تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۲۲:۴۱ کد مطلب 87475

عراق سفیر عربستان در بغداد را فراخواند

وزارت خارجه عراق سفیر عربستان در بغداد را به دلیل اظهارات اخیر وی علیه نیروهای بسیج مردمی این کشور (الحشد الشعبی) فراخواند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در پی اظهارات اخیر سفیر عربستان در بغداد وی را فراخواند. وزارت خارجه عراق اظهارات «ثامر السهبان» سفیر سعودی […]

وزارت خارجه عراق سفیر عربستان در بغداد را به دلیل اظهارات اخیر وی علیه نیروهای بسیج مردمی این کشور (الحشد الشعبی) فراخواند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در پی اظهارات اخیر سفیر عربستان در بغداد وی را فراخواند.

وزارت خارجه عراق اظهارات «ثامر السهبان» سفیر سعودی در بغداد را «نادرست و مداخله‌جویانه» خواند و تاکید کرد که وی از نقش سفیر خارج شد و از قوانین دیپلماتیک «عبور کرد».

«ثامر السبهان» سفیر عربستان در عراق که اخیرا پس از ۲۵ سال قطع روابط دیپلماتیک میان دو کشور، در بغداد فعالیتش را آغاز کرده است،شنبه (دیروز)، با بی‌پروایی علیه نیروهای داوطلب مبارزه با داعش و شیعیان اظهار نظر می‌کند.

«احمد جمال» سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد که «وزارت خارجه عراق امروز یکشنبه سفیر عربستان در بغداد را فراخواند تا مراتب اعتراض را در خصوص اظهارات اخیر وی که دخالت در امور داخلی عراق محسوب می شود، ابلاغ کند.»

وی در گفت‌وگویی ویژه با شبکه «السومریه نیوز»، اظهار داشت: مخالفت کردها و اهالی الانبار با ورود نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) به مناطقشان بیانگر عدم مقبولیت این نیروها در جامعه عراقی است.

سفیر عربستان در عراق در ادامه این سوال را مطرح کرد: آیا دولت عراق با حضور نیروهای بسیج مردمی سنی مانند نیروهای بسیج مردمی شیعی کنونی و تسلیح مشابه آنها، موافقت می‌کند؟ چرا سلاح تنها در اختیار نیروهای بسیج مردمی شیعی گذاشته می‌شود.

در پی این اظهارات، هیأت بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) اولین طرفی بود که در عراق، با انتشار بیانیه‌ای خواستار اخراج سفیر عربستان از کشور شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: