تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۴:۴۱ کد مطلب 85705

با صدور پیامی؛

روحانی در دستور برخورد با عوامل ورود به سفارت عربستان، شهادت شیخ نمر را هم محکوم کرد

روحانی در پیامی دستوری برخورد با عوامل ورود به سفارت عربستان را خواستار شد و همچنین شهادت شیخ نمر را هم محکوم کرد.

به گزارش میدان ۷۲، روحانی در پیامی دستوری برخورد با عوامل ورود به سفارت عربستان را خواستار شد و همچنین شهادت شیخ نمر را هم محکوم کرد.

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر اعدام عالم مجاهد شیخ نمر باقر النّمر موجی از اندوه و تأسف در بین جوامع اسلامی بوجود آورد. اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیرانسانی که در تعارض آشکار با حقوق بشر و ارزش‌های اسلامی است، به خانواده شهید شیخ نمر، علمای اعلام و عموم مسلمانان تسلیت عرض می‌کنم.

تردیدی ندارم که دولت عربستان با این اقدام غیر اسلامی، وجهه خود را در بین کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی بیش از پیش مخدوش نموده است. چنین اقدامی در راستای سیاست‌های فرقه‌گرایانه و دامن زدن به تروریسم و افراط در منطقه و جهان بوده که در سالهای اخیر منجر به بی‌ثبات کردن منطقه و ایجاد جنگ و درگیری گردیده است.

مردم مسلمان ایران اگرچه در کنار همه مسلمانان جهان این اقدام غیراسلامی را به شدت محکوم می‌کنند اما اجازه نمی‌دهند که این جنایت، دستمایه افراد و گروه‌های خودسر در کشور برای انجام اعمال غیر قانونی و هتک حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی گردد.

حرکتی که توسط جمعی افراد افراطی شب گذشته در تهران و مشهد صورت گرفت و به وارد آمدن خسارت به سفارت و کنسولگری کشور عربستان ـ که شرعاً و قانوناً باید در پناه جمهوری اسلامی ایران در امنیت باشد ـ منجر گردید، به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و قبل از هر چیزی توهین به نظام و لطمه به آبروی جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود. همه مسئولان نظام، عزم قاطع دارند که با این خودسری‌ها و اعمال مجرمانه برخورد جدی شود.

از این رو، از وزیر کشور می‌خواهم که با همکاری قوه محترم قضاییه و وزارت محترم اطلاعات و با قاطعیت کامل، عاملان این تهاجم را شناسایی و برای اجرای عدالت به دستگاه قضایی معرفی کنند تا برای همیشه به اینگونه اعمال زشت پایان داده شود و امنیت کامل نمایندگی‌های سیاسی دولتها در جمهوری اسلامی ایران تضمین گردد.

خداوند روح شهید شیخ نمر را با شهدای کربلا محشور نماید و اسلام و مسلمانان را عزّت عنایت فرماید.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  برخورد با افراد احساساتی که اینطور گل به خودی زنند کار کاملا درستی است. اینها کاری کردند که خبر شهادت شیخ نمر تحت الشعاع قرار بگیرد و عربستان بگوید دیدید این هستند شیعه های تروریست!

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بر زمین افکند عزت دولت آل رکود
  کی زند محمود یاران برجک آل سعود؟

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خاک ……..

 4. خاک........ :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خاک……..

 5. فلاح :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام
  اگر دولت موضع عزت مندانه در برخورد باعربستان داشته باشد.در مردم عقده ایجاد نمی شود.که منجر به انفجاری عمل کردن نمی شود.سیایت ذلت بار دولت.در مردم عقده ایحاد کرده.

 6. محمد تبار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به قول امام شهیدان سیاست یعنی تدبیر ولی نمی دانم سیاست دولت یازدهم که معروف است به سیاست لبخند تا بحال چه گره ای باز کرده است آقای روحانی دیگر ملت را ذلیل تر از این نکن خداوند سایه رهبر عزیز و احمدی نژاد و سردار سلیمانی ها را از سر این ملت کم نکند

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  با همه مخالفتی که با دولت روحانی دارم و برجامش را مصداق خیانت می دانم اما این حرکت حمله به سفارت عربستان بسیار کار غلطی بود و محرکان آن باید بشدت مجازات شوند.
  دنیا متأثر از خبر شهادت شبخ نمر بود اما کار احمقانه این افراد خبر به آن مهمی را تحت الشعاع قرار داد و حالا عربستان می گوید دیدید شیخ شیعه تروریست و نوکر ایران بودند؟ برای همین برادر شیخ نمر هم حمله به سفارت عربستان را محکوم کرد.

  تازه خون همه شیعیانی که قربانی این رفتار زشت شوند برگردن آنهایی است که برای خنک شدن دل خودشان آتش به آشیانه میلیونها شیعه بی پناه زدند. چه فرق بین آنها است و آن کسی مقدسات اهل سنت را در منابر لعن می کند؟
  سعودی آمریکا نیست. سعودی مولا و رهبر اکثریت مسلمانان دنیا است تا جایی که حتی عید فطر و رمضانشان را از روی عربستان اعلام می کنند. با این وضعیت اقلیتهای بی پناه شیعه چند برابر سابق مورد کشتار و اذیت قرار خواهند گرفت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: