تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۲۳:۰۲ کد مطلب 86826

تازه‌ترین خبر از سرنوشت شیخ زکزاکی

یک عضو جنبش اسلامی نیجریه از اولین دیدار با شیخ زکزاکی رهبر شیعیان مظلوم نیجریه خبر داد که در بازداشت حکومت این کشور است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «هارون بناوی» عضو جنبش اسلامی نیجریه در گفتگو با خبرگزاری تسنیم تاکید کرد طاهریحیی برای اولین‌بار با جناب شیخ زکزاکی از بازداشتش در یک ماه پیش دیدار […]

یک عضو جنبش اسلامی نیجریه از اولین دیدار با شیخ زکزاکی رهبر شیعیان مظلوم نیجریه خبر داد که در بازداشت حکومت این کشور است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «هارون بناوی» عضو جنبش اسلامی نیجریه در گفتگو با خبرگزاری تسنیم تاکید کرد طاهریحیی برای اولین‌بار با جناب شیخ زکزاکی از بازداشتش در یک ماه پیش دیدار کرد.

وی افزود: شیخ زکزاکی همچنان در بازداشت حکومت نیجریه است که وی را در شهر ابوجا زندانی کرده است.

هارون به ناوی که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: اخباری که از زخمی شدن شیخ زکزاکی حکایت می‌کرد، صحت دارد، ایشان در جریان جنایت کشتار در شهر زاریا که صدها غیرنظامی کشته شدند، هدف اصابت چهار گلوله قرار گرفت و همسرش نیز به ضرب گلوله زخمی شده است.

وی تصریح کرد: شیخ زکزاکی به میزان ۹۰ درصد تقریباً بهبود یافته و همسرش هم به‌طور کامل بهبود یافت، چراکه حکومت نیجریه پس از افزایش فشارها برای حفظ سلامت این دو نفر، آنها را برای مداوا به خارج فرستاد.

به ناوی گفت: یکی از اعضای مطرح جنبش اسلامی یعنی پروفسور طاهریحیی برای اولین‌بار روز چهارشنبه گذشته با شیخ زکزاکی دیدار کرد.

وی درباره مکان بازداشت شیخ زکزاکی افزود: دولت نیجریه، شیخ زکزاکی و همسرش را در منزلی در ابوجا زندانی کرده است.

به ناوی افزود: دولت نیجریه از فکر قتل شیخ زکزاکی عقب‌نشینی کرد و برای حفظ جانش در پی فشارهای سیاسی داخلی از سوی جنبش اسلامی نیجریه و فشارهای بین‌المللی از سوی کشورهای جهان اسلام و در رأس آنها جمهوری اسلامی  ایران، ایشان را مداوا کرد.

وی تصریح کرد: تلاش‌ها و فشارها برای آزادی بدون قید و شرط شیخ زکزاکی و دیگر بازداشت‌شدگان همچنان ادامه دارد. تعداد بازداشت شدگان بیش از ۷۰۰ نفر  است.

به ناوی خواستار عدم انتشار تصویرش شد، چرا که به گفته وی، تروریست‌های وهابی، وی را تهدید به قتل کرده‌اند.

ابراهیم موسی سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه هم روز شنبه از دیدار با شیخ زکزاکی خبر داد و خواستار آزادی وی و روشن شدن سرنوشت بیش از ۷۰۰ شهروند دیگری شد که در جریان جنایت ارتش نیجریه در زاریا ربوده شده بودند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: