تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۰۸:۰۰ کد مطلب 85913

ایده ساخت مجلس جیبوتی با پول ایران، متعلق به کدام دولت بود؟ + تصاویر

احداث ساختمان مجلس جمهوری جیبوتی از طریق اختصاص یک خط اعتباری ۱۰ میلیون یورویی به وسیله بانک توسعه صادرات در سال ۲۰۰۳(۱۳۸۱) و دولت اصلاحات صورت گرفت و احداث این ساختمان در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۵) و در دولت مهر و عدالت شروع شد.

میدان ۷۲/ احداث ساختمان مجلس جمهوری جیبوتی از طریق اختصاص یک خط اعتباری ۱۰ میلیون یورویی به وسیله بانک توسعه صادرات در سال ۲۰۰۳(۱۳۸۱) و دولت اصلاحات صورت گرفت و احداث این ساختمان در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۵) و در دولت مهر و عدالت شروع شد.

علت تاخیر در ساخت این بنا نیز بخاطر تاخیر در تخصیص قسط های بعدی ابن اعتبار در دولت اصلاحات بوده که با درخواست رئیس مجلس این کشور و مساعدت وزیر وقت اقتصاد در دولت نهم، قسط های بعدی نیز پرداخت می شود.

لازم به ذکر است این طرح مصوب شده در دولت اصلاحات، در دولت روحانی به اتمام رسیده و توسط علی لاریجانی در سال ۹۳ افتتاح شد.

لاریجانی در مراسم افتتاح ساختمان مجلس این کشور گفت: امروز ما شاهد افتتاح ساختمان جدید مجلس ملی جیبوتی هستیم، مجالس در امر توسعه کشورها نقش موثر و بی‌بدیلی دارند، مجالس با اتخاذ سیاست‌ها، مسیر آینده حرکت دولت‌ها را مشخص می‌کنند.

وی ادامه داد: پارلمان‌ها به‌عنوان نمایندگان ملت می‌توانند در جهت رفع فقر، با تصویب طرح‌های توسعه‌ای، قوانین مورد نیاز، تخصیص بودجه‌های لازم و نظارت بر حُسن اجرای برنامه‌ها، اقدامات ارزشمندی را محقق نمایند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: مجلس ملی جیبوتی همانند کشور من، نقش منحصربه‌فردی در انسجام ملی و توسعه زیرساخت‌های کشور ایفا می‌کند. ما امیدواریم تسهیلاتی که ساختمان جدید به مجلس جدید جیبوتی ارائه می‌کند، به تقویت بیشتر نقش آن و بهره‌مندی مردم جیبوتی از منابع، تصمیمات و تصویب طرح‌ها و مقررات منجر گردد.

وی اظهار داشت: اطمینان داریم که تکمیل و تحویل این ساختمان فصل جدیدی در روابط فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری جیبوتی خواهد گشود و امیدواریم تعاملات میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها متنوع گردیده و تقویت یابد.

لاریجانی با تشکر از شرکت‌های ایرانی استراتوس و سیما چوب به خاطر اجرای شایسته این پروژه گفت: مراتب تقدیر خود را از دولت و مجلس ملی جیبوتی به خاطر همکاری و بردباری ارزشمند آنها ابراز می‌داریم. از خداوند متعال برای مردم و دولت جیبوتی و همچنین مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران سعادت و خشنودی مسئلت می‌نماییم.

رئیس مجلس تصریح کرد: ساختمان جدید مجلس ملی جیبوتی نماد دوستی پایدار جمهوری اسلامی ایران و جیبوتی است.

وی در پایان یادآور شد: از مواضع کشور دوست و برادر جمهوری جیبوتی در خصوص حمایت از مواضع هسته‌ای ایران تشکر می‌کنم.

۴۶۲۵۳۴_۵۹۶ ۴۶۲۵۷۲_۵۰۱ ۴۶۲۵۳۷_۹۹۴ ۷۰۷۴۷۲

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 22

  کار درست هم همین بود که به دادن کمک به سایر کشورها برای خود دوست و متحد جور کنیم. با قطع کمکهای ایران به امثال سودان و نیجریه است که وضع فعلی درست شده است.

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 4

  چی شد جیبوتی .. به حالتون نه…………………………

 3. امیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 3

  راستی خود را به ان راه زدن ودیگران راهالو فرض کردن تا کی همه دزدی وحق کشی چهدر واگذاری مسئولیت چه در استخدام ودروغ وری همه صفات مطروده بارزه را نشان دادی دست از این فرافکنی برنمیدارید … وشما دور اول پسر خاله بودید دور بعد جنگ سهم روابط را تیره کرد وگرنه سروته یک کرباسید فردای سیاست یکی میشوید بخصوص انجا که علیه ازادی مردم باشد
  جالبه خواستم بفرستم جواب امد تکراریه این هم دروغی دیگر ترک عادت موجب مرضه

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 16 Thumb down 1

  سلام
  منبع معتبر و رسمی میذارید؟
  سال ۸۱ یا ۸۷ ؟؟؟

 5. فاطمه :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 9

  رئیس جمهور جیبوتی در گفتگو با روزنامه الحیات با اشاره به سفر احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران به این کشور و درخواست وی برای افتتاح سفارت ایران گفت که جیبوتی چنین چیزی نمی خواست تا شر ایران به این کشور نرسد!

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 26 Thumb down 18

   وقتی قوی باشید همه از شما حساب می برند و وقتی ضعیف شوید و برجام را بپذیرید چیبوتی هم توی سرت می زند.

 6. جیبوتی دوست داریم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  طبق قرار دادی رسکی. الان دو تا از جزیره های جیبوتی مال ایرانه که اهمیت استراتژی خاصی داره. این جزیره پایین عربستانه. ما رایگان کمک نکردیم.

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به این موارد اضافه کنید که رئیس جمهور جیبوتی سال ۸۲ به ایران آمده و در قبال همین احداث ساختمان مجلس صحبت شده

 8. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  حالا جیبو تی اره یا نه فرقی نمی کنه رابطه با همه کشو ر ها خو به به شر طه اینکه تو طئه گر و سابقه دشمنی نداشته باشه همین جیبو تی نقطه ای که داره تمسخر ش می کنی حتی سیما را هم بکاز گرفتین نبض و رو د نفت به ارو پا است و مو قعیت استرا تژ یک داره همین یک نقطه و قتی حضرات قبله اما لشو ن شده غرب و امر یکا و سایر کشو ر ها را به حال خو دشو ن رها کردن خو ب جیبو تی همین نقطه در زمانیکه جناب طریفش با هما هنگی جو ن کری کشتی حا مل کمک به یمن را متو قف و باز گرداند همین نقطه ایران را تهد ید کرد و قتی نمی تو نی رو ابط را نگهداری و محکم کنی نتیجه اش نقطه باز ی است الان نقطه کو یت هم داره از راه می رسه !

 9. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  ببین چطورپول این ملت بیچاره راهدرمی دهند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: