تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۲۲:۰۸ کد مطلب 85747

اعتراض مقام روس به اعدام شیخ نمر

رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ضمن انتقاد از مواضع آمریکا در قبال مسائل خاورمیانه، اعدام رهبر شیعیان و دیگر مخالفان عربستانی را سرکوبی وحشیانه و بی سابقه خواند.

به گزارش میدان۷۲ رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در واکنش به اعدام ۴۷ نفر شامل رهبر شیعیان عربستان توسط مقامات سعودی گفت که عربستان سعودی به آزادی‌های اساسی و مدنی احترام نمی‌گذارد.

به گزارش پایگاه «فری نیوز» رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در صفحه فیس بوک شخصی خود به موضوع اعدام‌ها در عربستان سعودی به ویژه اعدام رهبر شیعیان این کشور واکنش نشان داد.

«کنستانتین کاساشف» با بیان آنکه اعدام شیخ نمر و دیگر مخالفان سرکوبی وحشیانه و بی‌سابقه بود با انتقاد از مواضع آمریکا تاکید کرد که واشنگتن از متحدان خود حمایت کرده و مخالفان خود از قبیل ایران و سوریه را مقصر جلوه می‌دهد.

این مقام روس گفت اطمینان دارم که در صورت تشدید درگیری در منطقه، ایران و سوریه متهم معرفی خواهند شد،‌ چراکه آمریکا عادت دارد در هر حادثه‌ای کشورها را به خودی و غیرخودی تقسیم کند.

وی با اشاره به اظهارنظر اخیر موگرینی درباره تحولات جاری ناشی از اعدام آیت‌الله النمر و ۴۶ نفر دیگر گفت که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنان این جرات را ندارد که به موضوع شکست عربستان سعودی در مراعات آزادی‌های اساسی و مدنی بپردازد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: