تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۸ کد مطلب 86979

فرصت نمایندگان برای مطالعه بودجه ۹۵ و برنامه ششم را نمی‌توان حذف کرد

رئیس مجلس با بیان اینکه فرصت نمایندگان برای مطالعه و ارائه پیشنهادات‌ درباره لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم قابل حذف نیست، گفت: با توجه به فرصت کوتاه تا پایان سال، احتیاج به لایحه دو دوازدهم بودجه است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی […]

رئیس مجلس با بیان اینکه فرصت نمایندگان برای مطالعه و ارائه پیشنهادات‌ درباره لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم قابل حذف نیست، گفت: با توجه به فرصت کوتاه تا پایان سال، احتیاج به لایحه دو دوازدهم بودجه است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی سخنانی درباره زمان‌بندی بررسی لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ در خانه ملت، اظهار داشت:‌ این دو لایحه هم‌اکنون چاپ و تکثیر شده و در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته است، آئین‌نامه داخلی فرصت زمانی را برای ارائه پیشنهادات نمایندگان به کمیسیون‌های تخصصی درباره برنامه ششم و بودجه ۹۵ در نظر گرفته است و ما از نمایندگان می‌خواهیم هر چه سریعتر پیشنهادات‌شان را در مورد هر ۲ لایحه به کمیسیون‌های تخصصی ارائه دهند.

وی افزود: کمیسیون‌های تخصصی مجلس از وقتی که لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ به آنان ارسال شده، تا ۱۵ بهمن ماه فرصت دارند بررسی‌هایشان را انجام دهند و گزارش خود را تقدیم کمیسیون‌های تلفیق این ۲ لایحه کنند، کمیسیون تلفیق نیز از زمانی می‌تواند بررسی این دو لایحه را آغاز کند که کمیسیون‌های تخصصی گزارش‌شان را به تلفیق بدهند.

رئیس مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه تعیین شده‌اند، گفت: امیدواریم کمیسیون‌های تلفیق بتوانند تا پایان سال گزارش خود را درباره برنامه ششم و بودجه ۹۵ تقدیم مجلس کنند، اما از رسانه‌ها می‌خواهم توجه داشته باشند که نمایندگان مجلس نیازمند فرصت برای مطالعه لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم هستند و این موضوع قابل حذف کردن نیست، ما نمی‌توانیم فرصت نمایندگان برای مطالعه این ۲ لایحه را حذف کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه اگر دولت لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم را دیر تقدیم مجلس کرده، ما نمی‌توانیم آئین‌نامه را رعایت نکنیم، تصریح کرد: همه کمیسیون‌های تخصصی طبق آئین‌نامه داخلی مجلس فرصت زمان مشخصی برای بررسی این دو لایحه دارند و کمیسیون تلفیق هر دو لایحه بررسی‌هایشان را بعد از ارائه نظرات کمیسیون‌های تخصصی آغاز خواهند کرد و پس از دو یا سه هفته فرصتی که در اختیار دارند، گزارش‌شان را به مجلس ارائه می‌دهند.

رئیس مجلس گفت: با توجه به فرصت کمی که تا پایان سال باقی مانده، ما با یک ضیق وقتی مواجه هستیم به همین دلیل نیازمند لایحه دو دوازدهم بودجه هستیم، وگرنه ما از خدا می‌خواهیم تا آخر سال بررسی هر دو لایحه برنامه ششم و بودجه ۹۵ به پایان برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زمان‌بندی‌ها به گونه‌ای است که ما فرصت کمی تا پایان سال برای بررسی این دو لایحه داریم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: