تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ - ۰۴:۴۹ کد مطلب 87492

تکذیب ادعای هاشمی توسط بانک مرکزی +اسناد

اکبر هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۱۳۷۱ خود ادعا کرده که در این سال تورم و بیکاری، از صدر مشکلات جامعه پایین کشیده شده و این در حالی است که آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد پس از آن، رکورد تورم قرن هم زده شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، نگاهی به آمارهای رسمی بانک مرکزی […]

اکبر هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۱۳۷۱ خود ادعا کرده که در این سال تورم و بیکاری، از صدر مشکلات جامعه پایین کشیده شده و این در حالی است که آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد پس از آن، رکورد تورم قرن هم زده شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نگاهی به آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد که در سال‌های دولت هاشمی رفسنجانی تورم یکی از معضلات اصلی کشور بوده است که به‌نحوی‌که در سال ۱۳۷۴ تورم ۴۹٫۴ درصدی برای کشور ثبت‌شده است و در سال ۱۳۷۱ نیز تورم کشور ۲۴٫۴ درصد بوده و در سال ۱۳۷۳ نیز تورم کشور رسماً ۳۵٫۲ درصد بوده است.

بااین‌حال هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۱۳۷۱ خود هیچ نگرانی از وضعیت تورم ندارد و این سال را چنین توصیف می‌کند: «فضای سیاسی کشور آرام است و خبری از آن بازارهای سیاه و چند نرخی بودن کالاها نیست. تورم و بیکاری از صدر مشکلات جامعه پایین کشیده شده و مردم در سراسر کشور شاهد کارهای عمرانی و رشد تولید در سایه امنیت و آرامش و روابط عادی‌اند. امید به آینده‌ای تابناک در مردم مشهود است…»[۱]

این در حالی است که آمارهای رسمی کشور نشان می‌دهد که نه‌تنها دولت هاشمی در سال ۱۳۷۱ بر تورم غلبه نکرده بوده است بلکه در سال‌های بعدازاین سال یعنی سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴ رکورد تورم در قرن حاضر زده‌شده است.

تکذیب ادعای هاشمی توسط بانک مرکزی +اسناد

نرخ تورم از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۲

تکذیب ادعای هاشمی توسط بانک مرکزی +اسناد
شاخص و نرخ تورم در سال‌های ۱۳۹۱-۱۳۱۵

منبع: مشرق

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: