تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶ - ۰۱:۴۵ کد مطلب 87528

مذاکرات «ژنو ۳» جمعه آینده برگزارمی‎شود

نماینده سازمان ملل در امور سوریه ضمن تاکید بر برگزاری مذاکرات صلح سوریه در ژنو در تاریخ ۲۹ ژانویه اعلام کرد که ارسال دعوتنامه برای کشورهای شرکت کننده در این نشست از فردا آغاز می‎شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، نماینده سازمان ملل در امور سوریه امروز در یک نشست خبری اعلام […]

نماینده سازمان ملل در امور سوریه ضمن تاکید بر برگزاری مذاکرات صلح سوریه در ژنو در تاریخ ۲۹ ژانویه اعلام کرد که ارسال دعوتنامه برای کشورهای شرکت کننده در این نشست از فردا آغاز می‎شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، نماینده سازمان ملل در امور سوریه امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که مذاکرات ژنو ۳ درباره سوریه که قرار بود امروز(۲۵ ژانویه) برگزار شود، در تاریخ ۲۹ ژانویه(جمعه آینده) برگزار می شود.

«استیفان دی میستورا» در ادامه افزود: ارسال دعوتنامه برای کشورهای شرکت کننده در این نشست از فردا، سه‌شنبه آغاز می شود.

وی گفت: موضوع مذاکرات ژنو ۳ درباره آتش بس و توقف درگیری ها در سوریه و مبارزه با داعش و امدارسانی است.

دی میستورا گفت: مذاکرات ژنو ۳ به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت و مرحله اول این مذاکرات دو هفته تا سه هفته به طول می‌انجامد.

نماینده سازمان ملل تصریح در ادامه تصریح کرد: هیچ کارگروهی در حین مذاکرات ژنو تشکیل نخواهیم داد و هیچ پیش شرطی را نیز نخواهیم پذیرفت.

وی تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل به من ابلاغ کرد که دو گروهک داعش و جبهه النصره در سوریه از گروه های تروریستی هستند.

دی میستورا گفت: در این مذاکرات قانون اساسی سوریه و راه‌های برگزاری انتخابات آینده مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: