تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۰۹:۴۹ کد مطلب 85936

برنامه ریزی دولت برای مدیریت فضای انتخابات؛

دو قطبی اعتدال – افراط با جلوگیری نکردن از ورود به سفارت عربستان

تنها پاسخی که به ذهن می رسد این است که دولت روحانی نیاز دارد که دو قطبی اعتدلال و افراط را در آستانه انتخابات مجددا شکل دهد تا حامیان دولت را ترغیب به رای مجدد کند و از مخالفان دولت شبح وحشتناکی درست کند که تنها آلترناتیو آنها دولت فعلی است.

میدان ۷۲/ مردی از جنس یخ: آیت الله خامنه ای بیش از دو سال قبل، وزیر کشور را به جانشینی خود در فرماندهی کل قوا منصوب کردند و اختیارات خود را به ایشان تفویض کردند. لذا جناب رحمانی فضلی بالارتبه ترین مقام نیروهای انتظامی از جمله پلیس دیپلماتیک هستند. پس مسئولیت حفاظت از تمام دفاتر دیپلماتیک متوجه ایشان است. مستقل از این که دولت روحانی بسیار بسیار بهتر می توانست بحران کنونی را اداره کند، از جمله:

۱٫ پیش دستی به عربستان و فراخواندن همه نیروهای غیر کنسولی از عربستان، قبل از اخراج سفیر.

۲٫ تعطیلی تمام بخش های غیر خدمات کنسولی دفاتر دیپلماتیک عربستان در ایران.

۳٫ محکومیت بلافاصله توسط رییس جمهور و نه با تاخیر ۲۴ ساعته.

۴٫ اعلام برگزاری راهمپیمایی اعتراضی در مناطق دور از دفاتر دیپلماتیک عربستان تحت مدیریت دولت و با شرکت و سخنرانی مقامات عالی رتبه مثل رییس جمهور و وزیر امور خارجه

۵٫ همدردی با احساسات جریحه دار بخش از مردم ایران که معترضند، و نه بنزین ریختن بر آتش خشم آنها.

این سوال پیش می آید که چرا وزارت کشور تمهیدات لازم برای حفاظت از ساختمان های دیپلماتیک اتخاذ نکرده است؟ نیروی انتظامی ایران که قبلا به وضوح نشان داده است که توانایی کنترل جمعیت های چند هزار نفره را دارد، چطور طبق ویدئوها کنار ایستاده تا معترضین وارد ساختمان های دیپلماتیک شوند؟ آیا چنین عملکردی بدون دستور از مقام های بالا امکان دارد؟ اگر دستور مقامات بالا بوده است، سوال پیش می آید که چرا باید دولت چنین انگیزه ای داشته باشد. دو احتمال بیشتر متصور نیست:

۱٫ یا دولت پیش بینی چنین عکس العملی از سوی معترضین نداشته است: که با توجه به سابقه قبلی در مورد سفارت بریتانیا بسیار بعید است و اگر این گونه بوده دولت باید پاسخگوی بی کفایتی خود باشد.

۲٫ یا این که نه اتفاقا این نتیجه معلوم بوده است. سوال پیش می آید دولت چرا باید با علم به این نتیجه جلو آن را نگیرد؟

تنها پاسخی که به ذهن می رسد این است که دولت روحانی نیاز دارد که دو قطبی اعتدلال و افراط را در آستانه انتخابات مجددا شکل دهد تا حامیان دولت را ترغیب به رای مجدد کند و از مخالفان دولت شبح وحشتناکی درست کند که تنها آلترناتیو آنها دولت فعلی است.

این که پاسخ سوالات فوق چیست بر بنده پوشیده است و بر دولت است که واضح کند اما مطابق پروتکل های حفاظتی فعلا دولت مسئول بی کفایتی در حفاظت از دفاتر دیپلماتیک است. اگر هم قصه این است می خواهد دو قطبی درست کنند، دعا می کنیم خداوند مکرشان را به خودشان بازگرداند که ایشان خیرالماکرین هستند.

 

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  چون در انگلیس آموزش دیده ، سیاست انگلیسی ها را عمل میکند . تفرقه بانداز و حکومت کن!!!

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  این هم حرفی است از کشکول این دولت همه چیز در میاید…..

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مشکو ک می زنه همین ها در جریان تظا هرات برای هستهای جنا بش همه را متفرق و سر کو ب کرد پس چطو ر یک جمعیت اندک قابل کنتر ل نبو د

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: