تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۱۱:۴۱ کد مطلب 85257

گزارش رویترز از افت صادرات نفت ایران

میزان صادرات نفت ایران به دلیل کاهش میزان خرید هند و کره جنوبی در ماه نوامبر ۱۶.۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از رویترز ، میزان صادرات نفت ایران به دلیل کاهش میزان خرید هند و کره جنوبی در ماه نوامبر ۱۶.۲ درصد کاهش یافت.
براساس این گزارش، ۴ کشور عمده خریدار نفت ایران در آسیا شامل هند، چین، ژاپن و کره جنوبی در مجموع روزانه ۸۹۴۶۸۵ بشکه نفت خام از ایران خریدند که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۶.۲ درصد کاهش نشان میدهد.
رویترز نوشت؛ کره جنوبی و هند میزان خرید خود از نفت ایران را کاهش داده اند. در حال حاضر هند روزانه ۱۳۸ هزار بشکه نفت از ایران میخرد که ۴۴.۹ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است و پایین ترین سطح از ماه مارس ۲۰۱۵ است. کره جنوبی نیز روزانه ۹۷۲۰۰ بشکه نفت از ایران میخرد که ۲۸ درصد کمتر و از ماه جولای به این طرف پایینترین میزان خرید است.
براساس این آمارها که از میزان حمل و نقل کشتیرانی صادراتی و اطلاعات وارداتی این کشورها بدست آمده است ژاپن در ماه نوامبر ۳.۱ درصد بیشتر از ایران نفت وارد کرده است و آن را به روزانه ۱۶۸۲۸۵ بشکه رسانده است.
«فتیح بیرول» مدیراجرایی سازمان بین المللی انرژی می‌گوید که در صورت لغو تحریمهای ایران صادرات نفت این کشور بین ۶ تا ۱۲ ماه روزانه حدود ۵۰۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: