تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۱۱:۴۵ کد مطلب 85371

بازداشت دست‌کم شش هزار و ۸۳۰ فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در ۲۰۱۵

طرح موسوم به بازداشت اداری یا حکومتی نوعی بازداشت است که به رژیم صهیونیستی امکان می‌دهد فلسطینیان را بدون محاکمه یا تفهیم اتهام تا شش ماه در بازداشت نگه دارد. قرار بازداشت می‌تواند برای مدت نامحدود تمدید شود.

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از پرس تی وی ، بر اساس آمار کمیته یاد شده، چهار هزار و ۷۵ فلسطینی در کرانه باختری اشغالی، ۲ هزار و ۳۵۳ نفر در بیت‌المقدس و مابقی در نقاط مختلف نوار محصور غزه بازداشت شدند.

طبق این آمار، ۲ هزار و ۱۷۹ نفر از دستگیرشدگان در ۲۰۱۵ افراد کم سن و سال ۱۱ تا ۱۸ سال بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید ۲۲۵ زن فلسطینی نیز در بین بازداشت شدگان بودند که این رقم در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۴ دو برابر شده است.

بنا بر اعلام سازمان آزادی‌بخش فلسطین، رژیم صهیونیستی همچنین در سال جاری بیش از ۶۵۰ فرمان «بازداشت اداری» را تمدید کرده که بیش از نیمی از آن در سه ماه گذشته صورت گرفته است.

رژیم صهیونیستی سه‌شنبه نیز ۵۳ فرمان بازداشت اداری با مدت ۲ تا شش ماه صادر کرد.

طرح موسوم به بازداشت اداری یا حکومتی نوعی بازداشت است که به رژیم صهیونیستی امکان می‌دهد فلسطینیان را بدون محاکمه یا تفهیم اتهام تا شش ماه در بازداشت نگه دارد. قرار بازداشت می‌تواند برای مدت نامحدود تمدید شود.

یکی از وکلای انجمن اسرای فلسطینی تصریح کرد ۳۶ نفر از افرادی که اخیرا بازداشت شده‌اند تحت این نوع بازداشت قرار دارند و ۱۷ مورد از این نوع قرار بازداشت برای رژیم صهیونیستی که ماه‌ها یا حتی سال‌ها است در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند صادر شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: