تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ - ۲۰:۰۹ کد مطلب 87178

صادق خرازی: باید قدرتلاش‌های سردار سلیمانی را بدانیم

رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه امروز ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورهای منطقه و جهان است، گفت:‌ باید قدر تلاش‌های سردار سلیمانی را در منطقه بدانیم.

به گزارش میدان۷۲ صادق خرازی صبح امروز در کنگره حزب ندا که در سالن اجلاس سران برگزاد شد، اظهارداشت:‌ امروز ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورهای منطقه و جهان است.

 

وی تصریح‌کرد: باید قدر دیپلماسی عقلانی و مقتدرانه را دانست، باید قدر تلاش‌های سردار سلیمانی را در منطقه بدانیم و تلاش‌هایی که وی و یارانش انجام دادند ایران را به قدرتی بازدارنده در منطقه تبدیل کنند.

 

خرازی درباره وضعیت امروز جبهه اصلاحات اظهار کرد: اصلاحات، امروز زنده است، به دلیل آنکه مردانش با غرور تمام و قامتی بلند ایستاده‌اند. اصلاحات تداوم پیدا کرده است به دلیل آنکه بزرگسالانش ایستادگی و مقاومت کرده‌اند. در دورانی که جهل و جنود وجود داشت، این مردان از اصالت و کرامت انسان دفاع کرده‌اند و سلام می‌فرستم بر همه مردان بزرگی که چه در جمع ما هستند و یا نیستند. عزیزانی که یاد و خاطره آنها در شبستان این سرزمین خواهد درخشید.

 

وی درباره برخی اظهارنظرها درباره دفن اصلاحات به گفته برخی جریانات سیاسی عنوان کرد: صحبت از حضور در سینه‌های مردم است، باید بگویم آنهایی که گفتند اصلاحات دفن شده، این چنین نیست، اصلاحات بذری در درون خاک بوده که امروز به درختی تناور تبدیل شده است.

 

خرازی درباره تأثیر جبهه اصلاحات گفت: می‌توانم ادعا کنم اصلاحات و دولت اصلاحات پاک‌ترین دولت تاریخ ایران بوده و به همین دلیل تأثیرگذار است.

 

رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان درباره تأثیرگذاری جریان دوم خرداد بیان کرد: این روز، روز شعور و بلوغ مردم ایران است، روزی که رأی مردم تحولی بزرگ و بنیادین در کشور ایجاد کرد. روز پیروزی عقلانیت و خرد و رأی مردم. در آن روزها تمامی ناوهای آمریکایی، اردوگاه‌ها و تمام جنگنده‌های دشمن در ۲۶ مکان در منطقه، ایران را هدف گرفته بودند. آن روزها التهاب در ایران وجود داشت، اما تأثیر شگرف رأی مردم باعث شد که تمامی سازمان‌ها و دشمنان نتوانند آنچه را که در سر دارند اجرا کنند.

 

خرازی ادامه داد: هر کسی که مخالف با رأی مردم است و حرف از تحریم و نفی رأی مردم می‌زند، مطمئناً خدمتی به آرمان‌های مردم نکرده است و سعی در نادیده گرفتن آنها دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان در تداوم حرکت اصلاح‌طلبانه مردم ایران پا به عرصه گذاشته و جوانان غیرتمند این حزب با آرامی، گام‌های بلند خود را برداشته‌اند تا بتوانند در تاریخ سیاسی این کشور تأثیرگذار باشند.

 

صادق خرازی درباره توسعه در تمامی ابعاد کشور گفت: توسعه اقتصادی همه‌جانبه کشور محال است، بدون توسعه سیاسی و توسعه سیاسی بدون وجود احزاب قدرتمند و با شناسنامه امکان‌پذیر نیست. در جهان امروز بین حزب و رأی مردم و توسعه پیوند ناگسستنی وجود دارد.

 

رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان تأکید کرد: طی یک سال گذشته ایستادگی و مقاومت بچه‌های ندا از این حزب قهرمانی ساخت که در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی ایران گام‌های مؤثری بردارند. ندای ایرانیان در جهت مخالف با حزب دیگری در جامعه نیامده و قصد تقویت منویات اصلاح‌طلبی این سرزمین را دارد. من تأکید می‌کنم ما در جهت تخریب هیچ حزب رقیب و یا رفیق برنیامده‌ایم و علت وجود این حزب، برداشتن گامی مثبت در جهت خرد جمعی این سرزمین است.

 

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم تفکر و اندیشه‌ها در چارچوب اصلاح‌طلبانه جای خود را در میان مردم باز کنند، باید به یک خرد جمعی برسیم، خردی که در دست مردان بزرگی است که تاریخ نشان داده تأثیرگذار هستند.

 

خرازی عنوان کرد: طی یک سال گذشته، ما با نغمه‌هایی از سوی دوستان و دشمنان روبه‌رو بوده‌ایم اما صبوری پیشه کرده‌ایم و از این به بعد نیز چنین کاری را خواهیم کرد.

 

وی درباره کسانی که رد صلاحیت و عدم احراز شده‌اند، بیان کرد: مردانی که از عرصه انتخابات کنار گذاشته شده‌اند کسانی هستند که بیش از سه دهه در تاریخ سیاسی این کشور حضور مستمر داشته‌اند و مطمئن باشید که ما با گفتمان موفق خواهیم شد.

 

وی در مورد مجلس آینده گفت: ما مجلس را تغییر خواهیم داد. اصلاحات می‌تواند جریان‌ساز باشد.

رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان  درباره برجام گفت: سال گذشته کشور ما درگیر و دار مناقشات سیاسی بود، اما با همت بلند مردان دولت و شخصیت‌های کم‌نظیر سیاسی کشور، برجام به فرجام رسید. کشوری که اگر همان مسیر گذشته را ادامه می‌داد، دروازه‌های جنگ و خشونت به روی ما باز می‌شد. ما باید قدردان دیپلماسی عقلانی و مقاومتی باشیم.

خرازی بیان کرد: حزب ندای ایرانیان دو شخصیت برجسته سال گذشته را معرفی می‌کند، دو شخصیتی که اگر نبودند نمی‌دانستیم چه اتفاقی می‌افتد. محمدجواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی که باید بگویم اگر سردار سلیمانی و یارانش در منطقه نبودند، خطرات بسیاری کشور را تهدید می‌کرد، اما حضور وی باعث شد ایران به قدرتی بازدارنده در منطقه تبدیل شود.

وی در خاتمه عنوان کرد: امیدوارم احزاب دیگر با ما همکاری کنند، راهی که ما امروز آغاز کرده‌ایم فقط آغازش دراختیار خود ما بود، اما پایانش دراختیار ما نیست. ما فقط بسترساز بوده‌ایم تا جوانان آینده‌ساز و سرنوشت‌ساز باشند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: