تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۰۳:۲۰ کد مطلب 85400

به کروبی گفتیم برگرد؛ گفت پل‌های پشت سرم را خراب کردم

به گزارش پایگاه ۵۹۸،  دومین نشست تخصصی تبیین گفتمان انقلاب اسلامی با موضوع برسی نقش بصیرت در حفظ نظام با حضور ناصر قره‌باغی کارشناس ارشد حوزه سیاسی در دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی برگزار شد. در این نشست که با حضور اساتید، دانشجویان و فعالان حوزه‌های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی همراه بود، […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸،  دومین نشست تخصصی تبیین گفتمان انقلاب اسلامی با موضوع برسی نقش بصیرت در حفظ نظام با حضور ناصر قره‌باغی کارشناس ارشد حوزه سیاسی در دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این نشست که با حضور اساتید، دانشجویان و فعالان حوزه‌های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی همراه بود، قره‌باغی به واکاوی موضوع فتنه در سال ۸۸، انتخابات مجلس و خبرگان امسال پرداخت.

وی با اشاره به خطبه‌های ۱۵۱ نهج‌البلاغه در خصوص فتنه و سخنان امیرالمؤمنین علی (ع) خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ دقیقاً مشابه با فتنه جمل بود چراکه در فتنه جمل خواص بی‌بصیرت غرق در مادیات دنیا شده و کمر به نابودی دین خدا بستند. شیطان تمام نیروی خود را به کار گرفت تا دوباره حکومتش را برقرار کند. در مشابه‌سازی تاریخی، فتنه ۸۸ دقیقاً مشابه با فتنه جمل است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در خصوص فتنه که فرمودند آنچه دیدیم رزمایش بود و فتنه‌های عمیق‌تر در راه است، خاطرنشان کرد: شاید منظور معظم له فتنه‌های جدید که شاید امسال در مسئله انتخابات رقم بخورد، باشد. زیرا ایشان بعدازآن حضور عظیم ۴۰ میلیونی فرمودند که نباید در اوج قدرت و پیروزی و اقتدار هم احساس مصونیت کرد. کسی که با هشدار امامش بیدار نشد در زیر لگد دشمن اش بیدار می‌شود. اگر بصیرت به‌کار برده نشد، اگر غفلت مؤمنین را فراگرفته و خدای‌ناکرده از این نعمت ولایت بهره نبرد و هشدار امامش را جدی نگرفت و هر چه امامش فریاد زد، متوجه نشد، باید منتظر عقوبت الهی باشد و به قولی با لگد دشمنش از خواب بیدار شود. در روزگار فتنه، انسان شب مسلمان می‌خوابد و صبح کافر از خوابد بلند می‌شود.

قره‌باغی افزود: حضرت امیر (ع) می‌گویند در گرد غبار فتنه‌ها ثابت‌قدم باشید. ایشان با اشاره به فتنه‌های بزرگی در پیش روی مؤمنین قرار دارد، همه انسان‌ها را به فراگیری بصیرت دعوت می‌کند و اعلام می‌کند که در صورت مواجه‌شدن با فتنه، شاید بزرگانی بلغزند که در خواب همه به ذهن آن‌ها خطور نمی‌کند لذا شما مشاهده می‌کنید که در فتنه ۸۸ چه بزرگانی اسیر این فتنه شدند و با بی‌بصیرتی گرد غبار فتنه را بیشتر کردند. چه کسی فکر می‌کرد که یاران نزدیک امام سربازان انقلاب، کسانی که رهبر معظم آن‌قدر از آن‌ها تمجید می‌کرد و جوانان را برای فراگیری بحث بصیرت به آن‌ها ارجاع می‌داد، کارشان به‌جای برسد که نظام اسلامی پا گرفته از خون شهدا را نظام ظلم بخوانند.

“آن‌کسانی که در همین تهران منبرهای مهم در دفاع از انقلاب، امام، ولایت‌فقیه و… می‌رفتند، بعد از فتنه وقتی سؤال می‌شد چرا شما این‌گونه موضع‌گیری می‌کنید، مراجعین را به فرزند خود که رسماً سکولار بود، ارجاع می‌داد. تاریخ نعل به نعل تکرار می‌شود که خیلی از بزرگان اسیر اولاد می‌شوند؛ زیرا حضرت امیر (ع) در همین خطبه ۱۵۱ به زبیر اشاره می‌کند که وی تا زمانی که گرفتار فرزندش نشده بود، از ما اهل‌بیت بود.”

وی اضافه کرد: در سندی که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، دشمن رسماً اعلام کرد که برای خسارت واردکردن به‌نظام اسلامی به بیوت مراجع نزدیک شوید. امام در همان سال‌های اولیه به مراجع و خبرگان هشدار داد که مواظب رفت‌وآمدهای بیوت خود باشند. حال وقتی ما می‌بینیم طیف وسیعی از آقایان گرفتار این حیله دشمن شده‌اند، نباید نگران باشیم؟ به قول و فرمایش رهبر معظم انقلاب که دشمن گاهی حرف اصلی خود را با چند واسطه از زبان همین خودی‌ها می‌زند. این موضوع رخنه در بیوت مراجع در ایران هم تنها نیست و در کشورهای عراق و غیره هم شاهد این رخنه‌ها هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: همه‌کسانی که دم از ولایت‌فقیه می‌زنند و به عشق و علاقه به این موضوع دارند، نباید به همین امر بسنده کنند و باید دوره‌های ولی شناسی را عمیقاً طی کنند.

قره‌باغی با تشکر از دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی که خط اصلی خودش را منظومه گفتار و رفتار رهبر معظم انقلاب قرار داده، دیگران را به اهمیت این موضوع فراخواند و گفت که این منظومه فکری و رفتاری باید در همه‌جا نشر یابد.

وی در مورد تدابیر رهبر انقلاب در عبور از گردنه‌ها گفت: روزنامه واشنگتن‌تایمز بارها و بارها به هوشمندی رهبر انقلاب اشاره‌کرده و استیصال خودشان را در مقابل ایشان نشان داده‌اند چراکه رهبری معظم انقلاب تحت عنایات و توجه ولی‌عصر (عج) در مواجه با مسائل، بسیار هوشمندانه عمل می‌کنند. این‌ها صدسال دیگر متوجه این مدیریت نخواهند شد و به همین خاطر است بعضی از این آقایان گه‌گاه در گوشه‌کنار افاضاتی می‌کنند.

“کسانی را در درون خودشان تربیت می‌کنند و بعدها به هزار جور حیله و نیرنگ و دعوای زرگری ادعا می‌کنند که این فرد به آغوش نظام بازگشته، وقتی فرد مقبول نیروهای انقلابی شد مأموریتش آغاز می‌شود و مأموریت او کم‌رنگ کردن آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی گری است ازجمله حذف دیانت از اصل انقلابی بودن؛ یعنی انقلابی باش اما هر عمل مغایر با شئون اسلامی خواستی انجام بده.”

قره‌باغی با بیان اینکه امام بارها هشدار داد که کسانی که آخرتشان را خراب کرده‌اند برگردند، ادامه داد: به همین آقای کروبی پیغام دادیم برگرد. نظام آغوشش به روی شما باز است. گفت من که پل‌های پشت سرم را خراب کردم. نگذارید همین چهار نفر هوادار خودم را از دست بدهم. متوجه نشد که باید برگردد و آخرتش را نجات دهد. امام خطاب به ضدانقلاب اعلام کرد کسانی که به مردم خیانت کردند، کسانی که ظلم کردند به‌نظام، برگردند حتی اگر لازم شد محاکمه شوند، حتی اگر لازم شد اعدام شوند ولی آخرتشان را بخرند. تمامی این درخواست‌ها از طرف امام و رهبری برای برگشت به آغوش نظام به خاطر آخرت این‌هاست وگرنه این‌ها در هیچ کجا نمی‌تواند خللی در کار این نظام ایجاد کنند.

وی تأکید کرد: وقتی‌که آقای هاشمی در چند سخنرانی متفاوت بعد از فتنه ۸۸ در گوشه‌کنار سخنانی را مخالف آرمان نظام و کشور گفته بودند، رهبری معظم انقلاب در سخنان پیش از درس خارج خود حدیث اخلاقی را مطرح کرده‌اند با این مضمون که کسی که ۵ دقیقه قبل از اذان مغرب بدون هیچ عذر شرعی روزه‌اش را با آب افطار کند. چقدر مصیبت است. یا اینکه با شراب افطار کند این چقدر مصیبت بزرگی است؟ و بعد قریب به این مضمون فرموده بودند که کسانی شصت هفتادسال از عمر خود را برای انقلاب زحمت‌کشیده‌اند اما دارند همه را یک‌شبه بر باد می‌دهند. ولی رهبر معظم انقلاب تا لحظه آخر با این آقایان مماشات کردند و حمایت کردند. حتی ایشان بعد از فتنه در سخنرانی فرمودند: مردم به مسئولینشان اعتماد کنند به رئیس‌جمهورشان، به رئیس مجلسشان، به خبرگانشان و به رئیس مجمع تشخیص مصلحتشان اما آقای هاشمی چند وقت بعدش رفتند مشهد و مردم را به دو دسته تقسیم کردند و حتی گفتند هنوز معلمین و دانش آموزان را به صحنه نیاوردیم. معلوم می‌شود برای تمام اقشار برنامه داشتند.

“رهبر انقلاب در سفر قم با اشاره تاریخی به جریان آیت ا… شریعتمداری و خلق مسلمان بحث کاریکاتور انقلاب را مطرح کردند. همچنین ایشان در جریان فتنه بحث کاریکاتور انقلاب برای ضربه زدن به اصل انقلاب را گوش زد کردند. آنتی‌تز در جریان سیاسی ضد جریان تز عمل می‌کند و جریان تئوری سازی جدید را مطرح کردند. مثلاً در تئوری که گفته می‌شد همیشه انقلاب‌ها نسل سوم انقلاب از اصل انقلاب روی‌گردان می‌شوند و هیچ استاد حزب الهی برای این تئوری ساختگی پاسخی نداشت، رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان دانشگاه امیرکبیر فرمودند: یکی از شیوه‌های دشمن تئوری سازی است. مثلاً می‌گویند نسل سوم انقلاب از اصل انقلاب روی‌گردان است. بعد فرمودند: آن‌کسانی که این را می‌گویند، بگویند تابه‌حال کدام انقلاب مثل این تئوری عمل کرده است؟ که جبهه نفاق هیچ جوابی برای این سخن حضرت آقا نداشت. تز آن روز انقلاب، رهبریت مرجع شیعه، شعارهای اسلامی و انقلابی و آنتی‌تز آن می‌شود یک مرجع شیعه غیرانقلابی که تحت فرمان غرب باشد؛ زیرا این آنتی‌تز جامعه را زودتر دچار تردید می‌کند تا موارد دیگر.”

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: نظریه‌های هانگتینتون و جین شارپ برای بعضی از آقایان اصلاح‌طلب جریان سازی می‌کند. هانگتینتون در توصیه به اصلاح‌طلب‌ها می‌گوید: اصلاح‌طلب‌ها باید در ایالات‌متحده در بین مقامات آمریکایی دوستانی را انتخاب کنند و به آن‌ها اطمینان دهند که حکومتی که از خاکستر جمهوری اسلامی برمی‌خیزد بهترین آلترناتیو است برای حکومت و بعد اصلاح‌طلب‌ها مدام در حال دادن پالس به غرب هستند. لذا آقای خاتمی با طرح شعار جامعه مدنی که کمتر کسی متوجه مفهوم درونی این شعار بود، به غرب اعلام می‌کند که ما بهترین آلترناتیو هستیم و آماده هرگونه تغییر از درون اما مدیریت و هوشمندی رهبر انقلاب باعث می‌شود که این شعار خنثی شود.

وی افزود: عده‌ای با القای این‌که دنیا در حال تسخیر توسط آمریکاست، می‌گویند ما راه گریزی جز قبول قدرت آمریکا نداریم و اینکه باید آمریکا را به‌عنوان قدرت شماره یک جهان بدانیم، پس باید اتفاقات منطقه را نشئت‌گرفته از سیاست آمریکا بدانیم نه خودمان. دوم ما نمی‌توانیم جلوی آمریکا را بگیریم. سوم، با این آمریکا که می‌خواهد دنیا را بگیرد می‌توانیم کنار بیایم و سهممان را از او بگیریم. چهارم، چیزهایی را به آمریکا بدهیم (همه‌چیز) و پنجم، اگر امتیاز ندهیم جنگ خواهد شد؛ و همه این‌ها را بدهیم که بمانیم. چه چیز و یا چه کسی بماند؟ نه جمهوری اسلامی بلکه خود این حضرات بمانند.

قره‌باغی با بیان اینکه دو جریان وجود دارد، افزود: یکی جریانی که می‌گوید تمام اتفاقات در منطقه بر اساس طرح خاورمیانه آمریکا و صهیونیست است و جریان دوم تحت نظر ولایت‌فقیه برای اتحاد جهان اسلام و شیعه و سنی است. هر دو جریان در حال پیشروی است؛ اما در حال حاضر این جریان ولایت‌فقیه است که کل شیعیان و اهل سنت منطقه را دارد تحت یک پرچم و یک مسیر حرکت می‌دهد. شاید ما اگر سال‌ها هزینه می‌کردیم و وقت می‌گذاشتیم به اتحادی که الآن تحت ولایت‌فقیه در منطقه به‌دست‌آمده و تمامی دوستدار جمهوری اسلامی خود را فدایی رهبر معظم انقلاب می‌دانند، نمی‌توانستیم برسیم لذا وقتی دمشق در معرض سقوط قرار می‌گیرد، بغداد و عراق به مرز سقوط می‌رسند، حقانیت سربازان تحت ولایت‌فقیه بیشتر نمایان می‌شود. همه تحت لوای آن عمل می‌کنند و این یعنی بصیرت و ولی شناسی و ولایت مداری محض.

وی با بیان اینکه برخی با القای قدرت آمریکا خواستار برداشتن موانع جنگ‌افروزی با آمریکا هستند، گفت: الآن عده‌ای با بی‌بصیرتی و ترس در جلسات متعدد خواستار حذف کسانی هستند که به‌زعم آن‌ها، این افراد باعث شعله‌ور شدن جنگ با آمریکا هستند. حالا چه سپاه باشد چه بسیج چه نظام ولایی. لذا بی‌بصیرتی به علت طمع به مادیات و القای درونی باعث می‌شود که به همین زودی جلوی نظام هم خواهد ایستاد. لذا باید ابتدا نهادهای تحت امر مستقیم رهبری ضعیف شوند و یا از بین بروند و دوم دادن پیام به آمریکا که ما آماده تغییر هستیم و خود ما آن جایگزین‌های موردنظر شماییم. چرا؟ چون باور کرده که آمریکا قدرت برتر است و روزی منطقه را فتح خواهد کرد.

“آن‌ها تلاش دارند به هر شکل ممکن قشر خاکستری را وارد عرصه خبرگان کنند تا به روش و اصول قانونی هم از طریق مجلس و هم از طریق خبرگان اهداف شوم خود را عملی کنند؛ زیرا آن‌ها تمام موانع پیش روی خود را رهبری و ولایت‌فقیه می‌داند، لذا خود حضرت آقا یک‌بار به این قضیه براندازی قانونی اشاره کردند و گفتند که از طریق قانونی که خودشان آن را تحت اختیار می‌گیرند اقدام به این کار خواهند کرد. حالا اگر بتوانند همه کرسی‌ها را در هر دو انتخابات به دست بیاورند که هیچ، اگر هم نشد این کار و این انتخابات و این ظرفیت‌سازی مقدمه‌ای خواهد شد برای آینده؛ زیرا آن‌ها برای فتنه ۸۸ هم ۲۰ سال تلاش کردند، پس الآن هم برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌ها آغازشده است.”

قره‌باغی در پایان با تقدیر از متصدیان و دانشجویان دانشگاه گفتمان انقلابی اسلامی خاطرنشان کرد که باید بیدار بود و حرکات دشمن را رصد کرد تا مبادا ما هم اسیر این بی‌بصیرتی و غفلت بشویم و خدای‌ناکرده با هزینه خودی در جبهه دشمن نقش‌آفرینی کنیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: