیمارستان را بدهد و تا وقتی تماس نگیرند آمبولانس جایگزین بیاید نمی توانیم خارج شویم و ناظر بازی آقای فاضلی هم این اجازه را نداده و تصمیمی گرفته که می توانسته منجر به مرگ بازیکن جوان ذوب آهن شود.(ویدیو)

گزارشی از وضعیت منوچهر شفقتیان پیشکسوت پرسپولیس که در اعتراض به وضعیت بد رسیدگی به پیشکسوتان دهانش را دوخته پخش شد.(ویدیو)

خلاصه بازی ذوب آهن و ملوان در میانه های صحبت با آزمون پخش شد.(ویدیو)

بازی تیم های گسترش فولاد و سایپا مسابقه بعدی بود که روی آنتن رفت.(ویدیو)

دو سوال مخاطبان از روی سایت برنامه از سردار آزمون به این ترتیب پرسیده شد:

سوال اول: آیا قبلا با تیم والیبال جواهری گنبد تمرین کردی؟ پاسخ آزمون: نه من فقط برای تماشای بازی به عشق والیبال رفتم که برایشان هم خوش یمن بود و بازی را بردند.

سوال دوم: طرفدار کدام تیم خارجی هستی؟ پاسخ آزمون: قبلا هم گفته ام رئال مادرید.

در انتهای مصاحبه آزمون گفت حالا من می خواهم عادل فردوسی پور شوم و از شما سوال بپرسم! اولین گزارشی که انجام دادی کدام بازی بود؟ که فردوسی پور پاسخ داد: دقیق یادم نیست، فکر کنم بازی فوتسال تیم آرارات در جام رمضان بود سال ۷۴ بود که آن موقع شما یک ساله بودی!(با خنده)

مسابقه استقلال اهواز و صبای قم با برتری شاگردان علی دایی در اهواز پخش شد.(ویدیو)

هفته گذشته اتفاق تلخی در اهواز رخ داد و یکی از هواداران شناخته شده فوتبال رضا چاچا فوت شد و به همین خاطر گزارشی درباره او پخش شد.(ویدیو)

داوری بازی گسترش فولاد و  سایپا بررسی شد که نظری در این باره گفت: خطای ترابی روی اکرامی با بی پروایی همراه بود اما کارت زرد برای  آن کافی بود. برخورد توپ با دست مدافع سایپا در محوطه جریمه پنالتی نبود.
وی درباره مسابقه استقلال اهواز و صبا هم اظهار داشت: تکل روی پای کریم اسلامی در محوطه جریمه خطا نبود و در مدافع در معادلاتش اشتباه کرد و مهاجم هم از روی پایش پرید. پنالتی صبا درست بود و دروازه بان پای راست بازیکن را زد و به درستی کارت زرد گرفت چون جهت حرکت مهاجم به سمت دروازه نبود.(ویدیو)

خلاصه مسابقه راه آهن و فولاد خوزستان بازی بعدی بود که به پخش رسید.(ویدیو)

بعد از آن بازی دوشنبه نفت تهران و تراکتورسازی با برتری قرمزهای تبریز در ورزشگاه تختی تهران روی  آنتن رفت.(ویدیو)

از ۹۰ تا ۹۰ شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور بخش بعدی بود.(ویدیو)

گل سیاه جامگان کاملا مردود بود
داوری بازی نفت تهران و تراکتورسازی بررسی شد و ایرج نظری درباره آن گفت: در صحنه زمین خوردن سروش رفیعی در محوطه جریمه یک امر طبیعی فوتبال اتفاق می افتد و دو بازیکن جدال کرده و برخورد کردند و ادامه بازی صحیح بود.(ویدیو)

ایرج نظری همچنین درباره مسابقه استقلال برابر سیاه جامگان گفت: گل سیاه جامگان مردود بود و مشخص است توپ کاملا از خط رد نشده است. گل سوم استقلال هم صحیح بود و آفساید نبود. هل دادن امید ابراهیمی در محوطه جریمه جزو اتفاقات طبیعی بازی است و این اتفاقات خطا نیست. تکل مدافع سیاه جامگان روی پای مهاجم استقلال در محوطه جریمه هم خطا نبود و مدافع ابتدا توپ را زد.(ویدیو)

علی حنطه سرمربی سابق استقلال اهواز روی خط تلفنی نود آمد و درباره دلایل نتایج ضعیف استقلال اهواز و کناره گیری اش از این تیم صحبت کرد.(ویدیو)

به دلیل مشکلاتی که وجود داشت گزارش مسابقه دوشنبه استقلال برابر سیاه جامگان آماده پخش نشد و به همین خاطر از بینندگان عذرخواهی شد.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۲ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۵۵۷ هزار نفر علی کریمی با کسب ۷۰،۷ درصد آرا عنوان بهترین هافبک تهاجمی پس از انقلاب را کسب کرد و پس از او مجتبی جباری با ۱۲،۴ درصد دوم شد و علیرضا منصوریان با ۵،۱ در رده سوم قرار گرفت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: