تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۰۵:۲۵ کد مطلب 87584

وزیر خارجه کانادا: عدم حضور ما در ایران به نفع هیچ‌کس نیست/این سیاست را تغییر می‌دهیم

وزیر خارجه کانادا ضمن اعلام تصمیم این کشور برای رفع تحریم‌های ضد ایرانی، تلویحا از احتمال بازگشایی سفارت این کشور در تهران خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزیر خارجه کانادا روز سه‌شنبه از تصمیم این کشور برای رفع تحریم‌هایش علیه تهران خبر داد. «استفان دیون» وزیر خارجه دولت جدید کانادا که در پارلمان این […]

وزیر خارجه کانادا ضمن اعلام تصمیم این کشور برای رفع تحریم‌های ضد ایرانی، تلویحا از احتمال بازگشایی سفارت این کشور در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزیر خارجه کانادا روز سه‌شنبه از تصمیم این کشور برای رفع تحریم‌هایش علیه تهران خبر داد.

«استفان دیون» وزیر خارجه دولت جدید کانادا که در پارلمان این کشور صحبت می‌کرد، گفت اتاوا در سایه توافق هسته‌ای اخیر با ایران، قصد دارد تحریم‌هایی را که به صورت یکجانبه ضد ایران اعمال می‌کرد، رفع کند تا از این طریق راه برای همکاری شرکت‌های کانادایی با ایران باز شود. 

به نوشته پایگاه «گلوبال نیوز» کانادا، در پی اظهارات دیون، «پتر کنت» عضو محافظه‌کار پارلمان با متهم کردن ایران به رفتار بد در منطقه و حمایت از نظام سوریه، گفت: «بازگشایی سفارت ما در تهران، کارکنان وزارت خارجه کانادا را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

اما دیون در پاسخ گفت که عدم حضور کانادا در ایران «برای مردم ایران خوب نیست. برای گسترش حقوق بشر خوب نیست، برای منافع راهبردی منطقه خوب نیست، برای اسرائیل خوب نیست. برای هیچ کس خوب نیست. ما این سیاست را تغیر خواهیم داد.»

دولت پیشین کانادا به رهبری حزب محافظه‌کار، که مواضعی کاملا همسو با اسرائیل داشت، در سال ۲۰۱۲ به طور ناگهانی روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد. دولت جدید این کشور به رهبری «جاستین ترودو» می‌گوید سیاست‌های قبلی غلط بوده و اتاوا باید به سمت از سر گیری روابط با ایران حرکت کند.

دیون روز سه‌شنبه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا بهبود روابط با ایران به ضرر اسرائیل است یا نه، گفت «اتاوا همواره کنار اسرائیل باقی می‌ماند.»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: