تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۶ کد مطلب 86175

«دروگبا» کفش‌هایش را آویزان کرد

ستاره ساحلی عاجی سابق باشگاه چلسی در سن ۳۷ سالگی به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، دیدیه دروگبا ستاره ساحلی عاجی دنیای فوتبال روز گذشته به طور رسمی و در سن ۳۷ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. دروگبا پس از درخشش در فوتبال فرانسه و حضور در باشگاه‌هایی […]

ستاره ساحلی عاجی سابق باشگاه چلسی در سن ۳۷ سالگی به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، دیدیه دروگبا ستاره ساحلی عاجی دنیای فوتبال روز گذشته به طور رسمی و در سن ۳۷ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

دروگبا پس از درخشش در فوتبال فرانسه و حضور در باشگاه‌هایی مثل گنگام و المپیک مارسی، در سال ۲۰۰۴ راهی چلسی شد. او در  ۳۸۱ بازی طی هشت سال حضور در چلسی، ۱۶۴ گل به ثمر رساند.

در طول مدت حضور دروگبا در چلسی او موفق به کسب ۴ قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، چهار قهرمانی در جام‌حذفی، سه قهرمانی در جام اتحادیه و یک قهرمانی در جام خیریه انگلیس شد و دوبار نیز جایزه مرد سال فوتبال آفریقا را کسب کرد.

وی پس از تجربه حضور در شانگهای چین که با ۸ گل در ۱۱ بازی همراه بود، به گالاتاسرای رفت. دروگبا در ترکیه هم موفق بود و ۲۰ گل برای این باشگاه به ثمر رساند. بازگشت دیدیه به چلسی، خیلی درخشان نبود و او سال پایانی فوتبالش را در کانادا سپری کرد. دروگبا با ۱۲ گل در ۱۴ بازی در مونترئال ایمپکت، به دوران فوتبال باشگاهی‌اش پایان داد.

وی در عرصه ملی، ۱۰۴ بار برای تیم ملی ساحل عاج به میدان رفت و ۶۵ گل به ثمر رساند. دروگبا بهترین گلزن تاریخ ساحل عاج است.

در خصوص او شنیده می‌شود به زودی به کادرفنی باشگاه سابقش چلسی اضافه خواهد شد.

منبع: نسیم

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

  1. Saeed 4030 :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    دروگبا عشقه عشق….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: