تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۸ کد مطلب 86404

اعترافات جالب یک ضد انقلاب

رخدادهای ۲۱ دی ۱۳۶۱ چکیده مدیرعامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی دیروز به حضور امام خمینی رهبر انقلاب رسید و گزارشی از اوضاع کلی این سازمان را به استحضار امام امت رساند.    روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت : مقامات فرانسه به طور خصوصی متذکر شده اند که هدف از کمک نظامی آن ها به […]

رخدادهای ۲۱ دی ۱۳۶۱

چکیده

  • مدیرعامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی دیروز به حضور امام خمینی رهبر انقلاب رسید و گزارشی از اوضاع کلی این سازمان را به استحضار امام امت رساند.

 

  •  روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت : مقامات فرانسه به طور خصوصی متذکر شده اند که هدف از کمک نظامی آن ها به عراق جلوگیری از شکست نظامی این کشور است .

 

  • محاکمه ۳۰ تن از عناصر مرکزیت و اعضای گروهک اتحادیه کمونیست های ایران به اتهام شرکت در عملیات تروریستی کشتار مردم و تخریب شهر آمل ادامه یافت.

 

  • یکی از متهمان در اعترافات خود گفت : ما تزهای مختلف از جمله ایجاد شایعه و ترور شخصیت های بزرگ مملکتی و توطئه های گوناگون برای سرنگونی جمهوری اسلامی را به کار بردیم .

 

  • قائم مقام وزیر صنایع سنگین : در آینده نزدیک صادرات کالاهای صنعتی جایگزین مواد نفتی می شود.

تاکید امام بر نظارت قوا بر اداره صدا و سیما

محمد هاشمی مدیرعامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی دیروز به حضور امام خمینی رهبر انقلاب رسید و گزارشی از اوضاع کلی این سازمان را به استحضار امام امت رساند.

هاشمی پس از این دیدار در گفت و گویی رادیویی اظهار داشت : در این ملاقات گزارشی از عملکرد صدا و سیما تقدیم امام امت شد و پیرامون کمبودها و مسائل سازمان نیز گزارشی ارائه شد و با توجه به این که هم اکنون زمان تجدید شورای سرپرستی صدا و سیمای جمهوری اسلامی فرا رسیده و مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که باید سه قوه نمایندگان خود را انتخاب کنند حضرت امام در این زمینه تاکید کردند که در قانون اساسی پیش بینی شده که صدا و سیما زیر نظر سه قوه اداره شود و یا این سه قوه بر حسن جریان امور در صدا و سیما نظارت داشته باشند.

وی گفت : به دلیل اهمیت این رسانه گروهی که باید هماهنگ با مسئولین جمهوری اسلامی باشد روسای سه قوه نباید این قضیه را سرسری بگیرند باید آنان در زمینه برنامه ها نظارت و دخالت داشته باشند و برای آن وقت بگذارند زیرا اگر مسائل به طور منحرف در صدا و سیما مطرح شود می تواند مشکلاتی به بار آورد و اگر مسائل به طور صحیح انجام گیرد حلال مشکلات است.

هاشمی خاطرنشان ساخت که حضرت امام بر روی نظارت مستقیم مسئولین سه قوه تاکید فراوان داشتند و مسئله را خیلی مهم تلقی کردند . (۱)

نیویورک تایمز : فرانسه به دنبال شکست نخوردن صدام است

مواضع رژیم های بغداد و امان مبنی بر درخواست آنان جهت لزوم تامین امنیت رژیم اشغالگر فلسطین و شناسایی تلویحی رژیم صهیونیستی مورد استقبال مقامات اسرائیلی قرار گرفته است.

به گزارش بخش انگلیسی رادیو رژیم صهیونیستی یکی از نمایندگان پارلمان از حزب لیکود اظهارات اخیر روسای رژیم های بغداد و امان را مثبت تلقی کرده و به دولت اسرائیل توصیه می کند که باید این اظهارات جدی گرفته شود .

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در شماره اخیر خود طی مقاله ای با اشاره به فروش بیش از ۴ میلیارد دلار تسلیحات نظامی از سوی فرانسه به رژیم عراق طی دو سال گذشته نوشت : مقامات فرانسه به طور خصوصی متذکر شده اند که هدف از کمک نظامی آن ها به عراق جلوگیری از شکست نظامی این کشور است .

این روزنامه افزوده است : به گفته منابع نظامی فرانسه دولت این کشور همزمان با سه برابر کردن میزان دریافت نفت خود از عراق در فکر فراهم آوردن اعتبار لازم برای حکومت بغداد جهت ادامه خرید تسلیحات فرانسوی است.(۲)

اعترافات اعضای اتحادیه کمونیست ها در جریان سومین روز محاکمه

محاکمه ۳۰ تن از عناصر مرکزیت و اعضای گروهک اتحادیه کمونیست های ایران به اتهام شرکت در عملیات تروریستی کشتار مردم و تخریب شهر آمل صبح دیروز در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی مرکز به ریاست آیت الله محمدی گیلانی ادامه یافت.

در ابتدای جلسه کیفر خواست متهم ردیف ۱۱ به نام رحام ضرغامی فرزند بیژن با نام مستعار داوود عضو گروهک اتحادیه کمونیست های ایران موسوم به سربداران جنگل توسط اسدالله لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی مرکز قرائت شد .

سپس متهم در دفاع از اتهامات وارده توضیحاتی داد . متهم در دفاعیات خود اعتراف کرد که رهبران این گروهک با جوسازی هایشان در میان اعضا این طور وانمود کرده بودند که مردم آمل منتظر پیوستن به ما هستند و تمام تدارکات و امکانات ما از سوی اقشار مختلف مردم شهر تامین می شود .

وی اضافه کرد : بر این اساس ما فکر می کردیم طبقه کارگر و دهقان و گروهی از قشر بازار شهر آمل همه با ما هستند و پس از ورود به آمل ما را یاری خواهند کرد ، آن ها می گفتند اگر کسی با تشکیلات همکاری نکند ، بزرگترین خیانت را به انقلاب و مردم کرده است.

وی اعتراف کرد : من که خود ، زمانی از ولایت فقیه به عنوان دیکتاتوری یاد می کردم حالا متوجه شده ام که تشکیلات اتحادیه کمونیست ها و دیگر گروهک ها خود ، بزرگترین دیکتاتوری است . چرا که تصمیم گیرنده این گونه تشکیلات ها چند نفر خاص بودند که سرنوشت همه هواداران حتی اعضا را تعیین می کردند .

متهم ضمن قبول همه اتهامات وارده در کیفر خواست دادستان افزود : ما تزهای مختلف از جمله ایجاد شایعه و ترور شخصیت های بزرگ مملکتی و توطئه های گوناگون برای سرنگونی جمهوری اسلامی را به کار بردیم ولی همه آن ها شکست خورد و امروز در محضر دادگاه حداقل خدمتی که می توانم بکنم این است که با شجاعت اعتراف کنم که ما بر حق نبودیم و به مردم خودمان خیانت کردیم .

متهم با تاکید بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران خطاب به باقیمانده اعضا و هواداران گروهک های ضد انقلاب در داخل و خارج از کشور گفت : حرکتی را که ما انجام دادیم در خط آمریکا بود . امروز شما باید از این حرکت جنایتبار ما عبرت بگیرید و خود را به جمهوری اسلامی معرفی کنید تا بیش از این در جریان توطئه های ابرجنایتکاران قرار نگیرید .

گفتنی است بر اساس موارد اتهام مندرج در کیفر خواست ، متهم رحام ضرغامی یکی از اعضای فعال و چهره های موثر تشکیلات الحادی اتحادیه کمونیست های ایران می باشد که از سال ۱۳۵۵ فعالیت خود را با این گروهک آغاز کرده و در دوران های مختلف سازمانی و مراحل تشکیلاتی چهره ای موفق برای سازمان بوده است . پس از طرح مسئله قیام مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر شرکت در درگیری ها ، در تدارک و تقسیم نیرو در کمپ های مختلف مستقر در جنگل نیز فعالیت داشته است.

مسعود مدی فرزند خسرو متهم ردیف ۱۳ نیز در اعترافات خود گفت : هدف اتحادیه کمونیست ها از اعزام تعدادی از نیروهای خود به جبهه و یا حمایت از امام تنها به خاطر کسب وجهه بود نه به خاطر استقلال مملکت و یا به خاطر نقش ارزنده امام در پیشبرد انقلاب اسلامی.

وی اظهار داشت : از آن جا که بنی صدر چراغ سبز به رهبران اتحادیه کمونیست ها نشان می داد رهبران ما نیز به حمایت از او مصمم بودند و روی حرکات او به عنوان آخرین امیدشان حساب می کردند.(۳)

صادرات کالاهای صنعتی جایگزین مواد نفتی می شود !

قائم مقام وزیر صنایع سنگین کشورمان که به منظور بازدید از کارخانجات تحت پوشش این وزارتخانه به اراک سفر کرده بود در یک گفت و گوی مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های گروهی شرکت کرد و اظهار داشت : در آینده نزدیک صادرات کالاهای صنعتی جایگزین مواد نفتی می شود.

حاجی در پاسخ به این سوال که سیاست کلی وزارت صنایع سنگین برای رسیدن به مرز خودکفایی و قطع وابستگی چیست ؟ گفت : سیاست این وزارت خانه تازه تاسیس در جهتی است که هر چه سریع تر به سمت خودکفایی و قطع وابستگی گام برداریم تا با شکوفا شدن اوضاع صنعتی کشور انشاء الله در آینده نزدیک صادرات کالاهای صنعتی جایگزین مواد نفتی شود.(۴)

پی نوشت:

۱- کیهان ، ۲۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۸

۲-اطلاعات ، ۲۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۳- اطلاعات ، ۲۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۴-کیهان ، ۲۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: