تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۱۹:۲۵ کد مطلب 86113

بیانیه محکومیت اقدام آل‌سعود در به شهادت رساندن آیت‌الله النمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، روابط عمومی فرهنگستان علوم اسلامی قم در بیانیه ای، اقدام ظالمانه رژیم آل سعود در به شهادت رساند آیت الله نمر باقر النمر (رحمه الله علیه) را محکوم کرد. فرهنگستان علوم اسلامی قم، در این بیانیه اعدام آیت الله شهید نمر باقر النمر را اقدامی دیگر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، روابط عمومی فرهنگستان علوم اسلامی قم در بیانیه ای، اقدام ظالمانه رژیم آل سعود در به شهادت رساند آیت الله نمر باقر النمر (رحمه الله علیه) را محکوم کرد.

فرهنگستان علوم اسلامی قم، در این بیانیه اعدام آیت الله شهید نمر باقر النمر را اقدامی دیگر در مقابله با جبهه مقاومت اسلامی توصیف کرد و افزود: بلاشک دستور این چنین اعدامی با مجوز باصطلاح کدخدایی بوده که تمام قدرت کشوری مانند عربستان در دستان اوست.

متن کامل بیانیه فرهنگستان علوم اسلامی قم در محکومیت اعدام رهبر شیعیان عربستان را در ادامه می خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

« و َسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ »

جبهه غرب برای مقابله با امواج انقلاب اسلامی، تمام توان خود را در شرایطی به میدان آورده است که تحریم اقتصادی، جنگ های نیابتی و قتل عام مسلمانان راستین و معتقدین به اسلام ناب، نمونه های روشنی از این دشمنی¬ها هستند.

تمدن مادی غرب که در صدد فتح کامل دنیا با گسترش تام و تمام فرهنگ خود است، در تمامی سطوح، اقدام به مفهوم سازی و مدل سازی می کند تا بتواند توان خود را در مقابله با اسلام ناب به حداکثر برساند.

در کنار این جبهه و برای پشتیبانی از تمدن غرب، جبهه ارتجاعیِ منطقه – به صورت پیاده نظامِ تفکر غرب – راه را برای سلطه استعمارگران فراهم نموده و از غفلت راز آلوده مسلمین حداکثر استفاده را برده است.

حکام مرتجع عرب و در راس آنها، سیاستمدران وهابی سعودی، نهایت خوش خدمتی را به اربابان لیبرال خود نموده و در همین راستا، ترویج اسلام آمریکایی و مبارزه ی تمام قد با اسلام ناب محمدی (صلوات الله علیه و آله) را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

ایجاد تفرقه میان مسلمین، جنگ های نیابتی با جبهه مقاومت اسلامی در منطقه ، فشار اقتصادی و کم کردن قدرت سیاسی و اقتصادی و دفاعی مسلمین، از کارهای رذیلانه سران مرتجع منطقه در مبارزه با انقلاب اسلامی است.

فرهنگستان علوم اسلامی قم از این رو تاکید دارد که اعدام آیت الله شهید نمر باقرالنمر(رحمه الله علیه) اقدامی دیگر در مقابله با جبهه مقاومت اسلامی است. بلاشک دستور این چنین اعدامی با مجوز باصطلاح کدخدایی بوده که تمام قدرت کشوری مانند عربستان در دستان اوست.

آنچه بسیار مهم است این است که این دشمنی ها باید در تمامی عرصه ها محاسبه شود. و ضرورت دارد که در مقابل این تعرضات به انقلاب اسلامی در سراسر دنیا ایستادگی کرد.

در کنار اقدامات دیپلماتیک، سیاسی و فرهنگی؛ استراتژی اقتصادی هدفمند و متناسب با اقدامات ددمنشانه اتخاذ گردد، تا هم جسارت اقدامات بعدی گرفته شود و هم ایجاد انگیزه ای باشد برای مظلومان عالم در مبارزه با جبهه اسلام ستیز حامی غرب.

فرهنگستان علوم اسلامی بر این باور است که دولت، قوای حکومتی و هم مجامع علمی و معنوی باید با جهت گیری های صحیح و اثرگذار در احقاق حقوق دنیای اسلام و صیانت از علماء و رهبران مبارز اسلامی، واکنش شدید خود را به سرعت و هماهنگ اعمال نمایند. همچنین لازم است که امت اسلامی نیز به هر نحو شایسته، وظیفه انقلابی خویش را انجام دهند.

در پایان خاطر نشان می سازد که، انفعال امروز جهان اسلام و کم کاری های گذشته، باعث نشود تا چندی بعد شیخ زکزاکی ها و شیخ عیسی قاسم ها و شیخ طالع باقراف ها در نیجریه و بحرین و آذربایجان و سایر محورهای جبهه مقاومت به راحتی پیش پای بت بزرگ مدرنیته ذبح شوند.

والسلام من اتبع الهدی
فرهنگستان علوم اسلامی قم
۱۳ دیماه ۱۳۹۴

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: