تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۱:۴۲ کد مطلب 85833

شورای نگهبان از «۵۰۰ داوطلب خبرگان رهبری» برای شرکت در آزمون علمی دعوت کرد

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد این شورا از «۵۰۰ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری» برای شرکت در آزمون علمی دعوت کرده است.

به گزارش میدان ۷۲ ،نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد طبق اطلاعیه قبلی شورای نگهبان، آزمون علمی دواطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری فردا (سه‌شنبه) ۱۵ دی‌ماه در استان قم برگزار می‌شود.

وی درباره تعداد کاندیداهایی که از آنان برای شرکت در آزمون علمی دعوت شده است، گفت: در سراسر کشور ۸۰۱ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کردند که از این تعداد کاندیدا، از قریب به ۵۰۰ داوطلب برای شرکت در آزمون علمی به منظور احراز اجتهاد آنان دعوت شده است، اما باید دید فردا از این تعداد چند نفر در آزمون علمی شرکت خواهند کرد.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه تصریح کرد: شورای نگهبان طبق قانون یک ماه فرصت دارد نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری را اعلام کند؛ در این فرصت یک ماهه که تا اوایل بهمن‌ماه است، شورای نگهبان باید هم آزمون علمی و شفاهی را برگزار کند و همه رسیدگی‌های لازم برای احراز صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری را انجام دهد و نتایج را اعلام کند.

به گزارش فارس، طبق اطلاعیه قبلی شورای نگهبان، همه ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به جز آنان که ذیلاً ذکر می‌شود، باید در آزمون علمی شرکت نمایند:

۱- اعضای محترم فعلی مجلس خبرگان

۲- کسانی که در گذشته در آزمون خبرگان که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند.

۳- کسانی که در آزمون پانزدهم شهریور ۱۳۹۴ شرکت نموده‌اند أعم از آنان که تأیید شده‌اند یا خیر.

ضمناً کسانی که فاقد تحصیلات حوزوی بوده و ثبت‌نام نموده‌اند نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

طبق این اطلاعیه، زمان آزمون روز سه‌شنبه پانزدهم دی ماه ۱۳۹۴ ساعت ۸ صبح در استان قم، در محل دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری واقع در میدان رسالت این استان برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه ۸۰۱ نفر، داوطلب انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری از سراسر کشور شدند، بر این اساس حدود ۳۰۰ داوطلب جزء یکی از ۳ گروه فوق هستند که دیگر نیازی به شرکت آنان در آزمون علمی نبوده است.

منبع : فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: