تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۱ کد مطلب 87305

کدام‌ استان‌ها جایگاه‌های CNG بیشتری دارند؟ +نمودار

به گزارش میدان ۷۲ ، سال‌هاست که مساله نبود صرفه اقتصادی در ساخت جایگاه‌های CNG به میان می‌آید. بخش خصوصی تمایل چندانی به ساخت جایگاه‌های CNG ندارد و میزان تعرفه برای این جایگاه‌ها نیز آن‌طور که باید نیست. با این حال، تهران ۲۵۸ جایگاه CNG دارد. این رقم در میان همه استان‌ها، بالاترین است. نگاهی […]

به گزارش میدان ۷۲ ، سال‌هاست که مساله نبود صرفه اقتصادی در ساخت جایگاه‌های CNG به میان می‌آید. بخش خصوصی تمایل چندانی به ساخت جایگاه‌های CNG ندارد و میزان تعرفه برای این جایگاه‌ها نیز آن‌طور که باید نیست. با این حال، تهران ۲۵۸ جایگاه CNG دارد. این رقم در میان همه استان‌ها، بالاترین است.

نگاهی به آمار سال ۹۳ در حوزه تعداد جایگاه‌های CNG در استان‌های مختلف نشان از آن دارد که سیستان و بلوچستان کمترین تعداد جایگاه‌های CNG را دارد. گزارش‌ها نشان از آن دارد که میزان مصرف CNG در سیستان و بلوچستان تقریبا نزدیک به صفر است که این مساله با یک جایگاه موجود در کل استان برابری می‌کند. البته زاهدان هیچ جایگاه CNG ندارد و این یک جایگاه در چابهار واقع شده است.

در این میان، بعد از تهران، خراسان رضوی با ۱۸۴ جایگاه CNG، بیشترین تعداد این جایگاه‌های سوخت را در اختیار دارد. در عین حال، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و ایلام کمترین تعداد جایگاه‌های سوخت را در اختیار دارند.

در استان خراسان رضوی که یکی از بیشترین تعداد جایگاه‌ها را در اختیار دارد، مشهد ۱۲۷ جایگاه و سبزوار ۲۵ جایگاه را به ثبت رسانده است.

 

image_fullsize_b8693a10-27e6-4ccc-9e98-856e2b3c032e_ea9d1105-3481-4ec7-ad62-9e6e0f39cb08_freesize-full.png

 

منبع : اقتصاد نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: