تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۳ کد مطلب 85430

آقای هاشمی؛ میشه بسه!؟

عملکرد دولت پیشین از خسارات جنگ هم بدتر و عمیق تر بود(!) در آن صورت نیز «به شما چه ربطی دارد»!؟ مگر احمدی نژاد از آسمان نازل شد!؟ ملتی دو مرتبه و با رائی بالا و بنا به هر دلیلی و در بستر الزامات دنیای دمکراسی در ۸۴ و ۸۸ به احمدی نژاد رای دادند. خوب و بدشان هم پای خودشان است.

میدان ۷۲/ داریوش سجادی: آقای هاشمی رفسنجانی در جدیدترین اظهارات خود با تکرار تک مضراب مستمر و نخ نما شده شان فرموده اند:

«بلائی که دولت قبل طی ۸ سال بر سر کشور آورد از خسارات جنگ بدتر و عمیق تر بود!»

هر چند دولت قبل منتخب نویسنده نبود و نه در ۸۴ و نه در ۸۸ به آقای احمدی نژاد رای ندادم و هر چند پیش تر و به سهم خود به لایه های پنهان منویات هاشمی در بیان چنین انتقاداتی پرداخته ام (*) اما از جهاتی دیگر نیز این اظهارات قابل نقد است.

زمانی ظریفی از منتهی الیه «ملی گرائی» می گفت: خسارات عمیق و جبران ناپذیری که در جنگ به ایران وارد شد همه ناشی از عمل نابخردانه مشتی دانشجو در اشغال سفارت آمریکا بود که منجر به آغاز جنگ با مجوز آمریکا به عراق شد!
در پاسخ به ایشان گفتم:

گیریم فرمایش شما درست باشد. در آن صورت هم «به شما چه!؟» درست یا غلط جوانانی سفارتخانه آمریکا را بنا به هر دلیلی اشغال کردند و پس از تائید رهبر، قاطبه ملت به حمایت از دانشجویان ماه ها مقابل سفارت تجمع کردند و با شروع جنگ نیز همان ملت بدون غُرغُر کردن امثال شمایان ۸ سال سلحشورانه پای انقلاب و امام شان ایستادند و مردانه جنگیدند و بعد از قبول قطع نامه نیز همان مردم نجیبانه ملتزم الرکاب و گوش بفرمان امام شان وفادارانه از امام شان تبعیت کردند. حالا به شما چه ربطی دارد که در مقام مُبصر بخواهید به عملکرد و کارنامه انقلاب نمره دهید و بدانوسیله بخواهید انقلابیون را بازخواست کنید!

همین احتجاج متوجه آقای هاشمی است. گیریم عملکرد دولت پیشین از خسارات جنگ هم بدتر و عمیق تر بود(!) در آن صورت نیز «به شما چه ربطی دارد»!؟ مگر احمدی نژاد از آسمان نازل شد!؟

ملتی دو مرتبه و با رائی بالا و بنا به هر دلیلی و در بستر الزامات دنیای دمکراسی در ۸۴ و ۸۸ به احمدی نژاد رای دادند. خوب و بدشان هم پای خودشان است. در ۹۲ نیز که ادامه احمدی نژاد (مشائی) در کنار جنابعالی رد صلاحیت شد و عملا این فرصت وجود نیآمد تا تداوم سیاست احمدی نژاد با اقبال یا عدم اقبال به مشائی در انتخابات مظنه زده شود.

لذا «می شه بسه»!؟

یعنی می شه بمنظور ترویج «فرشته سانی» از خود پشت عوام فریبی پنهان نشده و از گریم واقعیت و نفی الزامات همان دمکراسی که ظاهراً خود را بدآن پایبند نشان می دهید (!) دست بردارید ـ لطفاً!؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(*) ـ چنین رویکردی از جانب آقای هاشمی کاملا قابل فهم است و در واقع ایشان از این طریق در حال تشفی خاطر و ارضاء ذهنی و انتقام کشی از «رهبری» است تا بدینوسیله و با نیم نگاه به خطبه نماز جمعه خرداد ۸۸ که طی آن آیت الله خامنه ای برخلاف توقع «رفیق بازانه هاشمی» جانب ایشان را در مقابل منتخب ملت نگرفت بتواند با زدن احمدی نژاد بصورت غیر مستقیم رهبری را مورد کنایه و ملامت و ضربه خود قرار دهد. رویکردی که هر چند قابل فهم است اما فاقد وجاهت است و در مقاله «سوزنبانان» بتفصیل در این مورد نوشته ام.

 1. مردمی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 30 Thumb down 3

  این کینه و بغض های ایشان ناشتگرفته از همان فرموده مقام معظم رهبری بود که در سال ۸۸ فرمودند نظر من به احمدی نژاد شبیه تر است تا هاشمی !

  پس نمیشه توقع داشت بعد ۸ سال گرگیجه ایشان خاموش شود

 2. حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  در دوران جنگ رشد علمی و اقتصادی و کاهش طبقاتی داشتیم !!!!!!!!! ولی در دوران احمدی نژاد اصلا این چیزها رو نداشتیم حاضرم به ارواح خاک همین مدعیان قسم بخورم.

 3. ه ا ل ه ن ور :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اونقدرگیریم ،گیریم گفتی که خودت نمیدونی چی گفتی.خسارت احمدی نژاد وبرخی منصوبین او حالا حالاها قابل جبران نیست.یه نمونه سفره خونه من ازبوی نفت احمدی نژاد آزارم میده.

 4. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خدا یا محمود کبیر را از شر شیاطین انس و جن حفظ بفرما
  الهی امین

 5. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اگر کسی واقعا از روحانیت باشد نمیتوانداینقدر کینه توز وانتقامجو وبد زبان نسبت به هموطن خود باشد .بنابراین یا نام ها تقلبی است یا جایگاهها غصبی!

 6. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  وحدت بدون محمود هرگز ثمر ندارد
  در این خیال کان«مرد»رایی دگر ندارد
  «دیوار کوته» این بار شد سیبل بهر خاشاک
  سیمای ما که میلیست گفتن اثر ندارد

 7. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دلهای مالامال از کینه ی احمدی نژاد جایگاه نفوذ آمریکا است

 8. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  امیر ملک دلیران عماد دین محمود
  ز دل چو مرد بهاری زدوده کین محمود
  بهار آید و باشد اگر حریفش دی
  به یک اشاره بکوبد ورا زمین محمود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: