تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۰۹:۴۲ کد مطلب 85670

کوچک زاده: اولین کسی که از رحیمی پول گرفت اکنون در مجلس در تیم اعتدالیون است

ر: کوچک زاده در پاسخ به یکی از دانشجویان پیرامون مفاسد در دولت احمدی نژاد گفت : هر چند بنده با رحیمی هم خوب نیستم اما اولین کسی که از ایشان پول گرفت نماینده ایست که هم اکنون در مجلس در تیم اعتدالیون است.

به  گزارش میدان ۷۲ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی غریو، مهدی کوچک زاده در برنامه ای با عنوان «مجلس خانه ملت است یا خیر» که با دعوت مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در دانشگاه شیراز برگزار شد گفت: خبرنگران جلسه امانت را رعایت کنند و بگویند که من موضوع این جلسه را انتخاب نکرده بودم.

مهدی کوچک زاده با اشاره به موضوع برنامه گفت : من فقط در اینجا قصد دارم تا معیارهایی را بگویم تا شما خود قضاوت کنید و وظیفه ی من قضاوت کردن نیست.

وی با بیان عدم وصول استعفا از طریق رئیس مجلس افزود: رئیس مجلس برخلاف قوانین و عرف صحبت های من را قطع کرد در حالی که دیگر نمایندگان هم سوی وی بیشتر قادر به ارئه نظر و صحبت خود هستند.

کوچک زاده با بیان اینکه در سوگندنامه هیئت رئیسه از بی طرفی سخن گفته شده است افزود: در سوگندنامه ای که هیئت رئیسه مجلس می خوانند اعلام بی طرفی می کنند اما در مورد بنده رعایت نشد در حالی که برخی بیشتر صحبت می کنند. بنده تنها از بحث امحاء سیب زمینی در فارس سخن گفتم.

وی گفت: دلایل زیادی برای استعفای من وجود داشت ، طبق آئین نامه داخلی مجلس که بعد از قانون اساسی محکم ترین قانون مملکت است ، رئیس مجلس بعد از اینکه یک نماینده استعفا می دهد باید در جلسه علنی بعد اعلام وصول کند و یک هفته بعد نیز این موضوع در صحن علنی مجلس به بحث گذاشته شود که هیچ کدام از این مراحل اتفاق نیفتاد و حتی من در استعفای خود عدم رعایت قانون را به عنوان یکی از دلایل اعلام کرده بودم.

کوچک زاده پیرامون شرکت مجدد در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدوارم که ترکیب مجلس بعدی با مجلس فعلی متفاوت باشد تا بتوانیم با آرامش، حرف بخشی از مردم را آنجا بزنیم.

وی با بیان اینکه اگر نماینده، حق مردم را مطالبه کند پس مجلس خانه است، گفت: هیچ کس را با زنجیر پای صندوق رای نمی آورند.

کوچک زاده گفت : مجلس در هر صورت خانه ملت است چرا ه با رای مردم می آیند اما در کیفیت انجام وظیفه ی نمایندگی اکثریت مجلس است که می توان به خانه ملت بودن یا نبودن آن اشاره کرد.

وی ادامه داد: مجلس ششم از لحاظ من مردود است اما همان مجلس نیز با رای مردم انتخاب شد.

نماینده مردم تهران افزود: برخی افراد به من می گویند که چه تعداد رای داری من اعلام کردم من ۴۰۰ هزار رای داشتم و همین تعداد رای هم امثال مجید انصاری و جهانگیری نیاوردند.

کوچک زاده با بیان اینکه جای تعجب است که من برای چندمین بار به دانشگاه شیراز دعوت می شوم، گفت: چرا نمایندگان شیراز به این جلسات نمی آیند.

وی با بیان سخن اخیر آیت الله حسن خمینی در یکی از سخنان خود که هیچ کس را نباید به خاطر نوع افکارش محاکمه کرد،افزود : این کار یک جور نمایش برای رای آوردن است چرا که اگر فردا یک نفر در خیابانهای فرانسه، قرآن کریم را به آتش کشید از دید اینان نباید با افکار او مخالفتی کرد در حالی که سخنان امام(ره) در این گونه موارد بسیار مشخص و واضح است.

کوچک زاده افزود: اسلام برای همگان مشخص است و نمی توان در اصول اسلام تغییری داد چون دیگر اسلام ناب نیست و اسلام آمریکایی است.

وی گفت: همه ی اینها برای جلب رضایت مردم خود را به آرمان های امام خمینی(ره) نزدیک می دانند اما در حقیقت معیار عمل به این فرایض است که کیفیت نمایندگی را مشخص می کند.

عده ای دیگر به انواع مختلف خود را به امام پیوند می زنند که در سال ۸۸ این موضوع را دیدیم. یک نفر خود را نخست وزیر امام، یک نفر خود را دارای حکم امام، یک نفر خود را سرباز امام و دیگری خود را عزیز امام معرفی می کرد که البته این نشان می دهد امام (ره) چه اندازه در میان مردم عزیز هستند که همگان خودشان را با او پیوند می زنند.

وی با تاکید بر جایگاه برخی در زمان امام خمینی (ره) گفت: بازرگان تنها کسی بود که امام برای نخست وزیری انتخاب کرد و سپس در نامه ای از اجبار در پذیرش بازرگان سخن گفت. در دوران امام خیلی ها حضور داشتند و کار می کردند اما این دلیلی بر شایستگی امروز آنها نیست. مردم به امام عشق می ورزند و او را بسیار شایسته می دانند.

وی با بیان اینکه در کشور ما مانند برخی دیگر از کشورهای غربی برای حفظ بازار اسراف می شود گفت: در این وضعیت به خاطر تنظیم بازار سیب زمینی را دفن می کنند و زمانی که وزیر کشاورزی با من تماس می گیرد مدیر تعاون استان فارس را که مسبب این حرکت بوده به عنوان جوان و فرزند شهید معرفی می کند.

کوچک زاده افزود: فرزند آیت الله و عضو خانواده شهید بودن دلیلی بر انجام برخی از کارها نیست. قرار نیست مصیبتی وارد شود به واسطه اینکه مسبب آن فرزند فلان خانواده است.

وی گفت: تمام خانواده شهدا برای ما عزیز هستند اما قرار نیست که برخی برای ملت تعیین تکلیف کنند.

وی با بیان اینکه در مجلس هم قانون رعایت نمی شود، اضافه کرد: متاسفانه در خود مجلس نیز قانون مجلس به درستی رعایت نمی شود همان گونه که در دوره های قبل نیز وجود داشت.

کوچک زاده گفت: نزاع باید تنها بر سر فقر و غنا باشد و اصولگرایی و اصلاح طلبی بازی بیش نیست.
وی با اشاره به سخن یکی از دانشجویان در حمایت کوچک زاده از احمدی نژاد گفت : اگر من از احمدی نزاد حمایت می کردم چون واقعا با معیارهایی که امام می فرودند قرابت داشت. ما به چشم خودمان دیدیدم که ولایت فقیه گفت که دولت وی ارزش های انقلاب را روی دست گرفته بود.

وی در پایان در پاسخ به یکی از دانشجویان پیرامون مفاسد در دولت احمدی نژاد گفت : هر چند بنده با رحیمی هم خوب نیستم اما اولین کسی که از ایشان پول گرفت نماینده ایست که هم اکنون در مجلس در تیم اعتدالیون است.

  1. مهدی کوچک زاده :
    آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

    فکر نمی کنم من گفته باشم ” هر چند بنده با رحیمی هم خوب نیستم”

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: