تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۳:۵۹ کد مطلب 85965

نامه مجدد دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه

چرا مجلس در برابر بی قانونی های ساختار شکنانه وزارت علوم فقط سکوت کرده است؟ چرا نمایندگان مجلس شان و جایگاه مجلس را حفظ نمی کنند و اجازه می‌دهند عده ای که در فتنه ۸۸ در مقابل نظام ایستادند هم اکنون نیز در مقابل تصمیمات مجلس قرار بگیرند و آن تصمیمات را بی ارزش جلوه بدهند.

به گزارش میدان ۷۲ ، جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: برای چندمین بار از شما می‌خواهیم که با ارجاع قاطعانه پرونده استنکاف مسئولان خاطی وزارت علوم در ماجرای بورسیه ها به قوه قضائیه، راه را بر جری شدن بیش از پیش متهمان پرونده بورسیه ها ببندید.

در ابتدای این نامه آمده است: همان گونه که مستحضرید مشکلات عدیده‌ای هنوز گریبان گیر دانشجویان بورسیه است. اخیرا نیز سخنگوی کمیسیون اصل نود واقیعت های پشت پرده و نیت پلید و سیاسی ستاد جنگ مستقر در وزارت علوم را رسانه ای کرد، عدم تمکین وزارت علوم به احکام کمیسیون اصل ۹۰ و تعهدات قانونی خود در قبال دانشجویان بورسیه و عدم تمکین به مصوبات شورای مرکزی بورس دولت دهم را اعلام کرده است.

این دانشجویان افزودند: حال سوال ما از شما این است که آیا زمان دفاع مجلس شورای اسلامی از حیثیت حقوقی خود فرا نرسیده است؟ آیا به مصلحت است که فرار از آرا قطعی کمیسیون اصل نود، به یک رویه در آینده تبدیل شود؟ چرا مجلس در برابر بی قانونی های ساختار شکنانه  وزارت علوم فقط سکوت کرده است؟ چرا نمایندگان مجلس شان و جایگاه مجلس را حفظ نمی کنند و اجازه می‌دهند عده ای که در فتنه ۸۸ در مقابل نظام ایستادند هم اکنون نیز در مقابل  تصمیمات مجلس قرار بگیرند و آن تصمیمات را بی ارزش جلوه بدهند.

دانشجویان بورسیه در ادامه نامه خود آوردند: همگان می‌دانند دانشجویان بورسیه مدت های مدیدی است که چشم به راه اقدامات دستگاه های ذی ربط در احقاق حقوقشان هستند و تنها به ارائه درخواست و شکایت‌های مستند و منطقی اکتفا کرده و رعایت حرمت قانونی وساطت آن نهادهای ذی ربط را کرده‌اند. انتظار همه ما از مجلس شورای اسلامی، تنها اعمال قاطعانه قانون، در مجازات خاطیان استنکاف از احکام قطعی کمیسیون اصل نود و بازگرداندن تمام حقوق حقه به دانشجویان بورسیه است.

در ادامه این نامه آمده است: کاسه صبر دانشجویان بورسیه به سر آمده و دیگر تاب تحمل اعمال غیر قانونی وزارت علوم را ندارند زین پس با توجه به اینکه وزارت علوم و سازمان دانشجویان از ریل قانون خارج شده اند دانشجویان نیز سکوت خود  را خواهند شکست.

دانشجویان بورسیه در انتهای نامه خود آوردند: دیگر بار از شما می‌خواهیم که با ارجاع قاطعانه پرونده استنکاف مسئولان خاطی وزارت علوم در ماجرای بورسیه ها به قوه قضائیه، راه را بر جری شدن بیش از پیش متهمان پرونده بورسیه ها ببندید.

منبع : فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: