تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ - ۱۹:۲۶ کد مطلب 86220

تکذیب خبر احضار سفیر ایران در آنکارا

منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان احضار سفیر ایران در ترکیه را تکذیب کرد و افزود: سفیر به خواست خود برای تشریح مواضع ایران و آخرین تحولات به وزارت خارجه ترکیه رفت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان احضار سفیر کشورمان در ترکیه را تکذیب کرده و افزود: […]

منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان احضار سفیر ایران در ترکیه را تکذیب کرد و افزود: سفیر به خواست خود برای تشریح مواضع ایران و آخرین تحولات به وزارت خارجه ترکیه رفت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان احضار سفیر کشورمان در ترکیه را تکذیب کرده و افزود: سفیر ایران به درخواست خود و برای تشریح مواضع ایران و آخرین تحولات به وزارت خارجه ترکیه رفته است.

وی هدف از انتشار این موضوع در رسانه‌های خارجی این بود که این پیام به مخاطبان القاء شود که ترکیه نیز به جمع حامیان سعودی در زمینه اعتراض دیپلماتیک به ایران پیوسته است، در حالیکه واقعیت این است که خبر احضار، دروغ بوده و سفیر ایران در ترکیه به در خواست خود رفته است. 

روزنامه «دیلی صباح» ادعا کرده است که سفیر ایران در آنکارا پنجشنبه شب به وزارت خارجه ترکیه احضار شده است.

به ادعای این نشریه، وزارت خارجه ترکیه نسبت به گزارش‌های رسانه‌ای در ایران که در آن‌ها عنوان شده که احتمالاً بین سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ریاض و اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستانی ارتباطی وجود دارد، اعتراض کرده و این گزارش‌ها را به شدت محکوم کرده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: