تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۸ کد مطلب 86989

تلاش پسر پادشاه عربستان برا کنار زدن بن نایف

افشاگر مسائل پشت پرده خاندان آل‌سعود اعلام کرد پسر پادشاه عربستان برای رسیدن به قدرت بسیار بیقرار است و برای کنار زدن محمد بن نایف تلاش می‌کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فعال معروف عربستانی و افشاگر اسرار خاندان آل سعود در توییتر فاش کرد که پسر پادشاه عربستان به شدت برای کنارزدن […]

افشاگر مسائل پشت پرده خاندان آل‌سعود اعلام کرد پسر پادشاه عربستان برای رسیدن به قدرت بسیار بیقرار است و برای کنار زدن محمد بن نایف تلاش می‌کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فعال معروف عربستانی و افشاگر اسرار خاندان آل سعود در توییتر فاش کرد که پسر پادشاه عربستان به شدت برای کنارزدن ولیعهد و رسیدن به پادشاهی تلاش می‌کند. 

مجتهد در تازه‌ترین افشاگری خود از جنگ داخلی در  آل سعود نوشت: شاهزاده‌های مسن سعودی، از «متعب بن عبدالله،» وزیر گارد ملی عربستان پسر پادشاه قبلی، با محمد بن نایف، ولیعهد کنونی، تنفر دارند و علت آن نیز این است که آن‌ها این دو فرد را بخیل و خودکامه می‌دانند؛ به این معنا که از بخشش میلیونی به آن‌ها خودداری می‌کنند و خودکامه بودن آن‌ها نیز به این معناست که از دادن اختیارات به افراد زیر دست خود پرهیز می‌کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که «محمد بن سلمان» پسر پادشاه و وزیر دفاع در این مورد جایگاه بهتری از دو شاهزاده مزبور دارد. 

مجتهد نوشت: بسیاری از شاهزاده‌های سعودی متعب را فردی بخیل می‌دانستند، اما تصور می‌کردند که «بن نایف» در بخشش بهتر از بن سلمان باشد، اما از او نیز ناامید شدند و این موضوع به معنای این است که در جبهه بن سلمان ایستادند و دستکم بن سلمان توانست آن‌ها را بی‌طرف نگه دارد، این مسئله دستاوری خوبی برای بن سلمان است و نشان می‌دهد که او بر خلاف تصور‌ها فردی زیرک است. 

مجتهد در ادامه افزود: مسئله حائز اهمیت در این خصوص این است که محمد بن سلمان برای پادشاه شدن بسیار عجله دارد و بدون هیچ شکی برای سلب اختیارات بن نایف و سپس کنار زدن او از سمت‌هایش تلاش می‌کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: