تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۰۶:۴۲ کد مطلب 85652

ناجا کوتاهی کرد؛ مردم سفارت آل سعود را به آتش کشیدند + تصاویر

در پایان شب به علت عدم کنترل و هدایت مناسب از سوی ناجا و پرتاب کوکتل مولوتوف به داخل سفارت، ساختمان را به آتش کشیده شده و برخی از مردم به محوطه سفارتخانه آل سعود وارد شدند.

میدان ۷۲/ گروهی از مردم خشمگین عصر امروز در اعتراض به اعدام شیخ نمر با تجمع مقابل ساختمان سفارت عربستان این اقدام را محکوم کردند.

گروهی از مردم عصر امروز با تجمع مقابل ساختمان سفارت عربستان در این شهر اقدام حکومت آل سعود را در اعدام آیت الله نمر محکوم کردند.

معترضان به اعدام شیخ نمر و ۴۷ نفر از شیعیان در عربستان زیر بارش باران با سر دادن شعارهایی همچون “حسین، حسین، شعار ماست، شهادت افتخار ماست، مرگ بر سلفی و مرگ بر تکفیری” و پارچه‌نوشته‌هایی با عنوان “ما تا آخر ایستاده ایم”، جنایت آل سعود را محکوم کردند.

واکنش وزارت خارجه ایران

سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزارت امور خارجه با درک احساسات پاک مردم مسلمان کشورمان خواستار جلوگیری از هرگونه تجمع در مقابل این اماکن دیپلماتیک است.

جابر انصاری، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای ضمن اعلام محکومیت مجدد اعدام ناعادلانه عالم دینی شیخ نمر النمر، بر ضرورت تامین امنیت اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در تهران و مشهد مقدس تاکید و اعلام کرد وزارت امور خارجه با درک احساسات پاک مردم مسلمان کشورمان خواستار جلوگیری از هرگونه تجمع در مقابل این اماکن است.

جابر انصاری افزود: پلیس دیپلماتیک مسئولیت برخورد با هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک متعلق به عربستان سعودی را بر عهده دارد و بر اساس وظایف ذاتی خود برای حفظ نظم عمومی و اعاده امنیت این اماکن اقدام می کند.;

درب سفارت شکست

گفتنی است در پایان شب به علت عدم کنترل و هدایت مناسب از سوی ناجا و پرتاب کوکتل مولوتوف به داخل سفارت، ساختمان را به آتش کشیده شده و برخی از مردم به محوطه سفارتخانه آل سعود وارد شدند.

در حال حاضر وضعیت در اطراف سفارت عربستان آرام می باشد.

۸۱۶۲۰۳۷۹۹_۸۸۱۷۱ ۸۱۴۷۱۱۹۴۴_۹۹۳۲۸ ۴۲۱۳۱۵۵۶۸_۲۹۳۴۸ ۸۱۴۷۰۱۱۰۳_۹۹۶۹۹ ۴۲۱۲۲۷۱۳۶_۲۹۳۹۱ ۸۱۶۲۰۸۱۶۲_۹۰۱۸۱ ۴۲۱۳۲۵۴۹۸_۲۹۲۵۵ ۴۲۱۳۱۱۴۶۲_۲۹۲۶۳ ۸۱۴۷۰۲۰۴۰_۱۰۰۱۶۹ ۴۲۱۳۰۸۲۹۷_۲۹۳۸۳ ۸۱۴۷۲۶۷۸۴_۱۳۰۶۱۰

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 6

  باید سفارت عربستان با خاک یکسان بشه چه برسه کنسولگری
  جوونا همت کنین

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  درود بر احمدی نژاد
  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر اصحاب شیطان

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  سفارت خانه و … عربستان همانند آمریکا و اسرائیل بایستی بسته شود و سفیرش اخراج

 4. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  بر زمین افکند عزت دولت آل رکود
  کی زند محمود یاران برجک آل سعود ؟

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  این پنجمین جنا یت عربستان در دو سال و نیم گذشته اس
  حمله به یمن تعدی به زا ئران نو جوان ایرانی کشتار حا جیان مظلو م در منا و حا جیان ایرانی و کشتار شیعیان نیجریه و ویران کردن اماکن مذهبی انها و زخمی کردن شیخ زکزاکی رهبرشیعیان انجا و اینهم جنایت شهید ایتتالله نمر که اگر سکوت ادامه داشته باشد و اقدام متاقبل را نداشته باشیم باید منتظر تکرار این جنایت باشیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: