تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۹ کد مطلب 87661

سازمان ملل: ترکیه دروغ می‌گوید

سازمان ملل تاکید کرد؛ بر خلاف آن چه ترکیه ادعا می‌کند، این سازمان فقط از طرف‌های سوری برای حضور در مذاکرات صلح در ژنو دعوت کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، “مولود چاووش اوغلو” وزیر خارجه ترکیه، روز سه شنبه گفته بود که اگر در مذاکرات ژنو، کردهای سوریِ حزب دموکراتیک اتحاد دعوت شوند، ترکیه […]

سازمان ملل تاکید کرد؛ بر خلاف آن چه ترکیه ادعا می‌کند، این سازمان فقط از طرف‌های سوری برای حضور در مذاکرات صلح در ژنو دعوت کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “مولود چاووش اوغلو” وزیر خارجه ترکیه، روز سه شنبه گفته بود که اگر در مذاکرات ژنو، کردهای سوریِ حزب دموکراتیک اتحاد دعوت شوند، ترکیه در آن شرکت نخواهد کرد، زیرا از نظر آنکارا، این حزب به حزب کارگران کردستان وابسته است که به نوبۀ خود، در فهرستِ سازمان های تروریستی جای دارد.

سخنگوی استفان دی میستورا فرستادۀ سازمان ملل به سوریه، در پاسخ به سئوال خبرگزاری فرانسه در خصوص احتمال حضور نمایندگانی از ترکیه، روسیه، فرانسه و آمریکا به عنوان عضو ناظر در مذاکرات ژنو گفت: به هیچ وجه قصد نداریم، خارج از چارچوبِ سوری ها، کسی را دعوت کنیم.
دی میستورا، روز سه شنبه، دعوتنامه هایی برای گروه های مخالف سوری، جهت حضور در مذاکرات ژنو فرستاد، بی آن که مشخص کند که چند دعوتنامه و برای چه کسانی فرستاده است.

سخنگوی دی میستورا در این خصوص گفت: این موضوع را پیش از آغاز نشست ژنو در روز جمعه، اعلام خواهیم کرد.
گروه اجلاس مخالفان سوری در ریاض، پیش از تصمیم گیری در خصوص حضور در نشست ژنو، سئوالاتی از سازمان ملل کرد و منتظر دریافت پاسخ این سئوالات در روز چهارشنبه است تا در صورت امکان بتواند روز جمعه، برای مذاکره با هیأت دولت سوریه، به ژنو بیاید.

گروه ریاض، هنوز به دعوتنامه دی میستورا برای شرکت در اجلاس ژنو پاسخ نداده است.
دی میستورا، از سوی شورای امنیت سازمان ملل مکلف است که هیأتی از مخالفان سوری را برای مذاکره با هیأت دولت سوریه تشکیل دهد تا در روز جمعه، در ژنو، گرد هم آیند و درباره راه های برون رفت سوریه از بحران تصمیم گیری کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: