تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۱:۲۹ کد مطلب 85946

میرزمانی: اجرای برجام و تعهد طرف آمریکایی به این سند باید دوباره بررسی شود

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران با بیان اینکه طرف‌های غربی به ویژه آمریکا هیچ التزام عملی نسبت به اجرای تعهدات خود ندارند، گفت: اجرای برجام و تعهد طرف آمریکایی به این سند باید دوباره بررسی شود.

به گزارش میدان۷۲، سید امیرحسین میرزمانی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر به دست رژیم آل سعود، اظهار داشت: رژیم سعودی تاوان جنایت عظیم قتل شیخ نمر را خواهد داد. جنایات این رژیم در حق مسلمانان فراموش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه شیعیان در عربستان و سایر کشورها نسبت به این جنایت هولناک ساکت نمی‌نشینند. ادامه داد: چرا حامیان حقوق بشر و مدعیان آزادی بیان اکنون ساکتند و هیچ موضع قاطعی علیه عربستان نمی‌گیرند؟

این فعال دانشجویی همچنین ضمن انتقاد از سیاست‌های منفعلانه وزارت خارجه و دولت در قبال برخورد با اقدامات آمریکا و عربستان علیه ایران، اظهار داشت: متأسفانه در مدت زمان کوتاهی که از امضای سند برجام می‌گذرد، شاهد نقض پیاپی آن از سوی دولت آمریکا هستیم. این اقدامات خصمانه دولت آمریکا به هیچ وجه تعجب‌آور نیست چراکه برای همه افرادی که سابقه اقدامات دولت آمریکا در دشمنی با دولت و مردم ایران را به خاطر دارند این اقدامات دور از ذهن نبوده است.

میرزمانی با بیان اینکه اولین نتیجه‌ای که می‌توان از اقدامات اخیر آمریکا گرفت عدم صداقت آمریکایی ها در برقراری ارتباط با ایران است، گفت: هدف دولت آمریکا از مذاکرات هسته ای و حصول توافق کاهش سرعت بالای ایران در دستیابی به اهداف و آرمان‌ها بوده است. امیدواریم افرادی که نسبت به گذشته سیاه آمریکایی ها در برخورد با ملت ایران بی تفاوت بودند با این اقدامات از خواب بیدار شوند و حقیقت را دریابند که این جریان‌های انقلابی نیستند که به دشمنی با آمریکا دامن می‌زنند بلکه این ماهیت شیطان بزرگ است که او را ناگزیر به دشمنی با ملت آزاده ایران می‌کند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران تصریح کرد: اقدامات آمریکا نشان دهنده یک ضعف بزرگ در توافق هسته‌ای و سند اجرایی آن است چرا که ما شاهد آن هستیم طرف‌های غربی هیچ التزام عملی نسبت به اجرای تعهدات خود ندارند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: تصویب قانون علیه ایران توسط آمریکا که ناقض برجام است، درحالی صورت می‌گیرد که مسئولان ما به سرعت در حال انجام تعهدات خود هستند و این موضوع بسیار تعجب برانگیز است. نامه رئیس جمهور به وزیر دفاع اقدام تحسین برانگیزی بود اما با توجه به اقدامات اخیر دولت آمریکا و تذکراتی که رهبری در پذیرش برجام داشتند تنها اقدام شایسته در وضعیت کنونی توقف اجرای برجام است.

میرزمانی در پایان گفت: رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی باید پاسخ مناسب به اقدامات اخیر دولت آمریکا را بدهند. اجرای برجام و تعهد طرف غربی به این سند باید مجددا مورد بررسی قرار بگیرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: