تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۷:۲۶ کد مطلب 86580

عذرخواهی تکذیب شد!

معاون رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد که ایران در ماجرای قایق‌های جنگی نه خواهان عذرخواهی شد و نه از آن عذرخواهی انجام شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از سی‌بی‌اس، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ایران در ماجرای قایق‌های جنگی نه خواهان عذرخواهی شد و نه از آن عذرخواهی انجام شد.

وی در گفتگو با این شبکه تلویزیونی گفت: «زمانی که شما در مورد قایق‌ها به مشکل بر می‌خورید، آیا به خاطر وجود مشکل در قایق‌ها معذرت‌خواهی می‌کنید؟ نه. و هیچ‌کس به دنبال عذرخواهی نبود. این یک اقدام استاندارد در عرصه دریانوردی است».

معاون رئیس جمهوری آمریکا توضیح داد که «ایرانی‌ها این دو قایق را گرفتند – همانگونه که ما قایق‌های ایرانی که نیازمند کمک بوده‌اند را گرفته‌ایم». وی افزود که ایرانی‌ها پس از آن «به این تشخیص رسیدند که آن‌ها در تنگنا قرار گرفته‌اند و گفتند که آن‌ها را آزاد خواهند کرد، و آن‌ها را آزاد کردند – همچون همه دولت‌های معمولی دیگری که عمل می‌کنند».

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای با اشاره به قطعیت غیرعمدی بودن ورود غیرقانونی و غیرمجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رهاسازی تفنگداران دستگیر شده آمریکایی در آبهای بین‌المللی خبر داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته با صدور اطلاعیه‌ای از توقیف ۲ شناور رزمی آمریکایی و بازداشت ۱۰ تفنگدار این کشور در پی ورود غیرقانونی آنها به حریم آبهای ایران خبر داده بود.

 1. حق گو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  سپاه هم داره ازاین دولت بنفش رودست میخوره . ماکه نفهمیدیم اطلاعیه سپاه درسته یا سخن معاون رئیس جمهور امریکا . برادارن سپاهی هوشیارهوشیار هوشیار .
  زنده باد رهبری فرزانه امام خامنه ای عزیز

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  راستگو یان و تدمیر امید این با با چی میگه در ست گفته یا بازم مثل بر جام بی فر جام بازم می گید برای مصرف داخلیشان بو ده !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: