تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ - ۱۲:۲۶ کد مطلب 87149

«عمان»‌گذرگاه‌های مرزی خود با یمن را بست

کشور عمان همزمان با تحرکات عربستان سعودی در «حضرموت» و تغییرات امنیتی ایجاد شده در استان«المهره»، برای جلوگیری از ورود افراطی‌های مسلح به مسقط، گذرگاه‌های مرزی خود با یمن را بست. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، همزمان با تحرکات عربستان سعودی به سوی پایتخت استان «حضرموت» در یمن، مقامات کشور عمان، دو […]

کشور عمان همزمان با تحرکات عربستان سعودی در «حضرموت» و تغییرات امنیتی ایجاد شده در استان«المهره»، برای جلوگیری از ورود افراطی‌های مسلح به مسقط، گذرگاه‌های مرزی خود با یمن را بست.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، همزمان با تحرکات عربستان سعودی به سوی پایتخت استان «حضرموت» در یمن، مقامات کشور عمان، دو گذرگاه زمینی خود با یمن را در «المهره» بستند زیرا پیشروی نیروهای افراطی در حضرموت و استقرار شماری از آنها در المهره واقع در شرق یمن، نگرانی‌های امنیتی را برای مسقط به همراه داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری یمنی «خبر»، منابع آگاه محلی در استان المهره، واقع در مرز میان دو کشور یمن و عمان، مسقط دو گذرگاه زمینی «شحن» و «صرفیت» را چند روزی است که بسته و تدابیر امنیتی شدیدی را برقرار کرده و برای ورود یمنی‌ها به عمان، سخت‌گیری می‌کند.

این دو گذرگاه تنها گذرگاه‌های موجود برای یمنی‌ها به منظور خروج از کشور بود زیرا یمن از ۲۶ مارس سال گذشته در محاصره شدید قرار دارد و اکنون تنها فرودگاه صنعا، برای ورود کمک‌های انسان‌دوستانه احتمالی، فعال است.

اخیرا، دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن و «خالد بحاح» معاون و نخست‌وزیر فراری او، تغییراتی را در صفوف فرماندهان امنیتی و نظامی در المهره ایجاد کرده‌اند که برای مسقط نگران‌کننده بوده است.

از سوی دیگر، از آوریل ۲۰۱۵، القاعده نیز بر بخش‌هایی از حضرموت از جمله شهر «مکلا» مرکز این استان و بندر آن، سیطره یافته است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: