تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۲۰:۲۶ کد مطلب 86483

احتمال بازداشت فروزان از۱ماه‌تا۲سال!

وکیل فرهاد کاظمی گفت: به علت اینکه فروزان و وجدی اکاذیبی را نشر کرده‌اند احتمال بازداشت آنها از یک ماه تا ۲ سال وجود دارد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حمید کلوانی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص بازداشت محسن فروزان اظهار داشت: به استناد ماده ۶۹۷ قانون بازپرسی اسلامی هر کس […]

وکیل فرهاد کاظمی گفت: به علت اینکه فروزان و وجدی اکاذیبی را نشر کرده‌اند احتمال بازداشت آنها از یک ماه تا ۲ سال وجود دارد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حمید کلوانی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص بازداشت محسن فروزان اظهار داشت: به استناد ماده ۶۹۷ قانون بازپرسی اسلامی هر کس به وسیله انتشار مطلبی در روزنامه و یا درج مسائلی در جراید که مطالب غیر واقعی را صراحتا به کسی نسبت دهند و نتواند آن‌ها را اثبات کند مجرم خواهد بود.

وی ادامه داد: در ماده ۶۹۸ قانون هر کس مطالبی را در جهت تشویش اذهان عمومی به وسیله هر چیزی اعم از روزنامه ها و جراید گرفته تا موارد دیگر مطالبی را مطرح کند جدای از اینکه مقاصد او ضرر مالی و یا معنوی داشته باشد و یا نداشته باشد علاوه بر اعاده حیثیت اقدام او جرم محسوب می‌شود. حال می‌خواهد این موضوع تلویحاً و یا تصریحاً به شخصی نسبت داده باشد.

وکیل فرهاد کاظمی خاطرنشان کرد: در ماده ۶۰۷ قانون گذار برای مجرم از یک ماه تا یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در نظر گرفته شده. همچنین در ماده ۶۹۸ قانون گذار برای مجرم از دو ماه تا دو سال یا ۷۴ ضربه شلاق پیش بینی کرده است. ضمنا در نامه‌ای به شماره ۷ / ۳۸۴۹ مورخ ۶۴/۲۶/۶ اداره حقوقی قوه قضائیه اگر کسی به منظور اضرار به غیر اکاذیبی را به شخصی نسبت دهد آن شخص قابل پیگیری خواهد بود.

 

نوری یادآور شد: با توجه به اینکه محسن فروزان و احسان وجدی مدتی پیش مطالبی را به اضرار فرهاد کاظمی سرمربی سیاه جامگان برخلاف حقیقت نسبت دادند و این موضوع باعث هتک حیثیت شکات شده حیثیت و شخصیت اجتماعی او را لکه دار کرده و در انظار  عمومی باعث شده تا او لطمه ببیند پرونده‌ای بر علیه فروزان و وجدی به خاطر اتهامات، تشویش اذهان عمومی‌، نشر اکاذیب و افترا و توهین در دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد که پس از رسیدگی به شعبه دوم بازپرسی ارجاع داده شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق پرونده‌ای به شماره ۹۴۰۱۵۴ به ای مسئله رسیدگی شد که به دلیل عدم حضور این افراد برای رسیدگی حکم جلب سیار آن‌ها صادر شد و به علت اینکه محسن فروزان در دسترس بود او را بازداشت کردیم اما با توجه به اینکه احسان وجدی در دسترس نبود این موضوع امروز عملی نشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر وجدی تا فردا خود را برای رسیدگی به این پرونده معرفی نکند با توجه به آدرس جدیدی که امروز از او پیدا کردیم از مقام قضایی درخواست خواهیم کرد تا برای صدور نیابت و جهت دستگیری او به کرج بروند.

وکیل فرهاد کاظمی یادآور شد: با توجه به اینکه موکلم امشب همراه سیاه جامگان به اردوی ترکیه خواهد رفت او اختیارات کامل را به بنده داده است تا در صورتی که فروزان و وجدی ابراز ندامت و پشیمانی کردند هرگونه مساعدت به جهت همکاری با آن‌ها صورت بگیرد. امیدوارم این افراد با ابراز ندامت و پشیمانی در ادامه فعالیت ورزشی خود موفق‌ ظاهر شوند و مسئله‌ای نباشد.

 

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: