تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۹ کد مطلب 86974

صبر و ایستادگی مبدأ فتوحات حقیقی شیعه

در مناقب ابن شهر آشوب در احوالات امام حسن عسکری علیه السلام آمده است ایشان نامه ای برای علی ابن بابویه، نوشتند؛ قسمتی از نامه این است: باید صبر کنید و منتظر باشید تا آن گشایش الهی برسد؛ پس تا آن گشایش نرسیده، باید صبر و استقامت کنید؛ شما با ما همراه هستید و بلاهای […]

در مناقب ابن شهر آشوب در احوالات امام حسن عسکری علیه السلام آمده است ایشان نامه ای برای علی ابن بابویه، نوشتند؛ قسمتی از نامه این است: باید صبر کنید و منتظر باشید تا آن گشایش الهی برسد؛ پس تا آن گشایش نرسیده، باید صبر و استقامت کنید؛ شما با ما همراه هستید و بلاهای ما هم با شما.

سرویس اندیشه دینی پایگاه ۵۹۸ – در مناقب ابن شهر آشوب در احوالات امام حسن عسکری علیه السلام آمده است ایشان نامه ای برای علی ابن بابویه، نوشتند؛ قسمتی از نامه این است: باید صبر کنید و منتظر باشید تا آن گشایش الهی برسد؛ پس تا آن گشایش نرسیده، باید صبر و استقامت کنید؛ شما با ما همراه هستید و بلاهای ما هم با شما.

سپس فرمودند که وجود مقدس نبی اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: شیعیان ما در غصه هستند و تا زمانی که فرزند من نیاید، شیعه غرق در حزن است؛ پس ای شیخ صبر کنید؛

بعد فرمودند: به همه شیعیان بگو باید صبر کنند؛ ولی خدا وعده داده است که این ارض در اختیار این ها (دشمنان ما) نیست و آن را به هر که بخواهد می دهد و عاقبت با اهل تقوی است؛ پس صبر کنید که عاقبت از آنِ شماست؛ ولی همان طور که ما اهل بیت علیهم السلام صبر می کنیم، شما هم باید بایستید.

در بعضی از روایات آمده است که ثواب شیعیان از ما (اهل بیت) بیشتر است؛ چون ما در حالی صبر می کنیم که می دانیم و آن ها در حالی صبر می کنند که نمی دانند؛ واضح است که منظور این نیست که پاداش ما از پاداش امام حسین علیه السلام بیشتر است.

این صبر چگونه محقق می شود و چگونه می توان ایستاد؟

چگونه می توان همراه با امام حسین علیه السلام و ابتلائات عظیمی که با حضرت پیش می آید، ایستاد؟ جامعه شیعه چگونه باید بایستد؟
آنچه باعث این ایستادگی است، بصیرت است و این بصیرت نیز مقدمه صبر است؛ «وَ کَیْفَ تَصْبِرُ عَلى‏ ما لَمْ تُحِطْ بِهِ خُبْراً»

البته می توانیم از اهل بیت جدا شویم تا این ابتلائات از ما برداشته شود و آسوده باشیم. کسانی که در جبهه دشمن هستند، هیچ غصه ای برای اهل بیت علیهم السلام در دل ندارند و بلای اهل بیت علیهم السلام هم آن ها را در برنمی گیرد؛ آن ها صف خود را جدا کرده اند، این سختی ها از آن ها کناره می گیرد و شکوفه های دنیا به روی آن ها باز می شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: