تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ - ۱۷:۳۱ کد مطلب 85520

سهم خواهی کواکبیان از مجلس دهم

کواکبیان: ما به آقای لاریجانی گفته‌ایم که ۹۰ کرسی مجلس دهم برای شما و ۲۰۰ کرسی مابقی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸،دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: دولت لایحه شفافیت هزینه‌های انتخاباتی را به مجلس فعلی تقدیم کرده، اما نمی‌دانم چرا مجلس رسیدگی نمی‌کند. مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری صبح امروز (جمعه) […]

کواکبیان: ما به آقای لاریجانی گفته‌ایم که ۹۰ کرسی مجلس دهم برای شما و ۲۰۰ کرسی مابقی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸،دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: دولت لایحه شفافیت هزینه‌های انتخاباتی را به مجلس فعلی تقدیم کرده، اما نمی‌دانم چرا مجلس رسیدگی نمی‌کند.

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری صبح امروز (جمعه) در پیش کنگره چهاردهم این حزب که با حضور دبیران استان‌های حزب مردم سالاری برگزار شد، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌ها از اصولگرایان معتدل حمایت خواهند کرد.

وی افزود: قطعا اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند افراد افراطی وارد مجلس شوند، بنابراین حمایت اصلاح‌طلبان از اصولگرایان معتدل بر همین مبنا خواهد بود.

دبیر کل حزب مردم سالاری با تکرار سخنان خود مبنی بر اینکه آن هشتاد و چند نفر که خطاب به آقای ظریف گفتند که باید مذاکرات را قطع کند، نباید وارد مجلس شوند، گفت: این نمایندگان منافع ملی را در نظر نداشتند و هنوز هم دست بردار نیستند.

کواکبیان افزود: حزب مردم سالاری قصد دارد پرچمدار مبارزه با فساد اقتصادی در مجلس دهم باشد، بنابراین دولت لایحه شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی را تقدیم مجلس کرد، اما نمی‌دانم چرا مجلس به آن رسیدگی نمی‌کند، احتمالاً می‌خواهد بعد از ۷ اسفندماه به آن بپردازد.

وی با بیان اینکه ما از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبانی سهم‌خواهی نخواهیم کرد، گفت: حزب مردم سالاری تأکید بر شایسته‌سالاری دارد و ما معتقدیم در این راه هر کسی نمره بالایی بگیرد، در لیست نهایی قرار خواهد گرفت.

دبیر کل حزب مردم سالاری با تأکید بر اینکه ما مقام معظم رهبری و اصلاحات در چارچوب نظام را قبول داریم، گفت: من در نطق‌هایی که در مجلس هشتم داشتم، همواره از اصلاحات حمایت کردم، بنابراین مجلس دهم را باید متحول کرد؛ چراکه مجلس باید ادب و اخلاق داشته باشد.

کواکبیان درباره جناح رقیب خود یعنی اصولگرایان نیز گفت: ما برای اصولگرایان آرزوی ائتلاف داریم، اما آنها به نتیجه نخواهند رسید.

وی ادامه داد: ما به آقای لاریجانی گفته‌ایم که ۹۰ کرسی مجلس دهم برای شما و ۲۰۰ کرسی مابقی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: