تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ - ۲۱:۵۴ کد مطلب 85644

وزش باد به داد هوای تهران رسید!

معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران امروز( شنبه) هوای پایتخت را سالم دانست و گفت: به خاطر ورود موج ناپایداری در ساعت‌های گذشته، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد رستگاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: شاخص‌های آلودگی هوا در استان تهران عدد ۵۸ را […]

معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران امروز( شنبه) هوای پایتخت را سالم دانست و گفت: به خاطر ورود موج ناپایداری در ساعت‌های گذشته، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد رستگاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: شاخص‌های آلودگی هوا در استان تهران عدد ۵۸ را نشان می‌دهد که از سالم بودن هوا و کاهش غلظت آلاینده ها حکایت دارد.
 
وی ادامه داد: یکی از دلایل این کاهش آلودگی هوا شرایط اقلیمی و وزش باد و بارندگی است که باعث خروج پدیده وارونگی دما شد که این موضوع باعث بهبود هوای استان تهران شد.

این کارشناس مسائل زیست محیطی خواستار دقت مردم در افزایش نیافتن آلودگی هوا شد و اظهار داشت: پدیده وارونگی دما همه ساله در فصل سرد سال به وقوع  می پیوندد که همت همه مردم و مسئولان برای جلوگیری از کاهش غلظت آلاینده‌ها ضروری است.
 
تهران در ماه گذشته روزهای ناسالمی را تجربه کرد که فقط در آذر ماه ۱۰ روز هوا سالم بود و باقی روزها پدیده وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده‌ها در استان تهران حضور داشت و موجب آزار ساکنان این کلانشهر شد؛این استمرار آلودگی هوا تا روز گذشته(جمعه) نیز ادامه یافت و پس از بیست و یک روز هوای استان تهران به طور موقت و بعد از وزش باد و بارندگی سالم شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: