تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۲۲:۴۳ کد مطلب 87639

روحانی عازم پاریس شد

رئیس‌جمهور دقایقی پیش شهر رم پایتخت ایتالیا را به مقصد پاریس ترک کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان امروز(چهارشنبه) به سفر رسمی خود به جمهوری ایتالیا پایان داد و رم را به مقصد پاریس؛ پایتخت فرانسه، ترک کرد. رئیس جمهور کشورمان که روز دوشنبه […]

رئیس‌جمهور دقایقی پیش شهر رم پایتخت ایتالیا را به مقصد پاریس ترک کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان امروز(چهارشنبه) به سفر رسمی خود به جمهوری ایتالیا پایان داد و رم را به مقصد پاریس؛ پایتخت فرانسه، ترک کرد.
 
رئیس جمهور کشورمان که روز دوشنبه و در نخستین مرحله از سفر اروپایی خود وارد ایتالیا شد، بستر تحرکی جدی در روابط دو کشور را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و علمی و فناوری، با توافق بر سر نقشه راه همکاری‌های مشترک، هموار کرد.
 
رییس جمهور کشورمان پیش از ترک رم در گفت و گویی با خبرنگاران تاکید کرد که شعاع طرح های مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا فراتر از دو کشور و به نفع منطقه خواهد بود.
 
روحانی در جریان این سفر ضمن دیدار با رییس جمهوری و نخست وزیر ایتالیا ، در واتیکان؛مقر کاتولیک های جهان،با پاپ فرانسیس نیز دیدار و گفت وگو کرد.
 
رییس جمهوری که گروهی از فعالان بخش خصوصی ایران نیز وی را در سفر به رم همراهی می کردند، همچنین نشستی با فعالان اقتصادی و تجار ایتالیایی داشت؛ نشستی که همکاری بخش های خصوصی دو کشور را عمق بیشتری خواهد بخشید.
 
ایتالیا در سال های نه چندان دور، شریک نخست تجاری ایران در میان اعضای اتحادیه اروپا بود و اکنون مقامهای ارشد این کشور می گویند می خواهند بار دیگر این جایگاه را از آن خود کنند، هر چند که بی تردید با رقبای تازه نفس و بازار جذاب ایران، کار برای آنان دشوارتر از گذشته است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: