تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۶ کد مطلب 85622

معاون رئیس جمهور سابق در مصاحبه با میدان 72 مطرح کرد؛

از احمدی نژاد توصیه انتخاباتی نداشتم/ دور نیست که همه چیز دگرگون شود/ تخریب ها غیر شرعی است

این بانوی حقوقدان با تاکید بر اینکه توصیه ای از سوی دکتر احمدی نژاد برای حضور یا عدم حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نداشته افزود: تا جایی که بنده اطلاع دارم، آقای احمدی نژاد توصیه ای برای حضور و یا عدم حضور کسی نداشته اند. اصولا آقای دکتر تا حدی که بنده ایشان را شناختم، بین قولشان در برابر عموم مردم و مسائلی که به حلقه خاص اطرافیانشان می گویند تفاوتی وجود ندارد.

دکتر فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور سابق کشورمان در مصاحبه با میدان ۷۲ درباره عدم حضورش به عنوان نامزد در انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم گفت: از جمله دلایلی که مرا از نامزد شدن منصرف کرد این بود که افراد صالح و در تخصص مشابه خودم را کم نمی دیدیم و امید داشتم که حداقل برخی از آنها اعلام آمادگی کنند.

وی در ادامه افزود: دلیل دیگر اینکه به هر حال هر زنی با محدودیت های مشارکت در احزاب مواجه هستند، چرا که ما متاسفانه حزب قوی مختص زنان نداریم. بنابراین احتمال حضور خیلی از زن ها در فضای انتخاباتی وجود ندارد. همچنین هزینه های ورود انفرادی به انتخابات و تبلیغات از لحاظ مالی بسیار سنگین است و از آنجایی که رعایت مسائل مالی برای همه واجب بوده، خطر ابتلا به بعضی از اشکالات تامین هزینه ها در انتخابات را پیش بینی می کردم. اگر بخواهیم مراقب باشیم، حتی باید از مبداء درآمد مشروعی که برای لیست انتخابات هزینه می شود نیز اطمینان حاصل کنید و این خود تکلیف بسیار سختی است. البته بنده در حال حاضر از خدمت به جامعه و فعالیت فعلی ام راضی هستم.

ایشان در ادامه با اشاره به نگرانی های خود در خصوص وظایف نمایندگی مجلس اظهار داشت: نگرانی دیگر من از قبول مسئولیت نمایندگی ملت این بود که آیا کسی که نماینده مجلس می شود، نسبت به همه ی مصوبات پیش از خودش نیز مسئولیت دارد یا نه؟ فرض کنید که یک نماینده مجلس از تخصص کافی برخوردار بوده و همه قوانین مادر کشور را بشناسد و همه ی دقت خود را جمع کند تا در تمام مباحت، کارشناسانه عمل کند و به ناحق رای ندهد. اما آیا نسبت به تمام قوانینی که در قبل تصویب شده و ادامه دارد و ممکن است به ظلمی هم منجر شود مسئولیت شرعی دارد؟

فاطمه بداغی

این بانوی حقوقدان با تاکید بر اینکه توصیه ای از سوی دکتر احمدی نژاد برای حضور یا عدم حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نداشته افزود: تا جایی که بنده اطلاع دارم، آقای احمدی نژاد توصیه ای برای حضور و یا عدم حضور کسی نداشته اند. اصولا آقای دکتر تا حدی که بنده ایشان را شناختم، بین قولشان در برابر عموم مردم و مسائلی که به حلقه خاص اطرافیانشان می گویند تفاوتی وجود ندارد. ایشان به صورت علنی اعلام کرده اند که قصد حضور در انتخابات و یا حمایت از کسی را ندارند. به هیچ یک از آنهایی هم که من می شناسم نفرمودند حاضر بشوند یا نشوند.

وی در ادامه تخریب های غیر اخلاقی برخی رسانه ها نسبت به دکتر احمدی نژاد را غیر شرعی دانسته و بیان کرد: این رفتارهای غیر اخلاقی در برخی رسانه ها نسبت به دکتر احمدی نژاد قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. رفتار برخی از رسانه ها در خصوص ایشان بسیار سبک و به دور از شان ایرانی و فرهنگ ما است.

بداغی در پایان با اشاره به عکس العمل دکتر احمدی نژاد نسبت به تخریب برخی رسانه ها گفت: من بارها دیده ام که ایشان راجع به اشخاص حقیقی که علیه شان چیزی می نویسند یا تصویری را را منتشر می کنند می گویند که این افراد نمی دانند و متوجه نیستند. بنظر من ایشان به این باور رسیده اند که وقتی اطلاعات درست منتقل می شود، کج اندیشی بسیار کاهش پیدا می کند. وقتی نور کمی تابیده شود، خیلی ها نمی بینند ولی اگر پروژکتور روشن شود همه چیز مشخص خواهد شد. این امکان وجود دارد که قضاوت ها در عرض یک شب با روشن شدن آن پروژکتور دگرگون شود و قلب ها به سمت دیگری تمایل پیدا کند و آن تاریخ زیاد دور نخواهد بود.

گفتگو از مهدی باغجری

 1. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 13 Thumb down 0

  به امید روشن شدن آن پروژکتور

 2. علیپور :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  از کوزه برون تراود که در آن است

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  سکوت احمدی نژاد خیلی ها را اعصبانی کرده است دوری نخواهد شد حقیقت این سکوت الهام بخش مثل آفتاب روشن خواهد شد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: