تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۱۸:۳۸ کد مطلب 86268

چیزی از جنبش سبز باقی نمانده است

روزنامه وال استریت ژورنال در ضمن گزارشی درباره توافق هسته‌ای و حقوق بشر، گریزی به وقایع سال ۸۸ زد و به نقل از یکی از چهره‌های اپوزیسیون اذعان کرد دیگر چیزی از جنبش سبز باقی نمانده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای و مسئله حقوق بشر در […]

روزنامه وال استریت ژورنال در ضمن گزارشی درباره توافق هسته‌ای و حقوق بشر، گریزی به وقایع سال ۸۸ زد و به نقل از یکی از چهره‌های اپوزیسیون اذعان کرد دیگر چیزی از جنبش سبز باقی نمانده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای و مسئله حقوق بشر در ایران، به بیان جزئیاتی از روزهای پس از انتخابات ۱۳۸۸ پرداخته و نوشته است که سران فتنه به دنبال جلب حمایت آمریکا بودند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «در تابستان سال ۲۰۰۹، سران اپوزیسیون ایران، مخفیانه با کاخ سفید ارتباط گرفتند تا حمایت آقای (باراک) اوباما (رئیس‌جمهور آمریکا) را از “انقلاب سبز” جلب کنند.»

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات کنونی و سابق آمریکا نوشته است که در آن زمان برخی مقامات کاخ سفید به اوباما توصیه کردند که به حمایت علنی از این افراد بپردازد. این نشریه مدعی شده است که اوباما در پاسخ گفته است که «بگذارید چند روز بگذرد.»

یک مقام سابق آمریکایی گفته است که دلیل این رویکرد اوباما این بود که اگر مشخص می‌شد واشنگتن از این جریان حمایت می‌کند، «اعتبار داخلی» آن از  دست می‌رفت. 

وال استریت ژورنال نوشته است: «مشاوران آقای اوباما گفتند که رویکرد محتاطانه کاخ سفید در قبال مخالفت‌های سیاسی در ایران، بهترین رویه در سال ۲۰۰۹ بود.

به گفته آن‌ها، جنبش سبز متحد نبود و شانس چندانی هم برای سرنگون کردن رژیم نداشت.»

در این گزارش از «حشمت طبرزدی» از محکومان سال ۸۸ نقل شده است: «یک فرصت تاریخی از دست رفت. دیگر چیز چندانی از جنبش سبز باقی نمانده است.»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: