تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۱۱:۰۹ کد مطلب 85348

دیدگاه/ فاطمه قربان نیا؛

بصیرت انقلابی ملت در مسیر ابقای جمهوریت نظام

اینکه در اسناد به دست آمده از خانه های تیمی جنبش سبز نام م.ه از حامیان مالی و فکری و رابط بین آنها و ضد انقلاب نام برده شده است چیزی جز بازی خوردن و حماقت عده ای ساده اندیش جهت تغییر و آزادی سیاسی نمیتواند باشد.این مسئله بدیهی است که اصلاح طلبان به هدف زمین زدن جایگاه رهبری و حذف گزینه ولایت فقیه و تغییر قانون اساسی وارد کارزار اغتشاشات شدند.

میدان ۷۲/ فاطمه قربان نیا: نهم دی ماه سال هشتاد و هشت برای مردم انقلابی و فهیم ایران اسلامی روزی به یادماندنی و حماسه ساز است.روزی که لبیک مردم ولایتمدار به علمدار نهضت خمینی آبی بر آتش دشمنان نظام و انقلاب بود.

دهمین انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه سال هشتاد و هشت با پیروز ی قاطع بیست و چهارمیلیونی دکتر احمدی نژاد به مذاق ضدانقلاب دگراندیش تلخ نشسته بود. وقایع پس از انتخابات و عکس العملهای افراد انقلابی و دولتی را میتوان از عوامل تاثیر گذار در وقوع فتنه دانست.

میرحسین موسوی ساعاتی قبل از پایان رای گیری در کنفرانس مطبوعاتی پیروزی قاطع خود را در برابر دیدگان ملت اعلام نمود و هوادارنش با حضور در خیابانها به حمایت از او پرداختند و نظام را تهدید به ایجاد آشوب در  صورت رای نیاوردن موسوی نمودند.

بیست و چهارم خرداد پس از پایان شمارش آراء,میرحسین موسوی با رمز فتنه هوادارن خود را جهت اعتراض به نتایج انتخابات تهییج نمود.موسوی با صدور بیانیه های چندگانه هوادارانش را به حضور در خیابانها و برگزاری راهپیمایی سکوت دعوت نمود.در این میان نیز میرحسین موسوی با انتشار بیانیه هایی یکی پس از دیگری مردم خداجو! را به حضور در خیابانها تحریک مینمود.

در بیست وچهار خرداد میرحسین موسوی در نامه ای سرگشاده خطاب به شورای نگهبان نوشت: “عدم صحت انتخابات محرز است و رسیدگی و ابطال آن درخواست می‌گردد.کروبی نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: “محمود احمدی‌نژاد را منتخب مردم ایران نمی‌دانم” وی در ادامه خواستار ابطال انتخابات شد.

در این میان حمایت برخی هنرمندان از اغتشاشگران روند شورش علیه جمهوریت نظام را تقویت میکرد. محمد رضا شجریان طی نامه ای خطاب به ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما خواستار عدم پخش صدای خود از رسانه ملی شد و نوشت: “در شرایطی که مردم در بهت و حیرت هستند و به گفته آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت در آمده اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد. صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد بود.”

در بیست و نهم خرداد رهبر معظم انقلاب با حضور در نماز جمعه به صحبت با ملت ایران پرداختند و نسبت به اقدامات به وجود آمده موضع گرفتند  و فرزندان انقلاب را بری از این اغتشاشات دانستند.

“بنده زیر بارِ بدعتهای غیرقانونی نمی روم چرا که در هر انتخاباتی طبعا برخی برنده نیستند و اگر امروز چارچوبهای قانونی شکسته شود در آینده نیز هیچ انتخاباتی مورد اعتماد نخواهد بود و مصونیت نخواهد داشت. اگر قرار باشد بعد از هر انتخابات، آنهایی که رأی نیاورده اند اردوکشی خیابانی کنند و در مقابل این حرکت، کسانی هم که رأی آورده اند طرفدارانشان را به خیابانها بکشانند پس اصلا چرا انتخابات برگزار می شود؟ ضمن آنکه مردم چه گناهی کرده اند که باید به علت این کارهای ما، از کسب و کار و زندگی خود باز بمانند.اگر در این تجمعات اقدام تروریستی انجام شود مسئولیت آن باکیست؟ مسئولیت همین افرادی که از مردم عادی و بسیج در روزهای گذشته جان باخته اند با کیست و چه کسی جواب آنها را می دهد؟برخی ها بدانند که با حرکات خیابانی نمی توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار کرد تحت عنوان مصلحت زیر بار خواسته های آنها بروند چرا که تن دادن به مطالبات غیر قانونی زیر فشار، شروع نوعی دیکتاتوری است.

سران فتنه همواره رهبری نظام را نشانه گرفته بودند و به بهانه تقلب به رهبری معظم انقلاب حمله میکردند.در یکی از این توهین ها مهدی کروبی خطاب به ضرغامی رئییس وقت صداوسیما نوشت:به خوبی می دانید که آنانی که امروز از دولت آقای احمدی نژاد حمایت می کنند، کسانی هستند که مروج اسلام تحجر و اسلام طالبانی هستند که نقطه ی مقابل تفکر حضرت امام قرار دارند.

در بیست و ششم تیر ماه هاشمی رفسنجانی پس از ۴۵ روز مجددا در قامت خطیب نماز جمعه به دانشگاه تهران آمد. البته این بار چهره های دیگری نیز پس از مدتها راهی نمازجمعه تهران شدند که شاخص ترین آنها مهندس موسوی و زهرا رهنورد بودند که بعد از ۲۰ سال در نماز جمعه تهران شرکت کردند. مهدی کروبی و هادی غفاری نیز از دیگر شرکت کنندگان نماز جمعه این روز. همسر و ۲ دختر هاشمی نیز در نمازجمعه قسمت خواهران حضور یافته بودند.

حامیان موسوی نیز در نماز جمعه حضور داشتند و با شعار “هاشمی، هاشمی، سکوت کنی خائنی” و خواندن سرود یار دبستانی من و سوت و کف و شعارهایی همچون “مرگ بر چین” در حین صحبت های هاشمی رفسنجانی، فضای متشنجی را در میان نمازگزاران به وجود آوردندهم چنین حضور مختلط هوادارن موسی و هاشمی و با کفش به اقامه نماز ایستادن آنها از رفتار های قابل توجهی بود که از حامیان یک سید انقلابی برخواسته بود.

اینکه اهداف جنبش سبز فراتر از ابطال انتخابات ب بهانه ی تقلب بودکوچکترین مدعای فتنه انگیزی اصلاح طلبان  میباشد.کودتای مخملی و براندازی نظام نه تنها برای انتخابات ۸۸بلکه بسیار قبل تر از آن در سال ۸۷ طرح ریزی شده بود که با بصیرت مردم به پایان رسید.اما اصلاح طلبان که به زعم محمد علی ابطحی آقای هاشمی و خاتمی را خائن و موسوی را جاهل در دامن زدن به آتش فتنه میدانستند به همکاری با دستهای پشت پرده و دشمنان ایران اسلامی پرداختند.

اینکه در اسناد به دست آمده از خانه های تیمی جنبش سبز نام م.ه از حامیان مالی و فکری و رابط بین آنها و ضد انقلاب نام برده شده است چیزی جز بازی خوردن و حماقت عده ای ساده اندیش جهت تغییر و آزادی سیاسی نمیتواند باشد.این مسئله بدیهی است که اصلاح طلبان به هدف زمین زدن جایگاه رهبری و حذف گزینه ولایت فقیه و تغییر قانون اساسی وارد کارزار اغتشاشات شدند.

اینکه  سران فتنه و اغتشاشگران بدون توجه به اینکه با اقدامات اخیر خود چه بر سر آرمانهای انقلاب خواهند آورد باعث دشمن شاد شدن ملت ایران شدند به خیابان گردی های خود ادامه دادند,به رقمی که حتی مسعود رجوی سرکده گروهک منفور منافقین به حمیات از آنها برآمد :تا همین جا هم که کروبى قدم برداشته، شایسته و ارزشمند است و کروبى اکنون پس از ۲۱سال به همان‌جا می رسد که منتظرى رسید. اى کاش که آقایان منتظرى و کروبى و دیگرانى که از این پس به آنان مى‌پیوندند، از سى سال پیش نسبت به همین شقاوت‌ها و شناعت‌ها بیدار و هشیار شده بودند اما باز هم دیر نیست و بنى‌بشر براى جبران مافات تا لحظه وفات فرصت و امکان بازگشت دارد. آخر در زندانها و شکنجه گاه هاى خمینى و لاجوردی از اول همین بساط بود.

همچنین رضا ربع پهلوی فرزند شاه مخلوع ایران  با دیدن فضای بازی که توسط فتنه گران ایجاد شده بود جهت عرض اندام به عقده گشایی علیه ملت ایران پرداخت:مأموریت من زمانی تمام خواهد شد که ایران آزاد شود و ایرانیان آزادانه رهبران خود را انتخاب کرده و درباره نظام سیاسی خود تصمیم بگیرند‏. احمدی‌نژاد تقلب کرده و انتخابات جعلی برگزار می کند‏. ‏موسوی شجاعت خود را نشان داده و ترسی از تهدیدات ندارد.

نظرات سران فتنه و اصلاح طلبان در خصوص براندازی رهبری و سرنگونی جمهوری اسلامی گواه دشمنی آشکار آنها با آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی میباشد که هیچگونه علقه و تعهدی نسبت به ملت ایران نداشته و ندارند.

موسوی خوئینی ها دربهمن ۸۷ به تخریب جایگاه ولایت فقیه پرداخت و از خاتمی و یارانش خواهان براندازی رهبری شد:ما باید بیاییم و توان بگذاریم تا به هر قیمتی رهبری را از تخت پایین بکشیم. او باید بفهمد که این مملکت آنطور نیست که ایشان هر جور بخواهد به هر سمت بکشد.

محمدعلی ابطحی در اعترافات خود نسبت به اقدامات هاشمی و خاتمی موضع روشنی گرفت و هدف آنها را تضعیف جایگاه رهبری بیان کرد:خاتمی و فاتح و مهدی هاشمی رفسنجانی می‌گفتند که برنده شدن در این انتخابات خیلی با انتخابات گذشته فرق می‌کند. در این صورت جریان اصولگرا و رهبر دیگر نمی‌توانند سرشان را بلند کنند و این معنای یکسره کردن کار است. یعنی رسیدن به یک نظام با ولایت فقیه بسیار ضعیف شده یا بدون ولایت فقیه جا بیفتد. اعتراضات در انتخابات کاملا برنامه‌ریزی شده بود

همچنین محمدرضا خاتمی در بهمن ماه ۸۷ در رابطه با مبارزه با رهبری گفت:ا گر در این انتخابات احمدی‌نژاد سقوط کند، عملاً رهبری حذف می‌شود، اگر به هر قیمتی و به هر شکلی اصلاحات دوباره به قوه اجرایی بازگردد، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهد داشت. سقوط اصولگرایی به معنای پایان اقتدار رهبری تلقی می‌شود و با شکست اصولگرایان باید قدرت رهبری را مهار کرد.

اما اصلاح طلبان روشنفکر که با شعار مبارزه با دروغ پا به عرصه انتخابات گذاشته بودند خود اسیر دروغهای سلسله وار خود شدند.مهدی کروبی با ادعای تجاوز به زندانیان سیاسی باعث برانگیخته شدن افکار عمومی چه در داخل و خارج گردید.کمیته ی خقیقت یاب با بررسی های گسترده این ادعاها را تکذیب نمود اما کروبی خاضر به عذرخواهی از ادعاهای خود که تنها منبع آن تلفنهای  خوانندگان روزنامه اعماد بود نشد.از دیگر دروغهای بزرگ اصلاح طلبان میتوان به شهید سازی آنها اشاره کرد,سعیده پور آقایی و  ترانه موسوی و برخی دیگر از افرادی بودند که با وجود سلامت کامل جسمانی و روحی آنها  ادعای شهادتشان در میان معترضان به تقلب  مطرح شد و موجی از نگرانی روانه خانواده های این افراد گشت.از دیگر ادعاهای کذب و خنده دار فتنه گران دروغ بزرگ دغن دسته جمعی اجساد معترضان بود که سریعا تکذیب شد و حتی افرادی که حامی جنبش سبز بودندو ا سمشان در لیست مدفونان بود با تعجب نسبت به دفن غیرمنتظره خود واکنش نشان دادند.

ارتباطات برخی از عوامل هدایت‌گر در این ماجرا با طراحان انقلاب رنگی مثل جان کین انگلیسی و رورتی آمریکایی و همچنین مراودات با برخی بنیادهای متخصص انقلاب‌های رنگی مثل بنیاد جرج سوروس و ویلسون و همچنین خانه‌ی آزادی و حمایت از افراد مرتبط با آن مثل رامین جهانبگلو و کیان تاج‌بخش، جای تردیدی در وابستگی برخی از این افراد با طراحان انقلاب رنگی باقی نمی‌گذارد. چاپ و توزیع گسترده‌ی برخی آثار مثل کتاب جین شارپ در سالیان اخیر به علاوه‌ی استقرار برخی عوام مدعی اصلاحات در خارج از کشور مثل مهاجرانی در انگلیس و کدیور و سازگارا در آمریکا که پای ثابت تحلیل‌های رسانه‌های بیگانگان در ایام اغتشاش بودند و همچنین انتخاب رنگ سبز، بهانه تقلّب و استفاده از اردوکشی‌های خیابانی به جای بهره‌گیری از ساز و کار رسمی و قانونی همراه با حمایت همه‌جانبه‌ی تبلیغاتی، مالی و سیاسی غرب، شاخصه‌های انقلاب‌های رنگی است که در انقلاب‌های رنگی گرجستان، اوکراین و لهستان دیده شده بود.

حال با همه ی این اوصاف سوال اینجاست که چه کسانی واقعا حامی مردم رنج دیده و انقلابی ایران اسلامی هستند؟کسانی که هشت ماه کشور را به سمت شورش و براندازی کشاندند و به اعتقادات آنها بی حرمتی کردند؟

اگر بر فرض مثال ادعای میرحسین موسوی مبنی بر اینکه قصد اغتشاش و پایکوبی در عزای سالار شهیدان نبوده است و آنها که پرچم امام حسین را آتش زده اند از هواداران او نبوده اند درست باشد,او قوه درک چنین مسئله ای را ندارد که با فرصت سازی جهت اقدامات براندازانه دشمنان نظام و منافقین خواهند توانست در خیابانهای پایتخت جولان دهند و امنیت کشور را نشانه بگیرند؟

آیا کروبی و میرحسین نمیدانستند که افرادی همچون ریگی,رضا پهلوی,رجوی,نوری زاده و …منفور در اذهان ملت ایران هستند و اردوکشی خیابانی تنها با حمایت این وطن فروشان بی شرف را دارا بود؟

آیا ادعای عفت مرعشی قبل از انتخابات مبنی بر اینکه اگر موسوی رای نیاورد به خیابان بریزید چیزی جز از قبل طراحی شدن شورشها جهت نشانه گرفتن جمهوریت نظام را در نتیجه  داشت؟

اینکه فرزندان هاشمی رفسنجانی همواره جزو خط دهدنگان به شورشیان بودند وارتباط آنها با ضدانقلاب خارج نشین از نقاط قوت قلب جنبش سبز بوده است میتواند رئیس مجمع تشخیص مصلخت نظام را که هشت ماه نظام را به لبه ی پرتگاه کشاند و با بی ادبی هرچه تمام تر رهبر مملکت را خطاب قرار داد و منتخب ملت را آماج تهمت ها و توهین ها قرار داد را از خطاها و خیانتهای مکررش تبرئه نماید؟

آیا ادعای خس و خاشاک خواندن مهاجمان به امنیت و نوامیس مردم بیراه بود که اصلاح طلبان آن را توهین به رای دهنگان به موسوی تعبیر کردند و عده ای ساده انگارانه آن را دلیل محکمی جهت جریحه دار شدن احساسات معترضان دانستند و به ادامه اردوکشی های خیابانی اصرار ورزیدند؟

این سوالها این پاسخ را در ذهن تداعی میکند که  تمامی این اردوکشی های خیابانی و اسم رمز تقلب تنها یک هدف داشت و حذف جایگاه رهبری و در پی آن سرنگونی جمهوری اسلامی ایارن بوده است.

اما ملت انقلابی و بصیر ایران با درک توطئه های دشمنان و ضد انقلاب به اهداف شوم اصلاح طلبان وطن فروش پی بردند و در نهم دی ماه هشتاد و هشت به دفاع از آرمانهای انقلاب پرداختند و هرکدام علمداری بودند در پاسداری از علم سرخ مقاومت حسینی و حرمت شکنان به عزای سالارشهیدان را با پاسخی کوبنده سرجای خود نشاندند.حال ملت ایران امید دارد که خائنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دادگاهی صالح و با حضور ملت پرشور و انقلابی ایران عادلانه محاکمه شوند تا خائنان گمان نبرند که به راحتی میتوانند جمهوریت نظام را نشانه بگیرند و علیه مقدساتشان عرض اندام کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: