تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۱۵:۱۷ کد مطلب 86078

واردات ۱۶ میلیون دلار برنج از آمریکا علی رغم ممنوعیت

براساس گزارش رسمی گمرک در آذر ماه ۱۶ میلیون دلار برنج از آمریکا وارد شده در حالی که در نامه الزامات توافق برجام بر ممنوعیت واردات اقلام مصرفی از این کشور تاکید شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، بر اساس آمارهای رسمی از حجم تجارت خارجی کشور، فقط در آذرماه امسال از کشورهای تایلند، پاکستان، […]

براساس گزارش رسمی گمرک در آذر ماه ۱۶ میلیون دلار برنج از آمریکا وارد شده در حالی که در نامه الزامات توافق برجام بر ممنوعیت واردات اقلام مصرفی از این کشور تاکید شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بر اساس آمارهای رسمی از حجم تجارت خارجی کشور، فقط در آذرماه امسال از کشورهای تایلند، پاکستان، منطقه آزاد چابهار، هند، امارات، آمریکا، ترکمنستان و سایر کشورهای خارجی محصول برنج به کشور وارد شده است. سرجمع واردات این محصول فقط در آذرماه ۵۰۷ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۵۰۲ دلار بوده است.

مبدأ واردات ارزش دلاری
تایلند ۸۸۳۸۰۸
پاکستان ۱۰۹۱۲۶۱۷۹
منطقه آزاد چابهار ۱۵۶۳۱۴۸۹
منطقه آزاد چابهار (خرده‌ برنج) ۲۴۰۸۸۵
هند ۳۵۵۴۴۵۳۱۱
امارات ۶۷۱۴۷۲۷
آمریکا ۱۶۶۶۳۲۰۰
ترکمنستان ۱۸۸۹۹۰
سایر کشورهای خارجی ۲۸۱۲۹۱۳
جمع آمار برنج براساس گزارش گمرک

۵۰۷۷۰۷۵۰۲

به گزارش فارس، واردات برنج از کشور آمریکا در حالی طی آذرماه امسال به کشور صورت گرفته که طبق نامه مقام معظم رهبری در الزامات اجرای توافق برجام، بر ممنوعیت واردات و استفاده از اقلام و مواد مصرفی کشور آمریکا، تأکید شده است، اما در حال حاضر بیش از ۲۹ میلیون تن برنج فقط از کشور آمریکا که مبدأ آن محرز شده وجود دارد و اینکه حجم واردات از این کشور بیشتر باشد نیز محتمل است.

پیش از این محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت هم در تاریخ ۹ آبان ماه سال جاری در نامه ای به معاونین و روسای سازمانهای صنعت،معدن و تجارت استانها بخشنامه ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از کشور آمریکا را ابلاغ کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: