تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۱:۵۲ کد مطلب 85848

افزایش ۹۳۳ درصدی اعتبارات عمرانی موسسه امام در سال ۹۴

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از مشرق ، موسسه نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره) طی ۸ سال اخیر مجموعا ۱۴۷ میلیارد تومان بودجه دولتی داشته است که تقریبا یک سوم آن مربوط به سال جاری است. بر اساس آمار بودجه‌های سالانه، اعتبارات هزینه‌ای موسسه نشر آثار حضرت امام قدس سره در سال […]

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از مشرق ، موسسه نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره) طی ۸ سال اخیر مجموعا ۱۴۷ میلیارد تومان بودجه دولتی داشته است که تقریبا یک سوم آن مربوط به سال جاری است.

بر اساس آمار بودجه‌های سالانه، اعتبارات هزینه‌ای موسسه نشر آثار حضرت امام قدس سره در سال جاری نسبت به سال قبل تقریبا ۲ برابر شده و از ۱۶ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۳۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است که مطمئنا یکی از بالاترین رشدها را در میان تمامی دستگاه‌های بودجه‌گیر قرار داده است.
این در حالی است بودجه سال جاری به علت کسری منابع دولت، یک بودجه انقباضی محسوب می‌شود و اعتبارات بسیاری از نهادهای بودجه‌گیر از دولت با کمترین رشد مواجه شد.
بودجه عمرانی موسسه نیز در سال جاری رشد چشمگیر و بی‌سابقه‌ای پیدا کرد و بیش از ۱۰ برابر شد و از حدود ۲ میلیارد تومان سال قبل با جهشی عجیب به ۲۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
بر اساس این آمار، بودجه عمرانی موسسه مذکور در سال جاری نسبت به سال قبل رشد خارق‌العاده ۹۳۳ درصدی پیدا کرد که بدون تردید امری کم‌سابقه است.
افزایش 81 درصدی هزینه جاری و 933 درصدی اعتبارات عمرانی موسسه امام در سال 94
در مجموع، بودجه موسسه نشر آثار حضرت امام قدس سره در سال جاری نسبت به سال قبل ۱۸۱ درصد افزایش پیدا کرده است و از ۱۸ میلیارد تومان به ۵۲ میلیارد تومان رسیده است.
بودجه این موسسه از زمانی که دولت یازدهم بر سر کار آمد، جهش عظیمی یافته است. در حالی که در دولت قبل به طور میانگین بودجه این موسسه ۱۲ میلیارد تومان در سال بود در ۲ سال اخیر بودجه آن افزایش قابل توجهی یافت.
ابتدا در سال ۹۳ بودجه این نهاد با افزایش ۱۹ درصدی و در بودجه امسال هم با افزایش ۱۸۱ درصدی همراه شد که میانگین ۲ سال اخیر آن را به ۳۶ میلیارد تومان رسانده است.
افزایش بودجه عمرانی موسسه نشر آثار حضرت امام قدس سره با توجیه تسریع در تکمیل حرم امام خمینی رحمت الله علیه، قابل پذیرش است، اما افزایش تقریبا ۲ برابری بودجه جاری این موسسه در شرایط فعلی که دولت با کسری بودجه مواجه است و در تامین هزینه‌های ضروری، پرداخت اعتبارات جاری و بودجه عمرانی به شدت مشکل دارد، قابل تامل است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: