تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۸:۲۸ کد مطلب 86818

اوباما، باز هم ایران را تحریم کرد!

رئیس‌جمهور آمریکا به وزیر خزانه‌داری اجازه داد با هماهنگی با وزیر خارجه این کشور تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، شب گذشته و پس از اعلام اجرایی شدن برجام “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی لغو تحریم‌های اعمال شده علیه برنامه هسته‌ای ایران را صادر و کنگره را از این […]

رئیس‌جمهور آمریکا به وزیر خزانه‌داری اجازه داد با هماهنگی با وزیر خارجه این کشور تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شب گذشته و پس از اعلام اجرایی شدن برجام “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی لغو تحریم‌های اعمال شده علیه برنامه هسته‌ای ایران را صادر و کنگره را از این اقدام مطلع کرد.

جیکوب لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا، هم گفت که کشورش تحریم‌های ضدایرانی خارج از چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک را ادامه خواهد داد.

لو در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا تحریم‌‌ها درباره اقدامات قابل تحریم‌ ایران را در خارج از چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک ادامه خواهد داد.

وی روز گذشته (شنبه) گفت: “همان‌گونه که همیشه گفته‌ایم، برجام به مسائل هسته‌ای پرداخته و سایر حوزه‌هایی را که رفتار ایران غیرقابل پذیرش مانده شامل نمی‌شود. ما به هدف قرار دادن اقدامات قابل تحریم‌ها در خارج از برجام ادامه می‌دهیم، اقداماتی که شامل حمایت ایران از تروریسم، بی‌ثباتی منطقه‌ای، نقض حقوق بشر و نیز توسعه موشک‌های بالستیک می‌شود”.

اما اوباما در بخشی از فرمان اجرایی لغو تحریم‌ها به وزیر خزانه داری اجازه داده است تا با رایزنی با وزیر امور خارجه آمریکا تحریم‌هایی را علیه اشخاص مشمول بخش ۱۲۴۴ قانون آزادی ایران و مقابله با گسترش هسته‌ای ایران مصوب ۲۰۱۲ میلادی یکی از تحریم‌های ذیل را اعمال کند:

الف) ممنوعیت مؤسسات مالی آمریکا از ارائه وام یا اعتبار به این اشخاص

ب) ممنوعیت هرگونه نقل و انتقال ارزی این اشخاص با آمریکا

ج) ممنوعیت نقل و انتقال هرگونه اعتبار یا پول بین مؤسسات مالی یا از طریق آنها یا به هریک از مؤسسات مالی آمریکا با این اشخاص

د)‌ انسداد همه دارایی‌ها و منافع این اشخاص در آمریکا

ه) ممنوعیت همکاری سرمایه گذاری در خرید مبالغ قابل توجهی از اوراق سهام یا اوراق قرضه این اشخاص

ی) ممنوعیت یا محدودیت واردات کالا، فناوری و خدمات، مستقیم و غیرمستقیم از این اشخاص به آمریکا

و) اعمال تحریم‌های خاص علیه مدیر یا مدیران اجرایی که با اشخاص تحت تحریم همکاری کنند.

منبع: تسنیم

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: