تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۵ کد مطلب 85862

شریان‌های پنجگانه تغذیه تروریست‌ها از ترکیه قطع شد

به گزارش خبرنگار اعزامی «نسیم آنلاین» به سوریه، سلسله عملیات های گسترده ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای روسیه نهایتا منجر به تسلط کامل جریان مقاومت بر ۵ شریان مهم و حیاتی تغذیه تروریست ها از ترکیه و قطع معابر تردد تروریست ها در این منطقه استراتژیک شد.

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از نسیم ، از سوریه، لاذقیه؛ یکی از بزرگترین شهرهای سوریه بوده که در شمال شهر طرطوس و در شمال غرب شهرهای حمص و حماه قرار دارد .شهری که در شمال غرب سوریه و نزدیکترین منطقه در این مختصات جغرافیایی به کشور ترکیه  قرار گرفته است.

این منطقه به دلیل همجواری با کشور ترکیه از زمان ایجاد بحران در سوریه به معبری برای تردد تروریست های حمایت شده از سوی ترکیه بدل شده و گذرگاه های مهم آن به ترکیه محل انتقال تجهیزات، نیروها و حتی مجروحین چند ملیتی عضو در گروه های تکفیری بین سوریه و ترکیه بوده است.

به اعتقاد برخی کارشناسان این منطقه مهمترین مناطقه مواصلاتی از ترکیه به سوریه برای تروریست ها به حساب می آید و آنها حساب ویژه ای بر روی آن برای ادامه جنگ با دولت و مردم سوریه باز کرده اند.

بر همین اساس هم  نیروهای جریان مقاومت و ارتش سوریه از مدتی پیش برنامه ریزی دقیق و گسترده ای را طی سلسله عملیات های متعددی برای تسلط کامل این منطقه و بازگرداندن آن به دامان ملت و دولت سوریه طرح ریزی و آغاز کرده اند.

خبرنگار «نسیم» در سوریه اما، در گفتگو با یک منبع اگاه در لاذقیه؛ در خصوص شرایط کنونی این منطقه استراتژیک سوریه اطلاعات مهمی کسب کرده که نشان می‌دهد امروز پیشروی های خوبی در شمال لاذقیه صورت گرفته و ارتش سوریه موفق به پاکسازی بلندیهای مهم الکوز شده و بدین ترتیب مسیر منطقه کسب که مدتهای زیاد بعلت حضور تروریستها ناامن و تقریبا بسته بود ، بازگشایی شد .

این منبع آگاه در لاذقیه با اشاره به موفقیت ارتش و نیروهای مقاومت در آزادسازی و تثبیت مناطق  برج جبل زاهی، برج فرانسوی، جبل عطیره و جبل الکوز گفت: این پیروزی ها در این مناطق به ارتش و نیروهای مقاومت امکان پایش و اشراف کامل بر بلندیهای کم ارتفاع تر قطاع میانی محورهای شمال لاذقیه در شرق جبل ترکمان را فراهم می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه تروریست ها عمدتا از پنج محور غیر قانونی وارد سوریه میشوند تصریح کرد: پنج معبر غیر قانونی تروریستها برای ورود به سوریه از راه ترکیه در این مناطق قرار دارد که این پنج معبر عبارتند از معبر ییلداغ و قره_کنیسه که کاملا تحت اشراف آتش ارتش قرار دارد.

این منبع آگاه در جریان مقاومت ادامه داد: در معابر الفله ، جب_طوروس و الیمامه کوچکترین تحرک خودروهای زرهی و سلاحهای سنگین رصد و با آتش ارتش مواجه می شوند. همچنین معبر گیوه چی به سمت الیونسیه که روزانه توسط جنگنده ها و بالگردهای روس کنترل و هر گونه تحرک مورد هدف قرار می گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: با توجه به شرایط این معابر و این مناطق که حاکی از تسلط کامل جریان مقاومت ، ارتش سوریه و نیروهای هوابرد روس دارد، مسلحین ناچارند جهت ورود به خاک سوریه بدون خودرو و اسلحه سنگین از معابر فرعی در میان جنگل های انبوه حرکت کنند که از آن مسیر هم نیروهای ارتش کمین های متعددی در مسیر آنها تدارک دیده اند که این کمین ها در چند روز اخیر جان بسیاری از مسلحین را گرفته است.

این سخنان که تکیه کاملی بر واقعیات میدانی سوریه دارد نشان میدهد که مسیر پاکسازی تمامی مناطق استراتژیک سوریه از حمص و حما تا لاذقیه و حلب ادلب امروز کاملا هموار شده و با بسته شدن اصلی ترین گذرگا های عبور و مرور تروریست ها به ترکیه به عنوان یکی از منابع اصلی تغذیه تروریستهای تکفیری، راه برای پیروزی های بزرگ مقاومت باز شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: