تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۲۰:۵۲ کد مطلب 87005

برگزاری کلاس برجام در مدارس شهر تهران

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، اسفندیار چهاربند در آئین افتتاحیه طرح بزرگ سیره عملی حضرت امام خمینی (ره) که صبح امروز ۲۹ دی ماه در سالن همایش معلم اداره کل آموزش و پرورش منطقه ۳ برگزار شد اظهار […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، اسفندیار چهاربند در آئین افتتاحیه طرح بزرگ سیره عملی حضرت امام خمینی (ره) که صبح امروز ۲۹ دی ماه در سالن همایش معلم اداره کل آموزش و پرورش منطقه ۳ برگزار شد اظهار داشت: آرزوی توفیق رئیس جمهور را از خداوند مسئلت می کنیم که با اقتدار و عزت مندانه در عرصه دیپلماسی اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حفظ کرد و موجب خوشنودی متدین و انقلابیون شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اجرای برجام یک موضوع مهم است و باید گفت که طبق اهداف امام خمینی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است و نقطه عطفی در استحکام اقتدار کشور عزیزمان ایران است که باید به خوبی تحلیل شود و پیامدهای پسابرجام برای آحاد جامعه به خوبی معرفی شود. لازم است برای این کار نقشه ای مشخص داشته باشیم تا از این دستاورد بزرگ صیانت کنیم.

 اتفاقات مذاکرات یک معجزه بود

وی ادامه داد: آنچه در مذاکرات تیم مذاکره کننده هسته ای و ۱+۵ اتفاق افتاد شبیه به یک معجزه بود تا یک دستاورد. زیرا مستکبرین نقشه ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران را از یک دهه گذشته برنامه ریزی کرده بودند که با این حرکت معجزه وار باعث شد تا تمام نقشه های آنها نقش بر آب شود.

چهاربند یادآور شد:  استکبار جهانی به ویژه آمریکا تا کنون ترفندهای متعددی طرح ریزی و اجراکرده است از جمله اعمال تحریم ، تهاجم نظامی و قائله های داخلی است که با ایستادگی ملت انقلابی مان به اهداف خود دست نیافته است و به این نتیجه رسیده بودند که باید با یک اجماع جهانی حرکت جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنند. آنها در اردوگاه ها، خود با اجماع توطئه جهانی به سراغ ما آمدند تا دیگر اثری از جمهوری اسلامی ایران نماند و ۶ قطعنامه زیرفصل هفتم علیه ایران را به تصویب رساندند.

وی افزود: قطعنامه های زیر فصل هفتم حاکمیت سیاسی کشورها را هدف قرار داده بود و با اجماع در مقطعی محدود به دنبال یک کودتای بین المللی علیه ایران بودند .

وی یادآور شد: علاوه بر آن، صدور ۱۲ قطعنامه توسط شورای حکام بر علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رساندند که مکمل قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و یک نقشه برای ساقط کردن حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بود تا استقلال را از  مردم سلب کنند . اگر دولت تدبیر وصبوری بیش از ۳۰ ماه در مذاکره با۶ قدرت بزرگ دنیا نبود این کودتا حتمی بود و اکنون که توانستیم با این تلاش تیم دیپلماسی با ۶ قدرت بزرگ دنیا مذاکره کنیم و قطعنامه های ظالمانه آنها را لغو کنیم اکنون در سایه آرامش و امنیت و با نشاط دو انتخابات مهم را در یک روز در هفتم اسفند ماه برگزار خواهیم کرد.

عمق موفقیت برجام را به دانش آموزان بشناسانیم

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران ادامه داد: ما باید عمق این موفقیت را به دانش آموزان بشناسانیم و به آنها بگوییم که دیپلمات های شجاع ایران اسلامی با نقشه ای حساب شده طی ۳۰ ماه توانست کودتای استکبارجهانی را خنثی کنند بنابراین باید با برگزاری کلاس برجام در تمام مدارس به دانش آموزان بگوییم که چه اتفاقی افتاد که این توطئه بین المللی فروپاشید و خون شهدای عزیزمان به ثمر نشست.

وی افزود: پس از توافق هسته ای و برجام اختلافات داخلی بین هم پیمانان آمریکا پیدا شد و خیلی ها امریکا را در این زمینه سرزنش می کنند . این حرکت پیروزی بزرگ با حمایت و هدایت  مقام معظم رهبری محقق نشد و باید دستاوردهای آن براساس  ۳ سند در مدارس برای دانش آموزان بازگو شود اولین سند آن متن توافق هسته ای است که در سایت دولت و ریاست جمهوری وجود دارد همچنین نامه مقام معظم رهبری بعد از تصویب برجام مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهورمحترم و سند سوم نامه اخیر ریاست جمهوری که به مقام معظم رهبری است که در تاریخ ۹۴/۱۰/۲۸ پس از اجرای برجام نوشته شده است .

چهاربند ادامه داد: اتفاقی که در ۲۶ دی ماه سال ۹۴ افتاد در تاریخ ایران بزرگتر از ملی شدن صنعت نفت و فتح خرمشهر است که باید همه آثار و تبعات آن در نظام تعلیم و تربیت در کلاس برجام به عنوان برگ زرینی در دوره حیات جمهوری اسلامی ایران بازگو شود.

وی گفت: اجرای طرح پژوهش سیره عملی امام خمینی (ره) که در عرصه بین الملل با سربلندی نام ایران را به عنوان کشور های مقتدر و مستقل مطرح کنند امری تاثیر گذار است زیرا  به راستی که سیره عملی ایشان، سبک زندگی اسلامی ایرانی است .

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: مشاوران و معلمان در این طرح باید جهت معرفی و تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی در عرصه سیاسی اجتماعی ، فرهنگی ، زیباشناختی و هنری اهتمام پیدا کنند .

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) نمونه بارز عدالت، اخلاق و انصاف شجاعت و ظلم ستیزی بودند که باید همه اینها برای دانش آموزان ما تبین شود تا به عنوان اسوه ی عملی تربیتی ، سیره ی عملی زندگی برای نوجوانان و دانش آموزان ترویج شود.

چهاربند افزود: همت و برنامه ریزی در اجرای طرح آشنایی با سیره عملی حضرت امام خمینی (ره) که با آرامش و امنیت مجاهدت و فداکاری و رهبری داهیانه خود موجبات پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کرده است وظیفه ما است تا نسل جوان و نوجوان خود را با این شخصیت بزرگ تاریخی اسلام آشنا سازیم و این طرح یک ساله نیست بلکه تداوم دارد و دبیرخانه آن در اداره آموزش و پرورش منطقه ۳ تشکیل شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: