تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۳ کد مطلب 87313

عابدی: مسئولان نگذارند با قراردادهای جدید نفتی تجربه تلخ کرسنت برای مردم تکرار شود

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه مسئولان نگذارند با قراردادهای جدید نفتی بار دیگر تجربه تلخ کرسنت برای مردم تکرار شود، گفت: قراردادهای جدید نفتی علاوه بر از بین بردن سرمایه‌های ملی سبب نفوذ دشمن می‌شود.

به گزارش میدان۷۲، امیرحسین عابدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: بعد از رفع بعضی از تحریم‌ها به نظر می‌رسد طرف غربی به دنبال افزایش نفوذ خود در کشور است و یکی از نقاط حساسی که ممکن است به نفوذ دشمن منجر شود قراردادهای جدید نفتی است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: از طرفی تجربه تلخ کرسنت موجب نابودی بسیاری از سرمایه های کشور شد و از طرف دیگر قراردادهای جدید نفتی می‌تواند علاوه بر از بین بردن سرمایه های ملی موجب نفوذ دشمن شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: مسئولان امر باید با دیدی کاملا روشن و به دور از عجله ـ مسئله‌ای که متاسفانه این روزها در دولتمردان دیده می‌شود ـ و همچنین با علم به سوء نیت طرف غربی از انعقاد قراردادهای ذلت باری که کشور را به سرنوشت کرسنت مبتلا کند، خودداری کنند.

عابدی افزود: در کنار لزوم رعایت اصول توسط دولت لازم است سایر نهادها نیز نظارت‌های لازم را در این خصوص انجام دهند.مجلس شورای اسلامی شرعا و قانونا موظف است بر اینگونه قراردادها نظارت کند و در صورت نیاز تذکر دهد و در صورت عدم نتیجه اقدامات قانونی انجام دهد.

این فعال دانشجویی در پایان با بیان اینکه مسئولان نگذارند با قراردادهای جدید نفتی یکبار دیگر تجربه تلخ کرسنت برای مردم تکرار شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم رفع بخشی از ترحیم‌ها موجب رونق اقتصادی و پیشرفت روز افزون نظام اسلامی شود نه زمینه‌ای برای چپاول و نفوذ غرب و متحدانش.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: