تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۲ کد مطلب 86551

اسماعیل کوثری:

وزارت خارجه در موضوع ۱۰ نظامی آمریکایی کاره ای نیست/ اظهارات سناتورهای آمریکایی ارزش ندارد

وزارت امور خارجه نمی تواند در خصوص آزادی متجاوزان آمریکایی به مسئولین آمریکایی تعهد دهد چرا که این اقدام از اختیار وزارت خارجه خارج است. این نیروهای متجاوز در اختیار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی قرار دارند.

به گزارش میدان ۷۲، اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تمجید از اقدام نیروی دریای سپاه پاسداران در دستگیری متجاوزان امریکایی، گفت:  اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران در دستگیری متجاوزان امریکایی، کاملا به جا بوده و باید نیروهای مسلح  یک قدرت نمایی کوچک در برابر این آمریکایی های خبیث نشان می دادند، تا بدانند سال های گذشته ی قبل از انقلاب به اتمام رسیده است.

وی گفت: این رفتار ثابت کرد که هر کس بخواهد به آب های محدوده ی جغرافیایی ایران تجاوز کند، قطعا با برخورد سریع نیروهای هوشیار ایرانی مواجه خواهد شد که فرصت فکر کردن را به آن ها نمی دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: باید آمریکایی ها بدانند که اگر بخواهند کوچکترین خطایی را انجام دهند، اینجا گورستانشان خواهد شد. این دستگیری نشان داد که آمادگی نیروهای نظامی ایرانی تا چه اندازه بالاست وگرنه می توانستیم مثل برخی از کشور هایی که اول می زنند و بعد می گویند ما احساس کردیم که این ها می خواستند تجاوز کنند، رفتار می کردیم. اما آمادگی نیروهای مسلح باعث شد تا این متجاوزان در کمترین زمان دستگیر شوند.

وی با بیان اینکه آزادی متجاوزان از اختیار وزارت امورخارجه، خارج است و این وزارت خانه در این موضوع کاره ای نیست، افزود: وزارت امور خارجه نمی تواند در خصوص آزادی متجاوزان آمریکایی به مسئولین آمریکایی تعهد دهد چرا که این اقدام از اختیار وزارت خارجه خارج است.  این نیروهای متجاوز در اختیار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی قرار دارند.

کوثری، اظهار داشت: پس از آگاهی سپاه از نیت این متجاوزان به حریم آبی جمهوری اسلامی، اگر در اختیار وزارت امور خارجه قرار گرفتند می توانند در چارچوب سیاست های نظام تصمیم خاصی را اتخاذ کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات برخی سناتور های امریکایی، تصریح کرد: امریکایی خیال می کنند که در هفتاد سال گذشته به سر می برند و می توانند  برای کشورهای دیگر تعیین تکلیف کنند. اظهارات آمریکایی ها مبنی بر آزادی متجاوزان به حریم دریایی، یک بلوف سیاسی است و هیچ کس برای اظهارات آن ها ارزشی قائل نمی شود.

منبع: تهران پرس

  1. عباسmani :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

    دمت گرم سردار، أنشالله همیشه سرحال یمانی ،ما هم قدران رحمات شما عزیزان

  2. حسین :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    آقای کوثری مجلس تون هم مثل صحبتتونه!!!!!!!!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: