تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۸ کد مطلب 86526

نعمت ولایت فقیه عامل خودباوری دانشمندان

همسر شهید علی‌محمدی با اشاره به نقش دانشمندان در پیشرفت کشور گفت: وجود ولایت فقیه باعث خودباوری در دانشمندان ایران شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرضیه کرمی همسر شهید مسعود علی‌محمدی در مراسم سالگرد شهید علی‌محمدی که در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز روز شهادت […]

همسر شهید علی‌محمدی با اشاره به نقش دانشمندان در پیشرفت کشور گفت: وجود ولایت فقیه باعث خودباوری در دانشمندان ایران شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرضیه کرمی همسر شهید مسعود علی‌محمدی در مراسم سالگرد شهید علی‌محمدی که در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز روز شهادت شهید علی‌محمدی است و در چنین روزی در سه‌شنبه ۲۲ دی‌ماه مسعود شهید شد.

وی ادامه داد: ۶ سال پیش در چنین روزی در منزل ما غوغایی بود و چون شهید علی‌محمدی اولین شهید هسته‌ای کشور بود هضم این مسئله برای مردم، مسئولان و حتی نیروهای انتظامی و امنیتی که از بنده بازجویی می‌کردند بسیار مشکل و غیرقابل قبول بود.

همسر شهید علی‌محمدی افزود: دشمنان در این شرایط به‌دنبال رسیدن به اهداف خود بودند و شایعات مختلفی را مطرح می‌کردند و بنده به‌عنوان همسر شهید علی‌محمدی در این بین تنها اشک می‌ریختم و سکوت می‌کردم، از طرف دیگر باید دانشجویان دکتر را که وارد منزل ما می‌شدند تسلی می‌دادم.

کرمی با بیان اینکه چه شد علی‌محمدی این مسیر را انتخاب کرد و شهید هسته‌ای نام گرفت، گفت: مسعود در زمان شهادت دارای ۵۵ مقاله ISI به‌غیر از مقالات و پژوهش‌های محرمانه‌ای که انجام می‌داد، بود.

وی با اشاره به سخن باهنر مبنی بر اینکه وقتی امام به ایران آمد با بیان عالم محضر خداست این مسئله را در کشور فرهنگ‌سازی کرد، گفت: شهید علی‌محمدی و دوستانش که از نسل انقلاب بودند، چه دوستانی که شهید شدند و چه کسانی که راه او را ادامه می‌دهند، به این باور رسیده بودند که عالم محضر خداست.

همسر شهید علی‌محمدی با ابراز “در شرایط فعلی کشور به انسجام و وحدت نیاز داریم” گفت: وجود ولایت فقیه باعث خودباوری در دانشمندان شد و دانشجویانی که احساس می‌کردند نمی‌توانند یادداشتی را در روزنامه‌ منتشر کنند به جایی رساند که در علم برتر شدند و در این مسیر شهید شدند.

کرمی گفت: تا زمانی که وحدت در کشور ما حاکم است و تا زمانی که مهر ولایت در سینه مردم انقلاب است به این انقلاب خدشه‌ای وارد نمی‌شود و شهادت علی‌محمدی و دیگر شهدا و دانشمندان کوچکترین اتفاقی برای کشور رقم نمی‌زند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: